Banggood siparişinde eksik ürün

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Banggood siparişinde eksik ürün

Mesaj gönderen bagriacik » 15 Nis 2019, 21:43

Merhabalar, son siparişimde yer alan 3 üründen 2sini teslim aldım. Siparişini verdiğim BEC devrem paketten çıkmadı. Pakette yırtık,deformasyon vs yok. Livechat'den durumu bildirdim. Ticket açıldı. Bu ticket'ı nereden kontrol edebilirim? (banggood içerisinden bulamadım) 4 gündür geri dönüş alamadım. Ne zamana kadar bekleyip tekrar iletişime geçeyim? Çok pahalı bir ürün değil evet ama yinede üzücü bu durum. Teşekkürler.
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: Banggood siparişinde eksik ürün

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 15 Nis 2019, 21:58

Valla ben 45 gundur hergun onlarca mail atiyorum gunde 1 cevap aliyorum. Live chat e giriyorum1 kufredip cikiyorum, yeni stres atma yontemim bu oldu😅

Devamli taciz,baska yolu yok...

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 15 Nis 2019, 22:09

hknshbz yazdı: 15 Nis 2019, 21:58 Valla ben 45 gundur hergun onlarca mail atiyorum gunde 1 cevap aliyorum. Live chat e giriyorum1 kufredip cikiyorum, yeni stres atma yontemim bu oldu😅

Devamli taciz,baska yolu yok...
:lol: :lol: :lol: Stres atma konusunda bir bir. Ama sizin konunuz benden daha ciddi. Ben en sonunda pes edebilirim. Alışık olduğum Aliexpress yönetimi pek elini ayağını sürmüyor bu gibi olaylarda, fakat devreye gireceği zaman da tam girip noktayı koyuyor. Banggood biraz değişik geldi bana. Alışırım herhalde. Ücreti fazla evet ama hızlı kargosu gerçekten çok iyi :D :D

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 15 Nis 2019, 22:59

bagriacik yazdı: 15 Nis 2019, 21:43 Merhabalar, son siparişimde yer alan 3 üründen 2sini teslim aldım. Siparişini verdiğim BEC devrem paketten çıkmadı. Pakette yırtık,deformasyon vs yok. Livechat'den durumu bildirdim. Ticket açıldı. Bu ticket'ı nereden kontrol edebilirim? (banggood içerisinden bulamadım) 4 gündür geri dönüş alamadım. Ne zamana kadar bekleyip tekrar iletişime geçeyim? Çok pahalı bir ürün değil evet ama yinede üzücü bu durum. Teşekkürler.
kardeşim bu paket için geçmiş ama ben paketlerimi açarken video kaydı yapıyorum. elinizde böyle bir kayıt olursa müşteri hizmetleri anında çözecektir sorunumuzu. sadece eksik malzeme değil bazen kırık ta çıkıyor. bu ihtimallere karşı telefonumuzla paket açarken bir video kaydı alırsak sorun olduğunda çözmek çok daha kolay olacaktır.

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 15 Nis 2019, 23:39

gokhanyanki yazdı: 15 Nis 2019, 22:59
bagriacik yazdı: 15 Nis 2019, 21:43 Merhabalar, son siparişimde yer alan 3 üründen 2sini teslim aldım. Siparişini verdiğim BEC devrem paketten çıkmadı. Pakette yırtık,deformasyon vs yok. Livechat'den durumu bildirdim. Ticket açıldı. Bu ticket'ı nereden kontrol edebilirim? (banggood içerisinden bulamadım) 4 gündür geri dönüş alamadım. Ne zamana kadar bekleyip tekrar iletişime geçeyim? Çok pahalı bir ürün değil evet ama yinede üzücü bu durum. Teşekkürler.
kardeşim bu paket için geçmiş ama ben paketlerimi açarken video kaydı yapıyorum. elinizde böyle bir kayıt olursa müşteri hizmetleri anında çözecektir sorunumuzu. sadece eksik malzeme değil bazen kırık ta çıkıyor. bu ihtimallere karşı telefonumuzla paket açarken bir video kaydı alırsak sorun olduğunda çözmek çok daha kolay olacaktır.
Muhtemelen ben de bundan sonra videoya alarak açacağım paketleri. Dersimi BEC devresi ile almama seviniyorum :D Çok teşekkürler tavsiyeler için

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 16 Nis 2019, 00:31

Paketi açıp sonra geri kapayamaz mısın? :) Ben bir köşesinden kesip içinden birşey alıp, öteki tarafından keserek video çeker o dediğini yine yaparım ki...

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 16 Nis 2019, 01:10

KingNothing yazdı: 16 Nis 2019, 00:31 Paketi açıp sonra geri kapayamaz mısın? :) Ben bir köşesinden kesip içinden birşey alıp, öteki tarafından keserek video çeker o dediğini yine yaparım ki...
Ya tam iş arasında geldi, fazla vaktim yoktu. O yüzden "Mambaa" diye bağırarak cart diye açtım sanırım :lol: :lol: :lol:
Zaten poşetin içine koyup göndermişler. İnsan bir balonlu zarfa falan koyardı :( :(
Dosya ekleri
WhatsApp Image 2019-04-13 at 19.08.35 (2).jpeg

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 16 Nis 2019, 01:45

Alalaaa. Hakkaten çok enteresen. BG'dan 70 kisür siparişim var. Asla korumalı süngere sarılmadan, eksik gedik gelen olmadı. Ben mi şanslıyım, siz mi şanssızsınız, ne diyeyim. Ama bozuk geldiği oldu. Hem de çok can sıkacak cinsten birkaç ürün bozuk gelmişti. Neyse, geçmiş olsun diyeyim. Nazar olsun.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 16 Nis 2019, 07:44

BarisB yazdı: 16 Nis 2019, 01:45 Alalaaa. Hakkaten çok enteresen. BG'dan 70 kisür siparişim var. Asla korumalı süngere sarılmadan, eksik gedik gelen olmadı. Ben mi şanslıyım, siz mi şanssızsınız, ne diyeyim. Ama bozuk geldiği oldu. Hem de çok can sıkacak cinsten birkaç ürün bozuk gelmişti. Neyse, geçmiş olsun diyeyim. Nazar olsun.
Benim şanssızlığım tamamen bence. İlk paketim çok temiz paketlenmiş şekilde geldi. Acaba son paketi hazırlayan arkadaş biraz sinirliydi de ben mi denk geldim acaba? :lol: :lol:

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 18 Nis 2019, 11:48

Tekrar merhaba.
Daha sonradan başka kullanıcılar benzer bir olayı tecrübe ederlerse diye konuyu güncellemek istedim.

Eksik gelen ürün için LiveChat aracılığı ile ticket açtırmıştım. O ticket'a dönüş yapılmadı. Tekrar LiveChat ile bağlantıya geçtim eski ticket'ı bulamadılar. En sağlıklı yöntemin benim mail aracılığı ile iletişime geçmem olduğunu söylediler.

Ürünün eksik geldiğine dair fotoğraflarla birlikte bir mail gönderdim. Maile cevap veren arkadaş durumdan dolayı üzgün olduğunu ve fotoğraf göndermemi rica etti.
Fotoğrafları tekrar gönderdikten sonra (2 adet fotoğraf gönderdim. ilkinde etiket açıkça okunmaktaydı diğer fotoğrafta ise kargo paketi ve ürünler mecvuttu.)
Fotoğrafları alan arkadaş tekrar çok üzgün olduklarını belirtip sorunu nasıl telafi edebileceklerini sordu. BEC devresi genel bir ihtiyaç gibi olduğu için ben tekrar Turkey Post aracılığı ile gönderilmesini talep ettim. Ertesi gün siparişlerimin arasına yeni bir sipariş eklenmiş olarak BEC devresini gönderdiklerini gördüm.

Pek sorun çıkarmamalarından dolayı memnun kaldım açıkçası. Durumlar bu şekildeydi umarım çok önemli olan parçalarda başıma gelmez :)
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG (33.63 KiB) 5066 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
armagan
Ad Soyad: armagan kara

Mesaj gönderen armagan » 18 Nis 2019, 12:53

bende bec devresi var şimdilik kullanmıyorum! isterseniz size göndereyim sizinki gelince bana gönderirsiniz

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 18 Nis 2019, 13:14

bagriacik yazdı: 18 Nis 2019, 11:48 Tekrar merhaba.
Daha sonradan başka kullanıcılar benzer bir olayı tecrübe ederlerse diye konuyu güncellemek istedim.

Eksik gelen ürün için LiveChat aracılığı ile ticket açtırmıştım. O ticket'a dönüş yapılmadı. Tekrar LiveChat ile bağlantıya geçtim eski ticket'ı bulamadılar. En sağlıklı yöntemin benim mail aracılığı ile iletişime geçmem olduğunu söylediler.

Ürünün eksik geldiğine dair fotoğraflarla birlikte bir mail gönderdim. Maile cevap veren arkadaş durumdan dolayı üzgün olduğunu ve fotoğraf göndermemi rica etti.
Fotoğrafları tekrar gönderdikten sonra (2 adet fotoğraf gönderdim. ilkinde etiket açıkça okunmaktaydı diğer fotoğrafta ise kargo paketi ve ürünler mecvuttu.)
Fotoğrafları alan arkadaş tekrar çok üzgün olduklarını belirtip sorunu nasıl telafi edebileceklerini sordu. BEC devresi genel bir ihtiyaç gibi olduğu için ben tekrar Turkey Post aracılığı ile gönderilmesini talep ettim. Ertesi gün siparişlerimin arasına yeni bir sipariş eklenmiş olarak BEC devresini gönderdiklerini gördüm.

Pek sorun çıkarmamalarından dolayı memnun kaldım açıkçası. Durumlar bu şekildeydi umarım çok önemli olan parçalarda başıma gelmez :)
Ekran Alıntısı.PNG
Bende de fazla var. Gönderebilirim. Ancak matek değil. Videoda gösterdiğim diğer bec devresinden.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 18 Nis 2019, 13:21

BarisB yazdı: 18 Nis 2019, 13:14
bagriacik yazdı: 18 Nis 2019, 11:48 Tekrar merhaba.

Ekran Alıntısı.PNG
Bende de fazla var. Gönderebilirim. Ancak matek değil. Videoda gösterdiğim diğer bec devresinden.

Teklifiniz için çok teşekkürler. Ben bir sonraki siparişime BEC devresi eklemiştim, toplamda 2 adet yolda. Zaten frame ve motorlar AE de daha ucuz diye oradan sipariş vermiştim, kısmetse benim emekliliğime yakın gelirler :lol: :lol:

O yüzden acele etmiyorum. FPV gözlük de sweden Post ile geliyor o yüzden bolca vaktim var. Fırsattan istifade hobi masamı tekrar elektronik hobisine çeviriyorum ben de :) Tekrardan teşekkür ederim.

“Genel” sayfasına dön