Yonetimden anlatimli video talebi

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Yonetimden anlatimli video talebi

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 24 Mar 2019, 14:42

Gokhan ve Baris ustadlar, bir ricam olacak.

Forumda konusunu bulamadim, youtube1 kanalinda da video yok sanirim direk bu konu ile ilgili.

Cesitli kameralar veya vtx lerin ses ozelligi oluyor.

Bunlarla dvr videolarina sesi nasil aliriz, baglanti nasil yapmak lazim, cesitli marka modellerde orneklemeler. Baglantinin temel mantigi vs.

Bu islemi yapmanin artilari ve eksileri nelerdir.

Bu konulari ve de benim aklima gelmeyip bu ses konusunda gerekli/onemli olabilecek baska hususlari da kapsayacak bir video projesi ben bu cahil kardesiniz ve de bu konuyu ogrenmek isteyenler icin cok faydali olacaktir diye dusunuyorum.

Emeginiz icin pesinen tesekkur ederim :)

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Re: Yonetimden anlatimli video talebi

Mesaj gönderen Serdarr » 24 Mar 2019, 15:01

+1 😂
Uçuşa devam 😬😬

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 25 Mar 2019, 00:51

Hakan hocam şahsi fikrim bizim gibi yarış dronu kullananlar için çok bir artısı olmuyor. Zaten mikrofonun kalitrsizliği, rüzgar sesi ve transfer edilen sesin kalitesinin düşüklüğü gibi etkenler bir araya gelince, bize ulaşan ses çok yüksek bir hışırtı içerisinde diplerden bir motor sesi şeklinde oluyor. Katlanılacak bir eziyet değil. Yanlız uzun mesafeciler için motorların sesini bir şekilde duymak, uzaklardaki dronun genel durumu hakkında bir fikir verebilir. Fakat ben uzun mesafede de hiç kullanmıyorum. Çok sinir bozucu :D
Yine de notumu aldım 👍✌️
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 25 Mar 2019, 14:30

Mr. Steele biraz anlatmış burada... Faydalarını ve eksilerini saymış biraz... Barış bey'in dediklerinden pek de farkı yok...
Burada dediği tek farklı şey, kendi adına tasarlanmış olan Mr. Steele PDB üzerindeki mikrofondan ses aldığı ve o sistemin dinamik filtresinin olduğunu, yüksek ses algıladığında db düşererek rahatsız edici sesi önlediğini falan söylüyor... Ama aramızda o PDB'yi ve Kiss FC'yi kullanan nadirdir sanırım...

“Genel” sayfasına dön