Jello problemi

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Jello problemi

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 12 May 2019, 16:07

Dusuk throttle da asiri jello oluyor, dalga boyu bissuru2 :mrgreen: Hizlandigim veya trottle arttirdigim zamanlarda dalgalanma geciyor.

Bununla ilgili PID hangi ayarlarla duzeltebilirim?

Sanirim filitreleme cok fazla yapiyor, dusuk trottle da gerek yokken fazlq filitreleme yapiyor ve de bu sonucu doguruyor diye dusunuyorum, dogru muyum?

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Jello problemi

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 12 May 2019, 16:48

kapat filtreleri hakan hocam madem ondan olduğunu düşünüyorsun. pidlerini değiştirdin mi değiştirdiysen p değerleri titremeye neden olabilir yüksek ya da düşük ayarlar frekans farklı şekilde titretir. hangi eksende titriyor hoverdayken gözle görülür bir titreme var mı?

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 12 May 2019, 18:57

gokhanyanki yazdı: 12 May 2019, 16:48 kapat filtreleri hakan hocam madem ondan olduğunu düşünüyorsun. pidlerini değiştirdin mi değiştirdiysen p değerleri titremeye neden olabilir yüksek ya da düşük ayarlar frekans farklı şekilde titretir. hangi eksende titriyor hoverdayken gözle görülür bir titreme var mı?
hocam video atayim, trottle yarinin altinda iken devamli jello oluyor... Rateleri konustugumuz gibi ayarladim. Bir de devamli goruntude yatay cizgiler oluyor. Kamera degistim, yine gitmedi :(... Komple kirip atacam bu dronu, baska yapacam sonunda... Bi duzen tutmadi...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 12 May 2019, 22:29

Temiz bir full chip erase çekip, motorları soft mount et hocam... PID değerleriyle hiç oynama, hatta o tab’a girme bile...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 12 May 2019, 23:47

KingNothing yazdı: 12 May 2019, 22:29 Temiz bir full chip erase çekip, motorları soft mount et hocam... PID değerleriyle hiç oynama, hatta o tab’a girme bile...
Hocam ben motorlari komple degisecem :) Soft mount yapicam yeni motorlari. Aslinda tum elektronigi komple degisecem... Sadece alici ayni kalacak :D

Saka bir yana... Govde gercekten insani cildirtan cinsten... Evet goruntu cok guzel ama kullanislilik sifir bile degil. VTX anteni takmak bile zulum... Cikis arkadan ve 60derece acili. Duz anten koysan asagi bakiyor 90derece koysan bir ayri dert... 22mm govde yuksekligi var, FC softmount vida kullanmak istiyorsan PDB kullanmayacan, bunun icin 2 tane ayri bec kullanmak zorunda kaliyorum, matek std de sagolsun 5v disinda bir halt yok... Rev35 da sagolsun govdeyi ground yapiyormus... Bir buzzer hani su buzzerin anca kendisini sigdiracam diye kirk takla atoyorum...

Heee bir de bunlar yetmezmis1 gibi, kurulum asagidan yukari degil... Yukardan asagiya...

Habire tersten calisman lazim. Hadi1 dedim FC ters koyayim sona dedim arada bir full chip erase yaparim, unuturum config.de ayarlamayi... Al basina belayi...

Diyeceksin madem yer dar 4in1 esc kullanma... Kollar masallah 11mm, onun uzerine sigacak ESC ben daha gormedim. Sanirim tmotor ve iflight da var onlar da ucuk fiyatlarda....

Valla binbir pismanim bu hskrc248i aldigima...

Dipce: Oh be rahatladim, be dolmusum :)

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 13 May 2019, 01:33

Hocam al bi tane Armattan Chameleon clone’u rahat et...
Alternatif olarak da, Martian IV veya RealAcc Real4

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 13 May 2019, 01:38

Bundaki elektornigi komple alttaki govdeye gecirecem. Motorlar cop, samguk wei 2207 2300kv aldim.
Screenshot_20190513-013607.jpg
Bu sorunlu hskrc 248 govdeye F4S tattoo aldim. Motor eco 2400kv aldim, vtx akk x2 ultimate aldim, kamera falkor aldim. Bakalim insallah bu sefer tutturacam :)

“Genel” sayfasına dön