Drone Toplama Hakkında Yardıma İhtiyacım Var

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: Drone Toplama Hakkında Yardıma İhtiyacım Var

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 14 May 2019, 00:26

Thanostos yazdı: 14 May 2019, 00:13 Sahil diyince plaj gibi anlaşıldı sanırım öyle değil dediğim sahil normal deniz kenarı yani plaj değil.
Ben Tyro109 aldım diyelim bununla neler yapabilirim tam olarak ? Biraz yükselip manzaraya bakabilir miyim ? Yani 125 metre değilde 10-20-30-40 artık ne olursa ? Etraftan biraz açılabilir miyim ?
Guzel goruntu cekimi icin 2.bir kamera kullanmaniz1 gerekecek. Ornek benim1 su videomu izleyin. Sag alttaki FPV kamera goruntusu, videonun kendisi cok dandik 1080p bir aksiyon kamera.

Sahil dediginizin1 plaj olmadigini biliyoruz. Misal Kartal sahilde ucayim filan diyorsunuz.

Meskun mahal. Umuma acik alan, park bahce, vs, sokak arasi bina yani vs.

Dronun boyutu onemli degil isterse 100gram olsun, izinsiz ucuramazsin... Ucurursan ne olur kismini insallah hicbirimis yasamayiz.

Ben ucus yaomak icin evimden 30km uzaga gidiyorum.

Ayrica, yazdiklarinizdan sanki pilotluk tecrubeniz varmis gibi hemen aldim ysptim uctum oldu diye dusunuyorsunuz. Angle modda ucuracak olsaniz bile is by kadar kolay degil.

Gozluksuz veya ekransiz FPV yapmadan, line of sight yani1 gorerek ucusta kucuk dronlarla sikinti birazcik uzaklasinca yon kavraminizi yitirecek ve panikleyip2 dronun kumandasini kaybedecek olmaniz, bir de deniz kiyisindasiniz... Baliklara yem olur.

Benim size tavsiyen su;

Oncelikle yaris dronlarini ucuz dronlar olarak gormekten vaz gecin, cunku degil. Evet 600tl ye tyro diye bisey satiyorlar, bence 5 para etmez, oyle olsa dunya ekonomisini yoneten cinli abiler ucuza satmaz.

Maden derdiniz goruntu cekmek, 2 seceneginis var

1 - F330 veya F450 sinifi1 dron yapip guzel bir gimbal donanimi yapmak

Bunla ben ugrasmayayim derseniz no gercekten tecrubesjz birini1 cok cok ugrastiracsktir

2- DJI al, tak pili bitir isi...

Thanostos

Mesaj gönderen Thanostos » 14 May 2019, 22:22

F330 veya F450 ye girdim mi direk 500gr sınırını aştığım için pek bulaşmak istemiyorum. Eğer aşmadan toplanabiliyorsa düşünebilirim. Daha küçük bir modele gimbalsız versiyonunu yapabilirim belki
Mavic Air ve Spark gibi bir modelin daha giriş seviyesini kendim 1000tl bandında toplayabilir miyim, toplayamaz mıyım peki ?

Kullanıcı avatarı
ysf18mrmr
Ad Soyad: Yusuf MERMER

Mesaj gönderen ysf18mrmr » 14 May 2019, 23:05

Topladıklarını onlarla karşılaştırma. Onların ayrı bir yapısı ve altyapısı var. 1000 lira bandında onlara hayatta yetişemezsin. Onlara harcanmış çok büyük bir ARGE söz konusu.
Satılık parçalar var :)

“Genel” sayfasına dön