BANGGOOD PARA IADE SORUNU

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
___isimsiz___
Ad Soyad: ...

BANGGOOD PARA IADE SORUNU

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Nis 2019, 22:13

Arkadaslar Subat ayindan beridir ugrastigim bir durumu anlatmak istedim.

Forumda konusu bulunan1 Froglite 218 dronuma ilk sectigim motorlar stokda olmadigi icin uzun sure beklemek istemedim. Stok durumuna dikkat etmeden siparis verdigim icin back order a dustu. Bir sure bekledikten sonra bu motorlari fiyati daha yuksek olan Emax eco 1700kv motorlara degistirmek istedim, yaklasik 1 haftalil hem canli destek hem musteri temsilcileri ile yaptigim1 gorusme sonucu kabul ettiler.

Bu seferde fiyat farkinda bir turlu anlasamadik. Gerizekali olduklari icin mevcut indirim uygulanmadan fiyatlandirdilar, %15 de puan kullanmak istedim, hesabi yaptim gonderdim. Daha da geri zekali olduklari icin me demek istedigimi uzunca sure anlayamadilar.

2-3 haftanin sonunda fiyat konusunda anlastik bu sefer de farki odemem icin link gondermeyi bir turlu beceremediler...

Ben de sinir oldum ilk aldigim motorlari iptal ettim.

Sonra bana link gonderdiler. Ben de zaten onlarda iptalin parasi var, bunu da oder yeni motorlari alirim diye dusunerek odemeyi yaptim.

Sonra bana, diger motorlari iptal ettigim icin exchange/degisim seklinde islem yapamayacaklarini soylediler.

Ben de madem oyle hem dsy motorlarin parasini hem de odedigim farki iade edin dedim.

DSY motorlar 176.48TL
Odedigim fark 72.88TL

2 3 gun sonra bana bir mail geldi her ikisi icin de iade yapildi, odeme numarasi sudur... Diyordu.

Aradan 3 gun gecti 72.88TL hesabima gecti. 176.48den haber yok.

Yazismalara devam ettim. Tek verdikleri cevap iade yapildi, biraz bekleyin. Bankaniza bildirin takip etsinler.

Ben zaten bu arda bankayla gorusuyordum. Ama 176.48TL den halen haber yoktu.

Bu banggood gerizekalilar bana bir odeme ekrani gonderdi.

Durumdaki sansizligim, benim motorlari aldigim siparisteki diger urunlerle toplam tutar 176.48+72.88 e cok yakin.

Bu salaklar sadece 72.88i iade ediyor ve ilk siparis tutarindan kalan 176.48e yakin olunca onum iade olmadigini dusunuyor.

Bunu nasil becerdiler anlamis degilim...

Aradan 1.5 ay gecti ve geldigim son durum;

176.48TL yi iade etmeye calismislar ama kredikartimdaki ilgili alisveris tutarindan farkli oldugu icin hesabima odeme yapilamamis..

Simdi bana Paypal hesabina odeyelim diyorlar... Benim dekonular paypal hesabim yok...

Ben de dedim ki, ya kredi kartima odeme yapim ya da BGpay hesabima odeme yapin...

Son gelen cevap tutarin siparisimdlin toplami olmadigi icin, BGpay hesabima odemeyedikleri.

Ben de paypal ulkemde yasak, zaten hesabim yok, paypal ulkeme hizmet vermiyor, kredikarti ve bgpay seceneklerinden birine yapmak zorundasiniz cevabini verdim.

Bugun gelen cevap... Konuyu mudurlerine aktaracaklar ancak bilmem ne festivalinden dolayo mudurleri izinde, pazartesi mudurlerine durumi aktarip bana donus yapacaklar...

Uzun uzun anlattim cunku benzer magduriyet baskalarinin basina da gelebilir...

Pazartesi gelen cevaba gore gelismeleri aktariyor olacagim...

Kullanıcı avatarı
armagan
Ad Soyad: armagan kara

Re: BANGGOOD PARA IADE SORUNU

Mesaj gönderen armagan » 06 Nis 2019, 22:26

geçmiş olsun paranızı eksiksiz alırsınız umarım !buradan şunu cikarabilirmiyiz ?
değişim veya yapmak istersek siparişi iptal Edip başka bir sipariş vermeliyiz ,
birşey eklemek istiyorum bu Çinlilerin takvimini tatil günlerini biraz gözetmek sanki yararimiza olacak

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Nis 2019, 22:39

Eger siparisini verip1 parasini odediginiz bir urunu fiyati yuksek baska bir urunle degistirmek isterseniz, ilk aldiginiz urun siparisini iptal etmeden size gonderecekleri link ile odeme yapip, odeme onay ekrani goruntusunu alip link gelen maili cevaplamaniz gerekiyor. Daha sonra bekleyip onlarin urunu iptal ve yeni urunu siparise eklemesini bekleyin. Benim gibi iptal ederseniz cabalayip durursunuz...

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 06 Nis 2019, 22:44

hknshbz yazdı: 06 Nis 2019, 22:13 Arkadaslar Subat ayindan beridir ugrastigim bir durumu anlatmak istedim.

Forumda konusu bulunan1 Froglite 218 dronuma ilk sectigim motorlar stokda olmadigi icin uzun sure beklemek istemedim. Stok durumuna dikkat etmeden siparis verdigim icin back order a dustu. Bir sure bekledikten sonra bu motorlari fiyati daha yuksek olan Emax eco 1700kv motorlara degistirmek istedim, yaklasik 1 haftalil hem canli destek hem musteri temsilcileri ile yaptigim1 gorusme sonucu kabul ettiler.

Bu seferde fiyat farkinda bir turlu anlasamadik. Gerizekali olduklari icin mevcut indirim uygulanmadan fiyatlandirdilar, %15 de puan kullanmak istedim, hesabi yaptim gonderdim. Daha da geri zekali olduklari icin me demek istedigimi uzunca sure anlayamadilar.

2-3 haftanin sonunda fiyat konusunda anlastik bu sefer de farki odemem icin link gondermeyi bir turlu beceremediler...

Ben de sinir oldum ilk aldigim motorlari iptal ettim.

Sonra bana link gonderdiler. Ben de zaten onlarda iptalin parasi var, bunu da oder yeni motorlari alirim diye dusunerek odemeyi yaptim.

Sonra bana, diger motorlari iptal ettigim icin exchange/degisim seklinde islem yapamayacaklarini soylediler.

Ben de madem oyle hem dsy motorlarin parasini hem de odedigim farki iade edin dedim.

DSY motorlar 176.48TL
Odedigim fark 72.88TL

2 3 gun sonra bana bir mail geldi her ikisi icin de iade yapildi, odeme numarasi sudur... Diyordu.

Aradan 3 gun gecti 72.88TL hesabima gecti. 176.48den haber yok.

Yazismalara devam ettim. Tek verdikleri cevap iade yapildi, biraz bekleyin. Bankaniza bildirin takip etsinler.

Ben zaten bu arda bankayla gorusuyordum. Ama 176.48TL den halen haber yoktu.

Bu banggood gerizekalilar bana bir odeme ekrani gonderdi.

Durumdaki sansizligim, benim motorlari aldigim siparisteki diger urunlerle toplam tutar 176.48+72.88 e cok yakin.

Bu salaklar sadece 72.88i iade ediyor ve ilk siparis tutarindan kalan 176.48e yakin olunca onum iade olmadigini dusunuyor.

Bunu nasil becerdiler anlamis degilim...

176.48TL yi iade etmeye calismislar ama kredikartimdaki ilgili alisveris tutarindan farkli oldugu icin hesabima odeme yapilamamis..

Simdi bana Paypal hesabina odeyelim diyorlar... Benim dekonular paypal hesabim yok...

Ben de dedim ki, ya kredi kartima odeme yapim ya da BGpay hesabima odeme yapin...

Son gelen cevap tutarin siparisimdlin toplami olmadigi icin, BGpay hesabima odemeyedikleri.

Ben de paypal ulkemde yasak, zaten hesabim yok, paypal ulkeme hizmet vermiyor, kredikarti ve bgpay seceneklerinden birine yapmak zorundasiniz cevabini verdim.

Bugun gelen cevap... Konuyu mudurlerine aktaracaklar ancak bilmem ne festivalinden dolayo mudurleri izinde, pazartesi mudurlerine durumi aktarip bana donus yapacaklar...

Uzun uzun anlattim cunku benzer magduriyet baskalarinin basina da gelebilir...

Pazartesi gelen cevaba gore gelismeleri aktariyor olacagim...
Eğer 2 siparişiniz içinde geri ödeme yapıldıysa 1 haftayı bulabiliyor. Tecrübeyle sabit biraz beklemenizde fayda var. Sizin yanlışınız parayı iade almadan tekrar sipariş verip ödeme yapmanız. Bu noktada karşı tarafta bir belirsizlik yaşanıyor olabilir. Zira milyonlarca kişiyle uğraşıyorlar hergün. Bence biraz beklemelisiniz.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Nis 2019, 22:49

Yusuf hocam, 45gun oldu 😀

Karisiklik aslinda benim ek tutari odeyip ilkini iptal etmemle basladi, orada hatam oldu...

Ama sorun su, odedigim do tutari geri aldim, iptal ettigim siparis tutarini odeyemediler...

Kullanıcı avatarı
Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 06 Nis 2019, 23:33

hknshbz yazdı: 06 Nis 2019, 22:49 Yusuf hocam, 45gun oldu 😀

Karisiklik aslinda benim ek tutari odeyip ilkini iptal etmemle basladi, orada hatam oldu...

Ama sorun su, odedigim do tutari geri aldim, iptal ettigim siparis tutarini odeyemediler...
Ben 1-2 haftalık birşey sandım. Yuh 45 günde neyi kararlaştıramadılarsa :D

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Nis 2019, 23:40

Ben uzun uzun yazinca, arada kacti1 detaylar haliyle

++++

++++

😅😅😅

Kullanıcı avatarı
Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 06 Nis 2019, 23:57

hknshbz yazdı: 06 Nis 2019, 23:40 Ben uzun uzun yazinca, arada kacti1 detaylar haliyle

++++

++++

😅😅😅
İyice cozutmuşlar dekont vardır mutlaka elinizde ona ne diyecekler merak ediyorum.

GCMavisi33
Ad Soyad: Yusuf Berkay

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 07 Nis 2019, 00:38

Hocam vpn değiştirerek paypal hesabı açabilirsiniz kendinize . Sonrada ordaki parayla birer alişveriş yapip paypal hesabinizi kapatabilirsiniz

“Genel” sayfasına dön