Drone sahiplerinden yıllık ücret alınacak!

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
53cagri53

Drone sahiplerinden yıllık ücret alınacak!

Mesaj gönderen 53cagri53 » 01 May 2019, 08:25

Sivil Havacılık Otoritesi (CAA), kayıtlı drone sahiplerinden yıllık lisans ücreti alma konusunda çalışmalara başladı. Bu durum kabul edilirse, drone sahipleri, bunun bedelinde her yıl 16.50 euro ödeme yapacak.

gaynak

https://shiftdelete.net/drone-sahipleri ... t-alinacak

Kullanıcı avatarı
ysf18mrmr
Ad Soyad: Yusuf MERMER

Re: Drone sahiplerinden yıllık ücret alınacak!

Mesaj gönderen ysf18mrmr » 01 May 2019, 09:00

Bizde kayıtlı drone bence onlara gore azdır. Bu yüzden bize çok gelir çünkü onların iha kullanım talimatnamesi ile bizimki çok farklı.
Satılık parçalar var :)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 01 May 2019, 10:41

ysf18mrmr yazdı: 01 May 2019, 09:00 Bizde kayıtlı drone bence onlara gore azdır. Bu yüzden bize çok gelir çünkü onların iha kullanım talimatnamesi ile bizimki çok farklı.
bizim millet daha meraklı biz teknolojiyi severiz ama tüketmesini...

https://shiftdelete.net/turkiye-kayitli ... -aciklandi

biri yoruma şey yazmış: motorlu drone vergisi (mdv) koptum. :lol: :lol:

Kullanıcı avatarı
ysf18mrmr
Ad Soyad: Yusuf MERMER

Mesaj gönderen ysf18mrmr » 01 May 2019, 11:06

MDV :) :) efsane
Satılık parçalar var :)

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 17 Eyl 2022, 13:55

Dron bir silah gibi kullanıldığı için ülkeler önlemler almaya çalışıyor. Ama saçma sapan uygulamalar yapabiliyorlar. Birde site saldırı altında siteyi işlevsiz hale getirmek için uğraşıyorlar. Buna bir çözüm bulacak yokmu. Bi rara veri güvenliği sebebiyle siteye ulaşılamıyordu. Siteye konu yazarken robot uygulamarın kullanmaması için robot değilim uygulaması konması lazım. yoksa side elden gidecek. Milletinde ilgisi azaldı.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Atmaca
Ad Soyad: Selim Demirci
İletişim:

Mesaj gönderen Atmaca » 18 Eyl 2022, 23:25

vergi konusunda bu konu çok dillendirilirse elbet bize de vergi gelir, drone konusu hobi olmaktan çıkıp iş haline gelirki zaten dronu olmayan fotoğrafçı kalmadı gibi, bir telegram grubunda fpv dronelarla ilgili bir kaç bilgi sordum adamlar grubun profesyonel drone grubu olduğunu söyledi baktım herkes dji ürünü ile ilgili fikir paylaşıyor, adamlar yazık drone hobisini dji içerisinde sanıyor

ayrıca siteye her girdiğimde yabancı mesajları bildiriyorum ama sadece siliniyor daha ileri bir çözüm bulunmuyor ve ayrıca ilgi azaldı derken kimse forumlara yazmıyor artık, herkes ya facebook tarafına geçti ya da whatsapp gruplarına üye oluyor, her an iletişimde kalmak veya anlık bilgiye erişmek daha rahat geliyor galiba
Jumper TPro - Flysky İ6
Qav180 - X2 elf 88
Flysight Spx02 - Eachine Ev800

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 19 Eyl 2022, 20:00

gökhan YANKI yazdı: 01 May 2019, 10:41
ysf18mrmr yazdı: 01 May 2019, 09:00 Bizde kayıtlı drone bence onlara gore azdır. Bu yüzden bize çok gelir çünkü onların iha kullanım talimatnamesi ile bizimki çok farklı.

Gökhan Bey bu konuyla alakasız ama Sitenin şifremi unuttum kısmı çalışmıyor sanırım, telefonu değiştirince tekrar şifre girmem gerekti hatırlamadığım için şifre değiştirmek içi şifremi unuttum falan tıkladım çalışmıyor mesaj panosu tarzı bişey yazıyordu iletişime geçmek için sizinle o da çalışmıyor, bir ara tekrar yeni bir hesap oluşturmaya çalıştım aktivasyon maili gelmedi iki farklı mailde denedim spamı gereksizleri falan kontrol ettim tekrar aktivasyon maili göndermeyi falan denedim olmadı, uzun süre foruma giriş yapamadım rastgele şifre denerken buldum şifremi. Bilerek yapılan bişey mi botlara karşı

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 19 Eyl 2022, 22:14

Xxgamer45 yazdı: 19 Eyl 2022, 20:00
gökhan YANKI yazdı: 01 May 2019, 10:41

Gökhan Bey bu konuyla alakasız ama Sitenin şifremi unuttum kısmı çalışmıyor sanırım, telefonu değiştirince tekrar şifre girmem gerekti hatırlamadığım için şifre değiştirmek içi şifremi unuttum falan tıkladım çalışmıyor mesaj panosu tarzı bişey yazıyordu iletişime geçmek için sizinle o da çalışmıyor, bir ara tekrar yeni bir hesap oluşturmaya çalıştım aktivasyon maili gelmedi iki farklı mailde denedim spamı gereksizleri falan kontrol ettim tekrar aktivasyon maili göndermeyi falan denedim olmadı, uzun süre foruma giriş yapamadım rastgele şifre denerken buldum şifremi. Bilerek yapılan bişey mi botlara karşı
@Gökhan Bora

“Genel” sayfasına dön