F4 uzerinde serial port ile telemetry

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
___isimsiz___
Ad Soyad: ...

F4 uzerinde serial port ile telemetry

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 04 Mar 2019, 03:28

Konuyu nereye acsam bilemedim...
Bilindigi uzere az sayidaki Radiolink AT9S kullanicilarindan biriyim. Hobiye geri donusumle yine kasvetli gunler basladi. Beceremedim su telemetryi gitti...

Aslinda sorun pek de bende1 degil, radyo sisteminin .......ligi

Gokham hocam yardimiyla, calismaz diye1 dusundugum PRM-02 kart uzerinde saglikli kablo baglantilarini yaptim.

BF uzerinde Matek F405 std kart configurasyon bolumunde telemetry ve serial port ozelliklerini actim.

Resource komutunda PWM 1 (Serial Tx_4) icin olan UART4 e atanmis TX4 pin i serial port 2 (TX12) ve PWM 12(Serial RX_4) icin olan UART4 e atanmis RX4 pin i serial port 2 (RX12) atamalarini yaptim.

Yani artik TX4 ve RX4 uzerine taktigim ekipman icin BF Ports bolumunde en altta cikan Serial Port 2 gerekli secimi yaptigim zaman calismasi lazim.

Not: Serialport_1 I kamera ayarlari icin sakliyorum S6 (6.motor) uzerinden yapacagim.

Youtube da bir amca zamaninda benim bu PRM_02 yi Naze32 uzerinde telemetry Navlink secip calistirmis... Bende ayni secimleri yaptim.

Ama sonuc husran.

Bu konuda bilgisi veya tecrubesi olam var mi??/

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Re: F4 uzerinde serial port ile telemetry

Mesaj gönderen GoldWing » 04 Mar 2019, 10:53

konuya hakim değilim ama mateksysnin sitesinde kodlar oluyor oralara bakmadıysanız bi göz gezdirin
ben ledi led girişine değil s7ye lehimledim mesela öyleymiş ordan gördüm

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: F4 uzerinde serial port ile telemetry

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 04 Mar 2019, 11:16

Sitede verdiklerine baktım, kamera kontrol için serial_port 1 i kullanmaya o sayede karar verdim.

Benim elimdeki PRM-02 de halen arızalı olabilir, yeni bir tane alacağım...

“Genel” sayfasına dön