Toolkit m8

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
okbkagan

Toolkit m8

Mesaj gönderen okbkagan » 07 Tem 2019, 21:56

Merhaba aranızda toolkit m8 kullanan var mı? bir de klon veya sahte imax b6 kullanan var mı? herhangi bir sıkıntı oldu mu ? teşekkürler

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: Toolkit m8

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 07 Tem 2019, 22:18

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Imax b6AC klon kullanıyorum. Şarj/balance/storage özelliklerini kullanamama gibi bir sıkıntı yaşamadım. Herhangi bir pile fiziksel görünür hasar da vermedi.

Ancak, pillerimden bazılarında bir veyak iki hücrede biraz voltaj tutmama sorunu olmaya başladı. Şu da var gün aşırı uçuş yapıyorum, 5 pil şi yaklaşık 6 aydır aralıksız kullanıyorum. Yani haftada bir uçan birisinden en az 3 kat fazla uçuş yapıyorum diyebilirim. Bazen bu ger güne bile çıkabiliyor. Bu anlamda benim pillerin ömrü de uçuşlar nedeniyle çabuk bitiyor olabilir....

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 07 Tem 2019, 22:22

Surda yeni çıkan bir modeli hakkında konuşurken behsi geçmişti.

viewtopic.php?f=31&t=2448

okbkagan

Mesaj gönderen okbkagan » 07 Tem 2019, 22:27

hknshbz yazdı: 07 Tem 2019, 22:18 Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Imax b6AC klon kullanıyorum. Şarj/balance/storage özelliklerini kullanamama gibi bir sıkıntı yaşamadım. Herhangi bir pile fiziksel görünür hasar da vermedi.

Ancak, pillerimden bazılarında bir veyak iki hücrede biraz voltaj tutmama sorunu olmaya başladı. Şu da var gün aşırı uçuş yapıyorum, 5 pil şi yaklaşık 6 aydır aralıksız kullanıyorum. Yani haftada bir uçan birisinden en az 3 kat fazla uçuş yapıyorum diyebilirim. Bazen bu ger güne bile çıkabiliyor. Bu anlamda benim pillerin ömrü de uçuşlar nedeniyle çabuk bitiyor olabilir....
ben daha yeniyim, sadece 1 pilim var ve sizin kadar uçuş yapamam büyük ihtimalle :D sadece bazı yorumlarda yangın ihtimalini yazmışlar ondan biraz endişe duydum.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 07 Tem 2019, 22:40

Toolkit m8 kullanıyorum. Çok memnun kaldığım bir şarj aleti. Fiyatına göre bence rakipsiz.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

okbkagan

Mesaj gönderen okbkagan » 07 Tem 2019, 22:41

Gökhan Bora yazdı: 07 Tem 2019, 22:40 Toolkit m8 kullanıyorum. Çok memnun kaldığım bir şarj aleti. Fiyatına göre bence rakipsiz.
beslemeyi neyle ve nasıl yapıyorsunuz ? yani adaptör veya güç kaynağı mı ?

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 07 Tem 2019, 23:35

okbkagan yazdı: 07 Tem 2019, 22:41
Gökhan Bora yazdı: 07 Tem 2019, 22:40 Toolkit m8 kullanıyorum. Çok memnun kaldığım bir şarj aleti. Fiyatına göre bence rakipsiz.
beslemeyi neyle ve nasıl yapıyorsunuz ? yani adaptör veya güç kaynağı mı ?
Laptopun güç kaynağı ile besliyorum.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 08 Tem 2019, 01:26

Bende var... Memnunum... Bir sürü güzel özelliği de var...

1) Pilin iç direncini ölçebiliyorsunuz...
2) 8S pile kadar şarj edebilirsiniz... Piyasadakiler hep 6S... Ama ben zaten napacam 8S i demeyin... biz şuan 4S ile uçarken millet 6S kullanıyo... Biz 6S’e geçince millet 8S’e geçer
3) En sevdiğim özelliği... Alıcı falan bind ederken veya FC flash ederken, hem bind/boot düğmesine basıp hem de pili takmak zor... Bu cihaz Output kısmında PWR seçeneği ile sanki bir power supply gibi görev görebiliyor.... Ve kabloyu quad’ınıza önce takıyorsunuz... Ne zaman şarj cihazındaki düğmeye basarsanız o zaman güç veriyor... Böylece tek parmakla güç verebiliyorsunuz... Büyük kolaylık...

Benim Banggood’dan gelen cihazın ekranı biraz çizik gibiydi... Support’a yazdım... 80 lira geri ödeme yapalım dediler... Başka bir sorunu olmadığı için kabul ettim...
En son __isimsiz__ tarafından 08 Tem 2019, 09:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 08 Tem 2019, 01:27

Ben bu power supply ile kullanıyotum...

LANTIAN 24V 16.6A 400W Power Supply Adapter for ISDT Q6 Pro Charger
https://banggood.app.link/6xBRrWrJ8X

Fanı biraz sesli ama iyi cihaz

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 08 Tem 2019, 03:18

Çakma imax b6 alacağınıza telepati yoluyla şarj etmeye falan çalışın daha sağlıklı olur, daha elinize alınca butonlar ben kalitesizim diye bağırıyor pilleri 4.07 falan şarj edip doldum diye ötüyor

berkerm4n

Mesaj gönderen berkerm4n » 08 Tem 2019, 17:16

hknshbz yazdı: 07 Tem 2019, 22:18 Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Imax b6AC klon kullanıyorum. Şarj/balance/storage özelliklerini kullanamama gibi bir sıkıntı yaşamadım. Herhangi bir pile fiziksel görünür hasar da vermedi.

Dikkatli olun hocam siz yine de. Tüm ev lipo dumanı altında kalmıştı. 800 liralık gens Ace lipoyu çöp etti. Sağlam gözükse de tedbirli olmak lazım.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 08 Tem 2019, 17:21

berkerm4n yazdı: 08 Tem 2019, 17:16

Dikkatli olun hocam siz yine de. Tüm ev lipo dumanı altında kalmıştı. 800 liralık gens Ace lipoyu çöp etti. Sağlam gözükse de tedbirli olmak lazım.
Sarj esnasında devamlı yanındayım, müdehaleye hazır bekliyorum hep..

“Genel” sayfasına dön