Proje için yardım!!

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Re: Proje için yardım!!

Mesaj gönderen Cahit166 » 23 Mar 2019, 00:09

gokhanyanki yazdı: 22 Mar 2019, 22:58 bence ikisi birden sorun motoru olması gereken yönün tersine çevirermek fırçaları çabucak yıprattı ve arıza oldu. motor milini motor kapağına doğru bastırmak da arızayı daha da büyüttü.
fırçaların nasıl olduğunu bu videodan görebilirsin.

bence ilk aşamada fazı düzeltip pervaneyi aksi yönlü pervane kullanın elinizde ccw pervane yoksa pervaneyi tepesi aşağı takın üsttede delik açık gördüğüm kadarıyla bu şekilde bir deneme daha yapın bu sorunu çözmezse ikinci aşamaya geçip dediğim şekilde motor milini aşağı bastıracak şekilde bir tasarım yerine motoru tepesi aşağı çevirip aşağı çekiş üretecek şekilde bir tasarıma geçin. basitçe çizmeye çalıştım. sağdaki gibi bir tasarımı kastediyorum.
Zaten yanan motorlar bu fotoğraftakiler değil başka bir robotta ve ters duruyor saat yönünün tersine dönüyor o zaman biz saat yönünde motor alıp pervaneyi değiştircez

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 23 Mar 2019, 02:41

Cahit166 yazdı: 12 Mar 2019, 08:26 İyi günler
Fotoğraftaki projede olduğu gibi drone gibi havaya değil aksine yere bastırmak istiyorum bunu fırçasız motor kullanarak yapacağım yere bastırması için motoru ters çevirmem yani baş alağı koymam yeterlimi yoksa dönüş yönü farkedermi veya pervanenin left right olması
Motorları düz koyun motor yönlerini ters döndürün ve dönüş yönüne göre pervane takmalısınız. Böylelikle ters olarak kuvvet uygulayacaktır.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Mesaj gönderen Cahit166 » 23 Mar 2019, 07:11

Yusuf yazdı: 23 Mar 2019, 02:41
Cahit166 yazdı: 12 Mar 2019, 08:26 İyi günler
Fotoğraftaki projede olduğu gibi drone gibi havaya değil aksine yere bastırmak istiyorum bunu fırçasız motor kullanarak yapacağım yere bastırması için motoru ters çevirmem yani baş alağı koymam yeterlimi yoksa dönüş yönü farkedermi veya pervanenin left right olması
Motorları düz koyun motor yönlerini ters döndürün ve dönüş yönüne göre pervane takmalısınız. Böylelikle ters olarak kuvvet uygulayacaktır.
O zaman saat yönünde dönen motor ve right pervane takacağım değil mi

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 23 Mar 2019, 09:45

saat yönünde dönen motora>saat yönünün tersine; saat yönünün tersine dönene motora> saat yönünde pervane takarsanız. motor çekiş üretmez havayı yukarı iter kendini aşağı bastırır. yani tersine çekiş üretir.

önceki mesajımda dediğim gibi tersine çekiş yaptırdığınız motor, motor kapağına baskı yapar ve altında herhangi bir yataklama olmadığı için milin plastik motor kapağına sürterek sürttüğü yeri oyarak yuvasından çıkacağı ve commutator un olması gereken yer kayacağı için fırçalara zarar vereceği teorim hala geçerli. ömürlerinin toplamda 5-6 saat arası olduğınu da unutmayın. bunu deneyerek belki 1-2 motor feda ederek ancak kendiniz bulabilirsiniz.

“Genel” sayfasına dön