HAZIR DRONE TELEFONDAN KONTROL EDİLİR Mİ?

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Xtentacion

HAZIR DRONE TELEFONDAN KONTROL EDİLİR Mİ?

Mesaj gönderen Xtentacion » 21 Mar 2019, 20:03

Merhaba abilerim, sorum şudur: Eğer ben dışarıdan hazır bir drone alırsam ki bu drone wifi yahut bluetooth modülü içermezse kendim bir takım eklemeler yaparak bu drone'u telefondan kontrol edebilir miyim? Edersem nasıl edebilirim?
En son Xtentacion tarafından 28 Mar 2019, 01:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Re: HAZIR DRONE TELEFONDAN KONTROL EDİLİR Mİ?

Mesaj gönderen GoldWing » 21 Mar 2019, 20:36

hazır dronsa edemezsin, syma jjrc falan edilmez djilerin zaten kendi sistemi gayet güzel çalışıyor, race quadları arduinodaki modüllerle edersin ama fpv freeriderı bile telefondan kontrol etmek zorken onu hiç edemezsin, nerden tutsan boşta kalıyo

Xtentacion

Mesaj gönderen Xtentacion » 21 Mar 2019, 20:51

GoldWing yazdı: 21 Mar 2019, 20:36 hazır dronsa edemezsin, syma jjrc falan edilmez djilerin zaten kendi sistemi gayet güzel çalışıyor, race quadları arduinodaki modüllerle edersin ama fpv freeriderı bile telefondan kontrol etmek zorken onu hiç edemezsin, nerden tutsan boşta kalıyo
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Çok fazla teknik yazmışsınız anladığım şey syma, jjrc gibi markalar kontrol edilmez. Benim amacım çok uzuca bir drone alıp içine bir modül falan takıp telefonu tıpkı kumanda gibi kullanmak. İnatla hocam yapanlar var bunları bulmalısın diyor. Buraya sormak istedim.

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 21 Mar 2019, 21:46

Xtentacion yazdı: 21 Mar 2019, 20:51
GoldWing yazdı: 21 Mar 2019, 20:36 hazır dronsa edemezsin, syma jjrc falan edilmez djilerin zaten kendi sistemi gayet güzel çalışıyor, race quadları arduinodaki modüllerle edersin ama fpv freeriderı bile telefondan kontrol etmek zorken onu hiç edemezsin, nerden tutsan boşta kalıyo
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Çok fazla teknik yazmışsınız anladığım şey syma, jjrc gibi markalar kontrol edilmez. Benim amacım çok uzuca bir drone alıp içine bir modül falan takıp telefonu tıpkı kumanda gibi kullanmak. İnatla hocam yapanlar var bunları bulmalısın diyor. Buraya sormak istedim.
neden telefon onu anlamadım ama şuan telefondan o şekilde kontrol edebileceğin bir teknoloji maalesef yok, bizim hocada bataryalar sadece balance kablosunu takarak şarj edilir diyordu ne diyim

Xtentacion

Mesaj gönderen Xtentacion » 21 Mar 2019, 22:20

GoldWing yazdı: 21 Mar 2019, 21:46
Xtentacion yazdı: 21 Mar 2019, 20:51
neden telefon onu anlamadım ama şuan telefondan o şekilde kontrol edebileceğin bir teknoloji maalesef yok, bizim hocada bataryalar sadece balance kablosunu takarak şarj edilir diyordu ne diyim
Hani kendinden modüllü drone'lar telefon ile kontrol edilebiliyor ya biz bu kontrol mekanızmasını anlamak için kendimiz kontrol etmek istiyoruz. Sıfırdan drone yapmamız zaman alacak ve eğer telefonla kontrol edilebilir drone alsak pahalıya patlayacak bundan ötürü.

Xtentacion

Mesaj gönderen Xtentacion » 21 Mar 2019, 22:21

Ve çok kez söküp takacağız, kıracağız, parçalayacağız bu yüzden ucuz olması lazım bizim için.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 21 Mar 2019, 22:36

tello var ama ucuz değil

https://www.banggood.com/DJI-Ryze-Tello ... kid=195347

bir de mitu var
https://www.banggood.com/Xiaomi-MiTu-Wi ... kid=195349

bilmiyorum amacınıza uygun olur mu.

dayankalbim
Ad Soyad: mehmet tayyıp demir

Mesaj gönderen dayankalbim » 21 Mar 2019, 22:57

hocam sizin sorduğunuz sorunun cevabını ben vereyim telefonla kontrol etmek veya beni takip et özelliğini kullanmak için kendin yapacağın dronda ek modül gerekir daha önce apm pxhawk kontrol kartlarıyla yapanı gördüm o kartlarda ek modül ile yapılıyordu onun dışında dji kartlara ek datalink ile yapabilirsin ama bunlarda çok pahalı modüller.

“Genel” sayfasına dön