Banggood Dolar Üçkağıtçılığı

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Banggood Dolar Üçkağıtçılığı

Mesaj gönderen Yusuf » 20 May 2019, 17:16

Arkadaşlar az önce birşey farkettim ve sizinle paylaşmak istedim. Banggoodda dolar olarak satılan ürünleri ₺ çevirdiğimde daha fazla meblağ çıktığını gördüm. Normal kura göre hesapladığımda fazla alıyorlar. Benim gibi ufak tefek alışverişler yapanlar için belki çok sorun teşkil etmez ama yüksek meblağlarda fiyat çok farkedecektir.

Uzun lafın kısası kuru yüksekten hesaplıyor.
Dosya ekleri
Gerçek Fiyat
Gerçek Fiyat
Ürün Fiyatı ₺
Ürün Fiyatı ₺
Kur
Kur
dolar1.png (18.74 KiB) 2987 kere görüntülendi
Ürün Fiyatı $
Ürün Fiyatı $
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

Kullanıcı avatarı
quadEr

Re: Banggood Dolar Üçkağıtçılığı

Mesaj gönderen quadEr » 20 May 2019, 17:17

Yusuf yazdı: 20 May 2019, 17:16 Arkadaşlar az önce birşey farkettim ve sizinle paylaşmak istedim. Banggoodda dolar olarak satılan ürünleri ₺ çevirdiğimde daha fazla meblağ çıktığını gördüm. Normal kura göre hesapladığımda fazla alıyorlar. Benim gibi ufak tefek alışverişler yapanlar için belki çok sorun teşkil etmez ama yüksek meblağlarda fiyat çok farkedecektir.

Bankaların alış satış fiyatları arasındaki makas fazla olabileceği için olabilir mi?
- TYRO 79
- [LOST - R.I.P.] Realacc Evil 220/Airbot Omnibus F4/REV35/Emax MT2204 2300KV/Foxeer HS1177 V2

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 20 May 2019, 18:26

keee yazdı: 20 May 2019, 17:17
Yusuf yazdı: 20 May 2019, 17:16 Arkadaşlar az önce birşey farkettim ve sizinle paylaşmak istedim. Banggoodda dolar olarak satılan ürünleri ₺ çevirdiğimde daha fazla meblağ çıktığını gördüm. Normal kura göre hesapladığımda fazla alıyorlar. Benim gibi ufak tefek alışverişler yapanlar için belki çok sorun teşkil etmez ama yüksek meblağlarda fiyat çok farkedecektir.

Bankaların alış satış fiyatları arasındaki makas fazla olabileceği için olabilir mi?
Hocam yine birşey farketmez ki. Sonuç olarak bu farklar fiyata yansıtılıyor. Örneğin Türkiyedeki %18 kdv tahsil ediliyor ve bu bize ödeme ekranında bildiriliyor. Hizmet işletmelerinde +%20 gelir vergisi var ve bu gelir vergiside fiyata yansıtılıyor ancak üstü örtülü... Buna benzer bir durum.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 20 May 2019, 19:58

Yabanci siteler doviz kurunda bizim kuru baz almazlar. Bu yuzden bizim baktigimiz kurun cok userindedir. Yani aslinda bizim Turk Lirasi zannettigimizden daha degersiz yurt disinda... Eger kredi1 kartiniz direk dolar islem yapiyorsa o sekilde alirsaniz, o zaman banka kendi kuru uzerinden hesaplayip ekstreye yansitir

pplane
Ad Soyad: kerem güner

Mesaj gönderen pplane » 21 May 2019, 17:43

Bu konunun TL'nin değersizliği ile bir ilgisi yok yanlış bilgilendirme olmuş sanırım. Kredi kartı ile yapılan yurtdışı harcamalarında PARA BİRİMİ NE OLURSA olsun paranız önce dolara çevrilir bunun için de uluslararası kuruluşlar (VISA, MASTERCARD vb..) para transferinin güvenilirliğini onayladıkları için belli bir komisyon alır. Bu komisyon da %1,5-3 dolaylarındadır. Konunun TL ile hiç bir alakası yok.
Bunun arkasında dönen olaya da paranın merkeziyetleştirilmesi (centralized money) deniyor. Dijital Para Devrimi ile hedeflenen şey bu merkeziyetleştirmeyi ortadan kaldırmak. O günlere daha var ama çok da uzak değil.

“Genel” sayfasına dön