Banggood sipariş süreci

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
demiray

Banggood sipariş süreci

Mesaj gönderen demiray » 12 Nis 2019, 20:33

Güzel insanlar merhaba aranızda yeniyim☺️ resimlerde görüldüğü üzere eachine wizard sipariş ettim pilli ve kumandalı. Kargo takip vermiyorlar kargomu göremiyorum. Gümrüğe takılır mıyım? Tariff insurance yaptırdım. Gümrüğe takıldı diyelim ödeme yaptığım sürece drone u alabilir miyim? Parası benim için önemli değil yeter ki boşa beklemeyeyim. Şu aşamada ne yapmam gerekir sizce beklemekten başka😀😀
Dosya ekleri
8D8D583A-2A61-451E-8B50-CBF6806E22FD.png
98E7AE6E-AED2-4CF3-A268-E159FD37F21B.png

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Re: Banggood sipariş süreci

Mesaj gönderen Gandalf » 12 Nis 2019, 21:21

Merhaba hoş geldiniz.benim 1-2 ay önceki halim gibisiniz.hayirli.olsun .süreci ozetleyim

gumruk işi şans işi
1-gümrüğe girmeden gelebilir
2-gumruge girer ama vergi çıkmaz (bana oldu)
3- gümrüğe girer vergisi çıkar öder alırsın

Gümrüğe girince evine bir yazı gelir meşhur Gökhan baran adlı bir görevli den senden kimlik fotokopisi (fotosu) + ürünün bangood faturası +ve ödeme yaptığın kartın ödemeyi gösterir esktresi bunları PTT görevlisine mail atarsini,

2-3 gün sonra PTT kargo takipte ödenecek vergi de yazıyor ama şizde takipsiz kargo o.yuzden PTT takibi olmaz sanıyorum ya evine yazı gelir şu kadar ücreti var diye

Ücreti.oder alırsın . Eğer gümrük sigortası aldıysan bangooddan vergini geri alırsın gereken belgeleri canlı chat ile yollayarak

Ancak düşük bir ihtimal de olsa eğer bu drone toplu şekilde geliyorsa yani demonte değilse gümrükte senden bunun için sivil.havacilik drone lisansı yada başka ek belgeler isteyebilirler
En son Gandalf tarafından 12 Nis 2019, 21:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

demiray

Mesaj gönderen demiray » 12 Nis 2019, 21:40

Teşekkürler ☺️ hazır drone ama ben onlara ağırlığı düşük gösterip demonte olduğunu iddia edebilir miyim?🙃

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 12 Nis 2019, 21:51

demiray yazdı: 12 Nis 2019, 21:40 Teşekkürler ☺️ hazır drone ama ben onlara ağırlığı düşük gösterip demonte olduğunu iddia edebilir miyim?🙃
Gümrüğe girince eğer orada ki görevli üşenmez kutuyu açarsa montajı halini görürse sıkıntı çıkabilir yani kutular gumruge girince açılıyor bunun içinde 5.7 TL gümrüğe sunum ücreti alınır vergiye ek olarak. Ben 618 TL lik bir kumandayla ,120 TL vergi 5 TL gümrüğe sunum toplam 125 TL ödedim bangood ile yazisip ,120 TL iade aldım

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 12 Nis 2019, 21:56

merhaba hoşgeldiniz. kargonuz expedited shipping seçeneği ile alınmış. büyük ihtimal dhl ile gelecek artık arkadaşın yazdığı gibi şans işi değil. gümrük kesin. kesin olmayan dhl nin ne yapacağı.

dhl nin paketin üzerinde yazan tutardan vergiyi kesip sizden tahsil edebilir ya da paketi açıp gümrük muayenesi yapıp aslında girmiyor(484 grammı x220) ama 500 gram gibi muamele edip sizisivil havacılık ile uğraştırıp uğraştırmayacağı. inşallah şansınız yaver gider paket üzerinden vergiyi kesip uğraştırmazlar. aslında 250 dolara kendiniz güzel bir dron toplayabilirdiniz. ama uğraşmak istemediniz sanırım sağlık olsun bakalım ne olacak.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 13 Nis 2019, 00:03

demiray yazdı: 12 Nis 2019, 20:33 Güzel insanlar merhaba aranızda yeniyim☺️ resimlerde görüldüğü üzere eachine wizard sipariş ettim pilli ve kumandalı. Kargo takip vermiyorlar kargomu göremiyorum. Gümrüğe takılır mıyım? Tariff insurance yaptırdım. Gümrüğe takıldı diyelim ödeme yaptığım sürece drone u alabilir miyim? Parası benim için önemli değil yeter ki boşa beklemeyeyim. Şu aşamada ne yapmam gerekir sizce beklemekten başka😀😀
Selamlar.
Evet, bence de DHL kesin. Son dönem DHL ile tabiri caiyse akraba oldum. Sizden %20 ile %40 arası bir vergi kesinlikle alacaklar. Çünkü DHL gümrükleme yetkisi olan tek firma ve bütün kargoları tek tek gümrüklüyorlar. DHL'de "Kontrol ettim, geçti" diye bir kaide yok. Talep edecekleri vergi, paket üzerinde beyan edilen tutar üzerinden olacak. Ancak bu tutarı sizinle paylaşmayacaklar, aksine kontrol etmek için size telefonda ne kadar ödediğinizi soracaklar. Eğer daha yüksek bir bedel telaffuz ederseniz, sözlü beyanınızdaki fiyatı esas alacaklar. Bu aşamada Banggood'a mesaj atarak paket üzerine tam olarak ne rakkam yazdıklarını öğrenebilirsiniz (declared price).
Ardından mail adresinize bazı evraklar gönderecekler. Bu evrakları doldurarak, satın aldığınız ürünün web sayfasını veya sipariş ekranının bir ekran görüntüsünü paylaşmanızı isteyecekler. Göndereceğiniz görsel ile sözlü beyan ettiğiniz veya paket üzerinde yazan fiyatın uyuşması gerek. Aksi halde paketi açarak kendileri fiyatlamak durumunda kalabilirler. Siz bu bilgileri paylaştıkta sonra sizi arayacaklar ve yatırmanız gereken gümrük bedelini size tebliğ edecekler.Gümrük bedelini yatırdıktan 1 veya 2 gün sonra ürün elinize geçecektir. 20 gün karar verme süreniz var. Eğer vergi çok yüksek çıkar ve ürünü almak istemezseniz, ürünü ücretsiz şekilde geri iade yollatablirsiniz.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 13 Nis 2019, 00:10

Bir de sizkumanda filan da almışsınız. Kumandaya %40 kesin yazıyorlar. omple bir done aldığınız için sivilhavacılık vs. ile ilgili bir evrak isterler mi hiç bilemiyorum. Bizi de haberdar ederseniz seviniriz :)
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

demiray

Mesaj gönderen demiray » 13 Nis 2019, 02:36

Henüz konu hakkında hiç bilgi sahibi olmadığım için direk hazır sipariş ettim. Belki de toplamak en iyisiydi ama forumdan ve tr de bu işin yapıldığından bile haberim yoktu. Dhl kargo çok itici geliyor. Umarım en az uğraşla atlatırım. Kargo ve prosedür işi toplamaktan daha çok uğraştıracak gibi duruyor

demiray

Mesaj gönderen demiray » 13 Nis 2019, 02:55

Bir de arkadaşlar bunca prosedür beni uğraştıracak belli ki. Ürün gümrüğe takılırsa hiç uğraşmak istemiyorum muhtemelen geldiği gibi geri yollayacağım. Beni max menzilli, dolayısıyla pil ömrü uzun, en az 2300 kva motorlu seri ve manevra kabiliyeti yüksek, gözlük ve gopro eklentiyle kullanabileceğim 5 inç bir drone toplamak için varsa forumda bununla alakalı bir başlığa yönlendirir misiniz? Veya hazır listeniz varsa paylaşabilir misiniz. Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 13 Nis 2019, 06:01

demiray yazdı: 13 Nis 2019, 02:55 Bir de arkadaşlar bunca prosedür beni uğraştıracak belli ki. Ürün gümrüğe takılırsa hiç uğraşmak istemiyorum muhtemelen geldiği gibi geri yollayacağım. Beni max menzilli, dolayısıyla pil ömrü uzun, en az 2300 kva motorlu seri ve manevra kabiliyeti yüksek, gözlük ve gopro eklentiyle kullanabileceğim 5 inç bir drone toplamak için varsa forumda bununla alakalı bir başlığa yönlendirir misiniz? Veya hazır listeniz varsa paylaşabilir misiniz. Teşekkürler
Forumda biraz gezince görürsünüz, "Yeni Başlayanlar" başlığı altında aradığınız her şey mevcut ☺ En kalıcı bilgi, insanın kendi araştırdığı ve ulaştığı bilgidir. İyi okumalar 😉
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

demiray

Mesaj gönderen demiray » 16 Nis 2019, 15:11

Bugün banggood dan böyle bir mail aldım. Adresim doğru. Refund istedim. Bakalım ne olacak😀
Dosya ekleri
630DA6FE-D809-4C29-9F1C-92C612F12E22.png
00E5C247-406B-4D57-BBEC-BE2A2F52D63A.png

malik123
Ad Soyad: haris malik

Mesaj gönderen malik123 » 19 Nis 2019, 01:35

Selam abi benim sipariş gümrükte te takılmış ama içinde kumanda alıcı kontrol kartı pervane filan var onlara oradan nasıl cikartabilirim yardımcı olabilir misiniz

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 19 Nis 2019, 11:38

malik123 yazdı: 19 Nis 2019, 01:35 Selam abi benim sipariş gümrükte te takılmış ama içinde kumanda alıcı kontrol kartı pervane filan var onlara oradan nasıl cikartabilirim yardımcı olabilir misiniz
merhaba sizin pek bişey yapmanıza gerek yok şu aşamada hangi kargoyla aldınız. ptt ile geliyorsa malzeme gümrüğe girecek kontrolü yapılacak sınırı aşıyorsa değer saptama aşaması olacak pkaetinizin değeri tesbit edilebilirse (normal şartlarda %20 ama kumanda için bazen %40 da kesebiliyorlar) değer üzerinden vergisi hesaplanıp yansıtılacak paket geldiğinde postacıya vergiyi ödeyip alabileceksiniz. değer tesbiti yapılamazsa verdiğiniz adrese bir telgraf geliyor. Orada belirtilen email adresine kredi kartından yapılan ödeme tutarını gösteren bir belge ve kimliğinizi gönderiyorsunuz. Sonra da PTT görevlisi teslim ederken gümrük vergisi ve gümrük işlem ücretini elden alıyor. bunlar dışında bulunduğunuz ilin gümrüğüne de sevkedebilirler. oraya kendiniz gidersiniz ama bu düşük ihtimal genelde.

özel kargoyla aldıysanız bambaşka bir prosodür var.

“Genel” sayfasına dön