Merhabalar

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
mertbolat
Ad Soyad: Mert Bolat

Merhabalar

Mesaj gönderen mertbolat » 30 Nis 2018, 18:00

öncelikle hayırlı olsun.Tavsiye verecek olursam konu dışı veya yardım dizini açabilirsiniz öyle bir yer bulamadığım için genel kategorisine yazmak durumunda kaldım kusura bakmayın.

bir soru sormak istiyorum drone yapımı kanalını sıkı takip ediyorum ve sormak istediğim soru şu

gps konusunda hakim arkadaşlar beni bilgilendirebilir mi ? drone killerların çalışma mantığı vesaire bunlar hakkında bilgi almak istiyorum kanalda bulunan görevi yerine getirme komutu bir yerden bir yere gitmek otonom uçuş bunlar güzel ama kumandasız yapamaz mıyız yani burada bilgisayardan görevi atadık gitsin ve gelsin uydudan sinyalini zaten alıyor kumandalık bir durum olmuyor bu sayede drone killerlardan etkilenmeme durumu olabilir mi ? tahminimce kullandığı frekansa sunucularda olduğu gibi fazla frekans gönderimi yaparak alıcıları meşgul ediyor ve zorla kendi komutasına alıyor .

acemiliğim vardır elbet yanlış yazım veya mantık hatalarından dolayı kusura bakmayın.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Re: Merhabalar

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 30 Nis 2018, 22:25

Merhaba. Öneriniz için teşekkürler. Aslında "Muhabbet, Tanışma, Duyuru... " forumunu bu tür konuları konuşmak için açmıştım.

GPS'li cihazlarda koordinatlar kontrol kartına yüklendikten sonra kumanda ile bir bağımız kalmıyor. Biz özellikle kumanda ile aracımız bağlı olsun ve bu bağ koptuğu zaman başladığı yere gelsin isteriz. Ancak dediğim gibi aslında kumandanın bir işlevi kalmıyor. İstenirse kumandasız da bir drone yapılabilir. Bu durumda da drone killer'lar işlevsiz olabilir. Ancak drone killer denilen cihazlar hakkında bilgim olmadığı için tam olarak ne yapmak lazım bilmiyorum.

Drone killer denilen cihazlar GPS uydularıyla da haberleşmeyi engelliyor mu?
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

“Genel” sayfasına dön