Gözümün önünde quadı mı çaldılar

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Polish

Gözümün önünde quadı mı çaldılar

Mesaj gönderen Polish » 26 Mar 2019, 00:56

Evet, maalesef başlıktaki olay bugün akşam üzeri başıma geldi.

Yaklaşık 120-150 metre uzağıma zorunlu iniş yaptırdığım modelimi, o sırada oradan arabayla geçmekte olan gençler alarak kaçtılar. Peşlerinden koştum, bağırdım ama durmadılar. kumandada hala sinyal vardı, önce arm edeyim dedim ama birine zarar veririm diye vazgeçtim. Sonra hırsıza ben niye acıyorum, yada, çalışırsa belki korkup camdan atarlar düşüncesiyle tekrar arm edeyim dedim, ama kumandaya baktım bu sefer sinyal yoktu, epey uzaklaşmışlardı.

Aslında zorunlu iniş-düşüş arası birşeydi. Kırımla ilgili detayları anlatacağım. Zira herkesin başına gelebilecek birkaç talihsizlik zinciri var. Ama bu heriflere çok canım sıkıldı. Quad çalmak nedir ya, nasıl bir ülke olduk anlamıyorum. Ben çocukken dedemin bakkal dükkanı vardı, camiye giderken kilitlemediğini hatırlarım. Ama hiç kimse girip birşey almaz, kurcalamazdı. Nerden nereye..

Geçen ayda, bazı parçalarını forumdan eser adlı üyeden alarak topladığım quad, ikinci uçuşunda benim pilataj hatam nedeniyle ağır kırım yaşamıştı. İşin maddi kaybı bir yana, o kadar emeğin karşılığını alamıyorum, asıl üzüntüm ondan. Gökhan hocamın da emeği vardı, her soruma sabırla cevap vermişti. İki pil uçursaydım bari, vicdansız herifler.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Gözümün önünde quadı mı çaldılar

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 26 Mar 2019, 01:04

valla çok küfür ettim pc başında buraya yazamıyorum. bu nasıl iştir yav. çok geçmiş olsun valla kendi dronumu çaldırmış kadar üzüldüm.

Türkiye'den bir arkadaşın bir youtube videosuna yaptığı yorum aklıma geliyor şöyle diyordu. " abi ben artık normal uçmayı bıraktım herşey ayrı dert. simulatör ile takılıyorum. beni kesiyor." bu duruma getirecekler. bu nasıl bir insanlıktır başkasının malını alıp gitmek. Allah ıslah etsin.

tekrardan çok geçmiş olsun.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 26 Mar 2019, 02:25

Çok geçmiş olsun. Bu nedir. Bu adamların çoluğu çocuğu olacak, baba olacaklar, eşleri dostları olacak. Vay arkadaş millette ne mide var, herşeyi hazmediyor. İnsan kendine aleni hırsızlığı bile yakıştırıyor. İnanılır gibi değil. İyi ki arm etmemişsiniz. Çünkü "arm etsem mi" dediğinizi okuduğumda bir anda onlardan birine zarar gelse dönüp bu sefer de fena halde sizi darp etmeye kalkacakları geldi aklıma. Tekrar tekrar geçmiş olsun.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 26 Mar 2019, 04:22

Geçmiş olsun hocam boyle durumlar için içinde takip sinyali olan sim.kartli bir aparat sart

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 26 Mar 2019, 11:57

Cok1 gecmis olsun. Toplum gercekten cok bozuldu. Yazdiklarinizi sok icinde okudum.

Ama inanin kimsenin yaptigi1 yanina kar kalmaz, onlarin da yanina kalmayacaktir...

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 26 Mar 2019, 13:48

Abi çok sinirlendim okurken ya. Sanki benim başıma gelmiş gibi... Hazmetmek çok zor böyle birşeyi. Söylenecek tek şey, vardır bunda da bir hayır...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Polish

Mesaj gönderen Polish » 29 Mar 2019, 16:55

teşekkür ederim arkadaşlar, sağlık olsun, yapacak birşey yok. lakin hevesim iyce kaçtı, uzun süre elime alacağım kumanda sadece tv kumandası olacak sanırım :)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 29 Mar 2019, 17:18

simulatöre devam. o dronun çalınmadığını farzet, uçarken düşüp komple paraçalanabilirdi de. hemen pes etme. zaten bu bir hastalık gibidir 2 hafta daha durursun sonra özlemeye başlarsın. rüyalarında orbit yapar, gate lerden geçmeye çalışır dağlara uçarsın. sonra dayanamaz hale gelirsin. sonunda bir quad toplarsın ve rahatlarsın. oh bee... bir bulaşan bir daha zor kurtulur bu hobiden. sen onu bırakırsın ama o seni bırakmaz :lol: :lol:

Resim

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 29 Mar 2019, 17:27

gokhanyanki yazdı: 29 Mar 2019, 17:18 simulatöre devam. o dronun çalınmadığını farzet, uçarken düşüp komple paraçalanabilirdi de. hemen pes etme. zaten bu bir hastalık gibidir 2 hafta daha durursun sonra özlemeye başlarsın. rüyalarında orbit yapar, gate lerden geçmeye çalışır dağlara uçarsın. sonra dayanamaz hale gelirsin. sonunda bir quad toplarsın ve rahatlarsın. oh bee... bir bulaşan bir daha zor kurtulur bu hobiden. sen onu bırakırsın ama o seni bırakmaz :lol: :lol:
Gokham hocam tam benim durumu anlatmissin...

RC hobisi gercekten boyle... Uzun aralarla yaklasik 10 yildiz asiri amator seviyede ugrasiyorum... Hayatimda defalarca ara verip geri dondugum iki sey var: Sigara ve RC...

PS: Buradan RC kotu aliskanlik olarak gorunmezin. Aksine gercekten kisinin ufkunu acan bir dunyadir...

Polish

Mesaj gönderen Polish » 29 Mar 2019, 17:32

ohaa ablaya bak!!! (pardon) dji phantom mu o?? gökhan hocam böyle şeyler izletme, olumlu mu etkiliyor, olumsuz mu cözemedim :lol:

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 29 Mar 2019, 17:40

hknshbz yazdı: 29 Mar 2019, 17:27
gokhanyanki yazdı: 29 Mar 2019, 17:18 simulatöre devam. o dronun çalınmadığını farzet, uçarken düşüp komple paraçalanabilirdi de. hemen pes etme. zaten bu bir hastalık gibidir 2 hafta daha durursun sonra özlemeye başlarsın. rüyalarında orbit yapar, gate lerden geçmeye çalışır dağlara uçarsın. sonra dayanamaz hale gelirsin. sonunda bir quad toplarsın ve rahatlarsın. oh bee... bir bulaşan bir daha zor kurtulur bu hobiden. sen onu bırakırsın ama o seni bırakmaz :lol: :lol:
Gokham hocam tam benim durumu anlatmissin...

RC hobisi gercekten boyle... Uzun aralarla yaklasik 10 yildiz asiri amator seviyede ugrasiyorum... Hayatimda defalarca ara verip geri dondugum iki sey var: Sigara ve RC...

PS: Buradan RC kotu aliskanlik olarak gorunmezin. Aksine gercekten kisinin ufkunu acan bir dunyadir...
öyle hakikaten insanı motive ediyor mutlu ediyor kendi kendinize bu kadar mutlu olacağınız başka bir şey bilmiyorum ben. git musait bir yere kafana göre uç keyfini çıkar.eskiden olsa bırakıp belki yanaşmayabilirdiniz ama artık youtube sosyal medya gibi mecralar var mutlaka oralara bakıyorsunuz ve canınız çekiyor. bırakamadığım iki şey var demişsiniz ben de diyorum ki biri güldürür biri öldürür. :lol: :lol:

“Genel” sayfasına dön