Freerider Taranis sorunu

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
ggorkem
Ad Soyad: Görkem Demir

Freerider Taranis sorunu

Mesaj gönderen ggorkem » 28 Nis 2019, 17:56

Herkese merhabalar. Macbook air kullanıyorum ve liftoffda çok düşük fps aldığımdan dolayı düzgün uçulmuyor. Ben de o yüzden fpvfreerider aldım. Fakat taranis qx7 yi bir türlü kalibre edemiyorum. Yaw pitch throttle aileron kanalları bir türlü atanmıyor. Yaw ekseninde throttle kontrol ediliyor pitch de aileron vs vs gibi sorunlar oluyor. Bu tarz bir şey yaşayıp çözmüş olan var mı acaba ?

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Re: Freerider Taranis sorunu

Mesaj gönderen Serdarr » 28 Nis 2019, 17:57

Uçuşa devam 😬😬

ggorkem
Ad Soyad: Görkem Demir

Mesaj gönderen ggorkem » 28 Nis 2019, 18:53

Serdarr yazdı: 28 Nis 2019, 17:57 viewtopic.php?f=10&t=1975
Cevabınız için çok teşekkürler ama sorun macos da olduğu için bahsedilen işlemleri uygulayamadım. En iyisi bootcamp ile windows kurup deniyeyim

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 28 Nis 2019, 23:16

bir sorum olacaktı bu işaretli olan buton 2. konumuna geldiginde durmayıp ilk yerine geliyor ama eş degeri olan digeri tık diye atıp konum 2.ye geçiyor bilmedigimden soruyorum donanımsal bir sorun mu bu ? yoksa standartı mı boyle ? eger o buton bozuksa ( konumu 2. kısma getırdıgımde kumanda bunu algılıyor ) yeni bir butonu Türkiye sınırları içinde bulabilirmiyim ?
Dosya ekleri
Taranis-QX7-top.jpg

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 29 Nis 2019, 03:03

Doktorumtrak yazdı: 28 Nis 2019, 23:16 bir sorum olacaktı bu işaretli olan buton 2. konumuna geldiginde durmayıp ilk yerine geliyor ama eş degeri olan digeri tık diye atıp konum 2.ye geçiyor bilmedigimden soruyorum donanımsal bir sorun mu bu ? yoksa standartı mı boyle ? eger o buton bozuksa ( konumu 2. kısma getırdıgımde kumanda bunu algılıyor ) yeni bir butonu Türkiye sınırları içinde bulabilirmiyim ?
Normal. Bahsettiğiniz switch'in çalışma mantığı o şekilde. Tıpkı bir otomobilin selektör kolu ya da kornası gibi.

Benzer işlemler için, mesela anlık bir led yakıp söndürmek veya beeper öttürüp bırakmak için kullanılabilir. Bende beeper bağlı.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 29 Nis 2019, 03:42

Ben kumandada arm tuşunu aktif ettikten sonra throttle 0 dan farklı olduğu yani gaz verdiğin süre boyunca 4 dakikadan geri sayım yapan bir timer ayarladım... Her dakikada bir sesli uyarı veriyor ve son 10 saniye geri sayıyor sesli... Böylece ayrı bir zamanlayıcı saat vs kullanmadan 4 dakika civarı uçmuş oluyorum... O dediğin switch ile de bu timer’i resetleyip başa 4 dakikaya aldırıyorum...
Tuşun normal işlevi o... O şekilde basıp bıraktığında atadığın fonksiyonu bir seferlik çalıştırır...

“Genel” sayfasına dön