Gümrük ve Kargo Sorunu

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Mehmet Kucukzade
Ad Soyad: Mehmet Küçükzade

Gümrük ve Kargo Sorunu

Mesaj gönderen Mehmet Kucukzade » 19 Haz 2019, 11:19

Merhaba arkadaşlar. Son 2 haftada banggood üzerinden iki ayrı sipariş şeklinde Flysyk i6x kumanda ile kumanda için simulasyon aparatı ve kumanda boyun askısı siparişi vermiştim. İkinci siparişim olan simulator kablosu ve boyun askisi olan paketin kargo hareketleri aşağıdaki gibi, şimdi bu ürün yurtdışına geri mi yollanmiş yoksa ben mi yanlış görüyorum ?
Dosya ekleri
20190619_111250.jpg

__isimsiz__

Re: Gümrük ve Kargo Sorunu

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 Haz 2019, 11:23

Hayır, Çin’de gümrüğe gitmiş, gümrükten çıkmış ve yurt dışına gönderilmiş... Yani yolda geliyor...

Mehmet Kucukzade

Mesaj gönderen Mehmet Kucukzade » 19 Haz 2019, 11:31

Üstad birde şöyle bir sorun var. Benim ilk siparişim olan kumandam, banggood üzerinden takipsiz kargoyla geleceği için ilk zamanlar takip edememi normal karşıladım ama bu daha ucuz olan ikinci siparişi verince ve bununda kargo bilgileri sisteme düşünce şüphelendim, kumandanın sipariş bilgileri kısmından bunlara kargomun nerede olduğunu sordum bana nedense ikinci siparişimin bilgilerini verdiler. Bu kumandanın sipariş bilgilerini göremiyorlar mı ? Siparişte bir sorun mu var sizce ? Ben bu takip numarası PTT müşteri hizmetlerine sordum "Kargo Takip Numarası hatalı" dediler. Ben tekrar yazdım bannggooda, dönüş yapmalarını bekliyorum. Haziranın 3'ünde sipariş vermiştim, hala takip bilgisi yoktur. Acaba bu ürünü hiç kargoya vermediler mi ?

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 Haz 2019, 11:42

Buradan bakarak bu senin kargon mu? Başka bir kargoya ait bir takip numarası mı diye bizim bilmemiz imkansız... Bu görünen basamaklara bakarak bu kargonun yolda olduğu ve geliyor olduğu bilgisine ulaşılabilir ancak...

Mehmet Kucukzade

Mesaj gönderen Mehmet Kucukzade » 19 Haz 2019, 11:51

Kumandayı sipariş verdiğim sistem bilgisinde bana verilen kargo takip numarasında sorun var sanırım. Öyle sanıyorum ki bana sistem tarafından verilen takip numarası başkasına da verilemez herhalde. Gönderildi diyor ama hiçbir takip bilgisi olmayınca acaba sistemsel bir sorun varda ürün gönderilmemiş olabilir mi, daha önce böyle sorun yaşayan var mı diye akıl danışayım demiştim. Neyse hayırlısı olsun. İlginiz için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Mesaj gönderen Serdarr » 19 Haz 2019, 12:03

Hocam şu sıralar sanırsam takip sistemi yavaş güncelleniyor.
28 mayısta verdiğim 4 parça siparişin hepsi yolda görünüyor ben hepsini teslim aldım aslında 3-4 gün önce ama hala teslim edildi yazmıyor hatta hepsi gümrükte görünüyor.
Böyle bi sorun olabilir belki sizde de.
Uçuşa devam 😬😬

Mehmet Kucukzade

Mesaj gönderen Mehmet Kucukzade » 19 Haz 2019, 12:09

Serdar bey iki parça siparişimden ilkinin takip bilgileri hiç düşmedi sisteme, sonradan sipariş ettiğin ikinci part'ın bilgileri düşünce ptt müşteri hizmetleri yurtdışı gönderi servisine o ilk siparişimin kargo takip numarasını verdim, onlar bu kargo takip numarasının hata verdiğini söylediler, bunun üzerine banggooda yazdım, onlarda bana ikinci siparişin bilgilerini verdiler, sanırım ilk siparişin kargo takip bilgilerini göremiyorlar. Dediğiniz gibi belki sistemlerini güncelliyorlardır. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim üstad.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 Haz 2019, 12:11

Er geç gelecek, gün be gün takip edip niye kendizi strese sokuyorsunuz? 30 günü geçtikten sonra endişelenin... 7. günde bilgi istiyosunuz.. Yazmasın orda önemli değil...

Örneğin...

59CC0950-0AD8-421F-B70B-B7ADAFE312B8.jpeg

33 gün olmuş... Güncel değil takip bilgisi de... Gelir 1 haftaya falan diyerek hiç kasmıyorum mesela

Mehmet Kucukzade

Mesaj gönderen Mehmet Kucukzade » 19 Haz 2019, 12:44

Yahu güzel kardeşim ! Er geç gelecek bende biliyorum. Niye kendimi strese sokayım ? Ben şimdiye kadar bir çok ürün aldım yurtdışından, 45 günde 2 ayda gelen birçok ürünüm oldu, ne endişelendim ne kafaya taktım bunları. hiçbirinde de takip numarası hatalı çıkmadı. Sana diyorum ki 03.06.2019 da sipariş verdiğim ürünün takip numarası hatalı, geldim burada akıl danıştım arkadaşlara. 16 gün olmuş sistemde bir hareket yok, banggooda soruyorum adamlar benim kargo takip numarasını göremiyor. Ptt müşteri hizmetleri de hatalı diyor bu takip numarası. Daha önce yaşayan varsa bilgi verir diye bekliyorum. 7 gün muhabbetini de nereden çıkarıyorsun be güzel kardeşim ?

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 Haz 2019, 13:09

Sana spesifik söylemedim arkadaşım... genelde bir telaş var... 7 gün de kısa bir süre olarak 7. günde bile telaş eden var manasında farazi olarak söyledim...

Kargo numarası yanlış olsa da kargo genelde çıkmış oluyo... Halen shipped yazmadı ise endişe edip dürterek hızlandırabilirsin... Shipped yazdıysa %99 çıkmıştır... Yanlış kargo numarası için bir ticket oluştur... Banggood dönüş yapar 24/48 saat içinde

Mehmet Kucukzade

Mesaj gönderen Mehmet Kucukzade » 19 Haz 2019, 13:11

Teşekkür ederim. Evet shipped yazıyor.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 Haz 2019, 13:18

uç örnek olarak da,
Turkey Direct Mail ile sipariş ettiğim (Yani normalde yaklaşık 10-12 günde gelen) ama 45 gün ortalıklarda olmayan, takipte hiç bişe görünmeyen 1130 liraya aldığım 3 Boyutlu yazıcı için Banggod LiveChat support en son kargo kaybolmuş dedi... Para iadesi mi istersiniz tekrar mı gönderelim dedi... Tekrar gönderin dedim... 10 gün sonra geldi... Ürünü aldım... Üzerinden 1 ay geçti... O kayboldu dedikleri de geldi... Geri yazdım durumu anlattım... Sallamadılar bile :) Tek fiyatına 2 yazıcı oldu... İyi şeyler de oluyor yani...

Banggood LiveChat’de genelde ingilizcesi yetersiz, google translate kullanan personeller var...

Siz direkt support kısmına mesaj yazın
Dosya ekleri
2A7DA6AD-6C4B-4FC9-9E56-B3630AA0BC19.jpeg

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 Haz 2019, 13:21

Mehmet Kucukzade yazdı: 19 Haz 2019, 13:11 Teşekkür ederim. Evet shipped yazıyor.
Bir de shipping insurance (kargo sigortası) işaretlemiştin değil mi? Yolda kaybolursa, herhangi bir nedenle sana ulaşmazsa, ulaştığında ürün kötü durumdaysa (ezik, kırık vs) ödediğiniz parayı full geri ödeme yapıyorlar...

Mehmet Kucukzade

Mesaj gönderen Mehmet Kucukzade » 19 Haz 2019, 13:37

Evet onu işaretledim. Uzun bir zamandır açıkçası yurtdışından alış veriş yapmamıştım. Yurtdışı alış verişte bazı şeyleri unuttuğum da doğrudur. (Özellikle gümrük olayı) Diğer ürünlerde aceleci davranmadım ama doğrusu kumanda için biraz acele ettiğimde doğrudur. Çünkü bir an önce şu sevdiğim hobiye başlamak için sabırsızlanıyorum açıkcası 😂 Verdiğin güzel bilgiler için teşekkür ederim Kral 😂👍 Adamsın.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Haz 2019, 13:45

Mehmet Kucukzade yazdı: 19 Haz 2019, 11:19 Merhaba arkadaşlar. Son 2 haftada banggood üzerinden iki ayrı sipariş şeklinde Flysyk i6x kumanda ile kumanda için simulasyon aparatı ve kumanda boyun askısı siparişi vermiştim. İkinci siparişim olan simulator kablosu ve boyun askisi olan paketin kargo hareketleri aşağıdaki gibi, şimdi bu ürün yurtdışına geri mi yollanmiş yoksa ben mi yanlış görüyorum ?
son satır anlamı:
***Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi:
İşte bu kısım önemli. Ürününüz artık taşınma durumunda.

Uzun süre güncelleme olmaması özellikle şu sıralar normal. Benim 10Mayıstan beri hareket görmeyen 2 adet kargom var. Bangood diyor ki tahmini teslim süresi 7 ile 35 iş günü arası. Ben siparişi 5 Mayısda vermişim, bu cuma 35 iş günü olacak. Yazdığımda da bana bu sadece tahmini süre, kesin teslim değil diyecekler.. O yüzden hiç yazmıyorum bile...

Mehmet Kucukzade

Mesaj gönderen Mehmet Kucukzade » 19 Haz 2019, 13:59

Merhaba hocam. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Insan sevdiği bir hobiyle uğraşınca ister istemez sabırsızlanıyor. Keşke herşey çok hızlı olsa da hemen elimize ulaşsa. Herşeyin başı sabırmış bu hayatta. Geçen sene banggooddan aldığım imax b6 şarj cihazı bana tam 1 haftada ulaşmıştı. Aynı kargo aynı şartlar ama neden böyle üründen ürüne farklılık oluyor orada ki işleyişi çözebilmiş değilim.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 Haz 2019, 14:20

Hocam şartlar şuan hiç aynı değil :) Gümrük Vergisi Muafiyeti kalktı... En ufak paket dahi gümrük işlemine tabi olacağı için iş yükü arttı... Bu gecikmeler beklenen şeyler... Ama sabırsızlığınızı anlıyorum... Bir an önce uçuşa/simulasyona başlamak istiyorsunuz... Zamanla ana ihtiyaçlarınız elinizde olunca, sipariş ettiğiniz şeyler ekstra şeyler olacağı için bu kadar aceleci davranmazsınız zaten...

Elimde 2 tane 4inch, 1 tane 2 inch quad 3-4 aydır parça için bekliyor... Birisi pembe renk kamera, ötekisi bi vtx vs vs... Zaten mevcutta başka quadlarım da olduğu için onlara hiç acele etmiyorum... Hoş şanssızlık da yakamı bırakmıyor... Halen pembe caddx camera alamadım... Ali Express de sorduğum hepsi önce var diyor, sonra sipariş verince yokmuş ya geri ödeme yapalım ya da başka renk gönderelim diyor :)

Kullanıcı avatarı
KsKRaist
Ad Soyad: Can Demir

Mesaj gönderen KsKRaist » 19 Haz 2019, 14:25

Ben arabaya aldım perdelik. 10 gün içinde geldi. Değişik bu işler :)
Lise : Elektrik - Ön Lisans : Mekatronik - Lisans : Elektrik - Elektronik Müh. Öğrenmenin yaşı yoktur...

brkpls
Ad Soyad: Burak Ağcayazı

Mesaj gönderen brkpls » 19 Haz 2019, 15:25

https://i.hizliresim.com/WXVy4P.jpg
21 mayistan beri bu sekilde , daha onceki hicbir alisverisimde bu kadar uzun surmemisti , artik umudu kestim.
bu arada neden resim ekleyemiyorum

“Genel” sayfasına dön