PC TAVSİYESİ

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
bencilzevk
Ad Soyad: bencil zevk

PC TAVSİYESİ

Mesaj gönderen bencilzevk » 14 May 2019, 23:15

Arkadaşlar bilgisayar skıntısı çekiyorum yeni bir laptop alacağım idik bıdık birsuru secenekler parçalar var pek uğraştığım bı alan değil o yüzden tavsiyeye ihtiyacım var oyun oynarım ama çok fazla oyuncu bilgisayarı olmasına gerek yok AutoCAD vb programlari kullanıyorum fiyat aralığı 3500 4000 tavsiyede bulunursanız sevinirim
RC hoby
Mekatronik
8-)

Kullanıcı avatarı
ysf18mrmr
Ad Soyad: Yusuf MERMER

Re: PC TAVSİYESİ

Mesaj gönderen ysf18mrmr » 14 May 2019, 23:19

Laptop ? Eğer zevk içinse kasa alın derim. Ne tür oyun oynarsınız Minecraft da olabilir GTA 5 de
Satılık parçalar var :)

Kullanıcı avatarı
bencilzevk
Ad Soyad: bencil zevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 14 May 2019, 23:40

Kasa toplamak daha mantıklı aslında o paralara laptoptan daha iyi bı sistem toplanır ama masa üstü düşünmüyorum
RC hoby
Mekatronik
8-)

Kullanıcı avatarı
ysf18mrmr

Mesaj gönderen ysf18mrmr » 14 May 2019, 23:47

Oyun ? Ne oynarsın. Eğer GTA 5 gibi oyunlar istiyor isen elindeki bütçe yetmez. Birde YouTube da "Donanım Arşivi" adlı kanal var oradan bakıp fikir alabilirsin. Zaten karşına ondan sonra bir iki video çıkar. Zaten fazla iyi seçeneğin yok.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 15 May 2019, 00:12

Hocam laptoplar son bir yılda bayağı zam yedi, artı olarak kur yüzünden de fiyatlar pahalı, iyi bir donanım için mevcut bütçeniz biraz az. Asus a bakabilirsiniz, donanıma göre uygun fiyatları var, ama kalitesi ve sağlamlığı nasıldır bilemiyorum. Bütçenizi arttıramıyorsanız upgrade edilebilir bir kasa yapısına sahip laptop bakın, mesela harici ssd slotu bulanan, yüksek ram çalıştırma kapasitesine sahip bir modelin düşük ram'li modelini alabilirsiniz. İlerde bütçeniz olduğunda ve laptop yavaşlamaya başladığı zaman ssd ve ram takviyesi ile sizi bir süre daha götürür. Ama işlemci ve grafik kartını ilk etapta alabileceğiniz kadar yüksek seçin.

Kullanıcı avatarı
ysf18mrmr

Mesaj gönderen ysf18mrmr » 15 May 2019, 00:19

Safak yazdı: 15 May 2019, 00:12 Hocam laptoplar son bir yılda bayağı zam yedi, artı olarak kur yüzünden de fiyatlar pahalı, iyi bir donanım için mevcut bütçeniz biraz az. Asus a bakabilirsiniz, donanıma göre uygun fiyatları var, ama kalitesi ve sağlamlığı nasıldır bilemiyorum. Bütçenizi arttıramıyorsanız upgrade edilebilir bir kasa yapısına sahip laptop bakın, mesela harici ssd slotu bulanan, yüksek ram çalıştırma kapasitesine sahip bir modelin düşük ram'li modelini alabilirsiniz. İlerde bütçeniz olduğunda ve laptop yavaşlamaya başladığı zaman ssd ve ram takviyesi ile sizi bir süre daha götürür. Ama işlemci ve grafik kartını ilk etapta alabileceğiniz kadar yüksek seçin.
Aynn. Ama anlamıyorum dediği için böyle şeylerle uğraşmak istemez bence. Onun için bütçesine uygun bir tane alsın. Tabi uğraşacak isen aynn böyle yapabilirsin bencilzevk. Zevkine bağlı.

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 15 May 2019, 01:33

bencilzevk yazdı: 14 May 2019, 23:15 Arkadaşlar bilgisayar skıntısı çekiyorum yeni bir laptop alacağım idik bıdık birsuru secenekler parçalar var pek uğraştığım bı alan değil o yüzden tavsiyeye ihtiyacım var oyun oynarım ama çok fazla oyuncu bilgisayarı olmasına gerek yok AutoCAD vb programlari kullanıyorum fiyat aralığı 3500 4000 tavsiyede bulunursanız sevinirim
autocad solid gibi programlar için oyun bilgisayarı olmalıdır yani performanslı bilgisayar gerekli.

Çizim programlar işlemci ram ve ekran kartına ağırlık verir senin seçimlerinde bu yönde olmalı. 3000 4000 liraya laptop almanı tavsiye etmem ancak illa alacağım dersende birşey diyemem. İnternette i5 işlemcili i7 işlemcili diye yazdığına bakma. Hangi modeli hangi sene çıkmış bu önemli. Sana sadece tabiri caizse mercedes satıyoruz diyorlar ama 1980 model olduğunu söylemiyorlar. O nedenle işlemci dolandırıcılığına dikkat et. Ekran kartı olarak 1050ti kullanabilirsin. İşlemci olarak ise ucuz ama performanslı istersen ryzen 1600 alabiliyorsan ryzen 2600 al. Ona görede anakart uydur. ram olarak ise mutlaka 8gb ve 2400mhz üstü ram al. Aklıma gelenler bunlar sormak istediğin olursa yardımcı olurum.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 15 May 2019, 01:39

valla ben de yusufa katılıyorum 1050ti den aşağısı seni kurtarmaz

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro- ... 00000JT25E

Ariervintend
Ad Soyad: Mae Schnell

Mesaj gönderen Ariervintend » 05 Tem 2023, 15:35

ysf18mrmr yazdı: 14 May 2019, 23:47 Oyun ? Ne oynarsın. Eğer GTA 5 gibi oyunlar istiyor isen elindeki bütçe yetmez. Birde YouTube da "Donanım Arşivi" adlı kanal var oradan bakıp fikir alabilirsin. Zaten karşına ondan sonra bir iki video çıkar. Zaten fazla iyi seçeneğin yok. Cs go oynamayı ve ayrıca türe göre görünüm toplamayı seviyorum AWP | Asiimov. Intel core i 5, 512 ssd, entegre ekran kartı, 16 gb ram var. Bu çağırır.
İyi günler. Doğrusu oyun oynamayı da seviyorum. Intel core ai 7, 32 gb ram, nvidia ekran kartım var. Bu, en son oyunları oynamak için yeterlidir.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 06 Tem 2023, 06:48

Ariervintend yazdı: 05 Tem 2023, 15:35
ysf18mrmr yazdı: 14 May 2019, 23:47 Oyun ? Ne oynarsın. Eğer GTA 5 gibi oyunlar istiyor isen elindeki bütçe yetmez. Birde YouTube da "Donanım Arşivi" adlı kanal var oradan bakıp fikir alabilirsin. Zaten karşına ondan sonra bir iki video çıkar. Zaten fazla iyi seçeneğin yok. Cs go oynamayı ve ayrıca türe göre görünüm toplamayı seviyorum AWP | Asiimov. Intel core i 5, 512 ssd, entegre ekran kartı, 16 gb ram var. Bu çağırır.
İyi günler. Doğrusu oyun oynamayı da seviyorum. Intel core ai 7, 32 gb ram, nvidia ekran kartım var. Bu, en son oyunları oynamak için yeterlidir.
Bu arkadaşda bot sanırım

“Genel” sayfasına dön