Drone sabit durmuyor!!!

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
BlurTM
Ad Soyad: Erenmert

Drone sabit durmuyor!!!

Mesaj gönderen BlurTM » 06 Mar 2019, 23:04

Merhabalar,
Yeni yeni drone kullanmaya başlıyorum. Betaflight da bir kaç ayar yaptım. Ama gaz kolunu ortalara getirdiğimde drone kalkıyor ama fazla değil. Ve durmadan bir aşağı bir yukarı çıkıyor ve yere degene kadar durmadan tekrarlıyor. Acaba motorlarda mi bir sorun var yoksa ayarlarında mi ?

Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Re: Drone sabit durmuyor!!!

Mesaj gönderen Cahit166 » 06 Mar 2019, 23:18

BlurTM yazdı: 06 Mar 2019, 23:04 Merhabalar,
Yeni yeni drone kullanmaya başlıyorum. Betaflight da bir kaç ayar yaptım. Ama gaz kolunu ortalara getirdiğimde drone kalkıyor ama fazla değil. Ve durmadan bir aşağı bir yukarı çıkıyor ve yere degene kadar durmadan tekrarlıyor. Acaba motorlarda mi bir sorun var yoksa ayarlarında mi ?
Video atarsanız daha iyi cevap verilebilir angle modda iseniz bunlar oluyor zaten kalibrasyonlar tam olmamış olabilir gibi

BlurTM
Ad Soyad: Erenmert

Mesaj gönderen BlurTM » 06 Mar 2019, 23:34

Cahit166 yazdı: 06 Mar 2019, 23:18
BlurTM yazdı: 06 Mar 2019, 23:04 Merhabalar,
Video atarsanız daha iyi cevap verilebilir angle modda iseniz bunlar oluyor zaten kalibrasyonlar tam olmamış olabilir gibi
Horizon modda kullanıyorum. Internette bir çok kişi nasıl yaptıysa aynısı yapıyorum ama bi terslik var. Videoyu anca yarın atabilirim gece gece çok ses çıkıyor :)

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 08 Mar 2019, 19:50

Merhaba

Barometreniz aktif durumda mı?
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
omeramac26
Ad Soyad: Ömer Amaç

Mesaj gönderen omeramac26 » 03 Kas 2019, 02:09

Barametre aktif durumda olmasına rağmen aynı sıkıntıyı şuan ben de yaşıyorum nedir sizce problem ?
:o

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 03 Kas 2019, 20:24

omeramac26 yazdı: 03 Kas 2019, 02:09 Barametre aktif durumda olmasına rağmen aynı sıkıntıyı şuan ben de yaşıyorum nedir sizce problem ?
aynı sıkıntı derken hocam nasıl bir sıkıntı, video var mı? betaflight için bir zıplama tarzı hareket yapıyorsa airmode
açık olduğunda böyle yapıyor. ama bu daha çok gaz kontrolüyle ilgili. gaz kontrolüne alışmak gerekiyor. gene de başlangıç için air mode aktif ettiyseniz onu kapatın angle modda deneme yapın airmodu kapatmak için configuration ekranında "permanently air mode" kapalı konuma getirin. uçuş modlarından(betaflight>modes) da airmode ataması yapmayın. sadece angle mod ayarlayıp devam edin. gaz kontrolüne alışınca isterseniz bir switche de airmode atarsınız ordan devam edebilirsiniz.

UğurFPV
Ad Soyad: Uğur Güzel

Mesaj gönderen UğurFPV » 04 Kas 2019, 08:28

gökhan YANKI yazdı: 03 Kas 2019, 20:24
omeramac26 yazdı: 03 Kas 2019, 02:09 Barametre aktif durumda olmasına rağmen aynı sıkıntıyı şuan ben de yaşıyorum nedir sizce problem ?
aynı sıkıntı derken hocam nasıl bir sıkıntı, video var mı? betaflight için bir zıplama tarzı hareket yapıyorsa airmode
açık olduğunda böyle yapıyor. ama bu daha çok gaz kontrolüyle ilgili. gaz kontrolüne alışmak gerekiyor. gene de başlangıç için air mode aktif ettiyseniz onu kapatın angle modda deneme yapın airmodu kapatmak için configuration ekranında "permanently air mode" kapalı konuma getirin. uçuş modlarından(betaflight>modes) da airmode ataması yapmayın. sadece angle mod ayarlayıp devam edin. gaz kontrolüne alışınca isterseniz bir switche de airmode atarsınız ordan devam edebilirsiniz.
air modu başka bir modla aynı anda açınca bişey oluyor mu ?

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 04 Kas 2019, 21:03

UğurFPV yazdı: 04 Kas 2019, 08:28
yok hocam her modla kullanabilirsiniz. permanently air mode aktif ederseniz daimi olarak aktif etmiş olursunuz bütün modlarda aktif olur. benim tavsiyem yeni pilotsanız air mode şimdilik kapatın. biraz gaz kontrolüne falan aşina olduktan sonra acro modda aktif edip kullanabilirsiniz. bunun için boş bir switce air mode u atayın switchi aktif ettiiğinizde air mode devreye girer. air mode inip kalkarken zorlayabiliyor.

UğurFPV
Ad Soyad: Uğur Güzel

Mesaj gönderen UğurFPV » 05 Kas 2019, 09:49

gökhan YANKI yazdı: 04 Kas 2019, 21:03
UğurFPV yazdı: 04 Kas 2019, 08:28

yok hocam her modla kullanabilirsiniz. permanently air mode aktif ederseniz daimi olarak aktif etmiş olursunuz bütün modlarda aktif olur. benim tavsiyem yeni pilotsanız air mode şimdilik kapatın. biraz gaz kontrolüne falan aşina olduktan sonra acro modda aktif edip kullanabilirsiniz. bunun için boş bir switce air mode u atayın switchi aktif ettiiğinizde air mode devreye girer. air mode inip kalkarken zorlayabiliyor.
air modun bir özelliği var mı acro yerine onu koyuyorum siviç olarak uçarken bi farklılık hissedemiyorum ya da ben mi yanlış yapıyorum :)

“Genel” sayfasına dön