Betaflight Receiver Kaydetme Sorunu

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
mustafapusti
Ad Soyad: Mustafa PUSTİ

Betaflight Receiver Kaydetme Sorunu

Mesaj gönderen mustafapusti » 11 Tem 2019, 21:33

Merhaba arkadaslar.
Betaflight da receiver ayarlarina girdigimde hicbir ayar degisikligini kaydetmiyor. RSSI ayari yaptim aux5 e atadim sol kisimda ki yal seviyesi gorunmekte, kumanda da ayarladim, orada da gorunmekte fakat OSD de gorunmesi icin AUX5 i secmem gerekiyor fakat SAVE dememe ragmen kayit etmiyor. 1-2 saattir ugrastim fakat aux ayari her defasinda disabled olarak geri donuyor. Bunun ne gibi bir cozumu var.

Ek olarak dronu yere indirdigimde yere deger degmez takla atip ters sekilde yere carpiyor. Kalkmasinda yada ucmasinda bir problem yok. Yere yakinlastigimda arm ile kapatip dusuruyorum surekli.

Bu iste yeniyim o yuzden birkac problemim olabilir. Yeni konu yerine bunun altina yazarim.
Iyi aksamlar.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Re: Betaflight Receiver Kaydetme Sorunu

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 11 Tem 2019, 23:04

Diğer sekmelerdeki ayarlar kaydedilebiliyor mu? Örneğin ESC protokolünü değiştirip bi kaydetmeyi deneyebilir misiniz? Sadece receiver sayfasındaki ayarları kaydetmiyorsa firmware update yapıp farklı bir versiyona geçip yaparak denemenizi öneririm. Ama hiçbir ayarı kaydetmiyorsa eeprom çipinde problem olabilir gibi geliyor. Bugüne kadar onlarca fc denedim ama hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Merak içerisinde sonucu bekliyorum.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Re: Betaflight Receiver Kaydetme Sorunu

Mesaj gönderen GoldWing » 12 Tem 2019, 15:07

bende yaşamıştım bu sorunu
öncelikle usb kablonuzu ve usb soketinizi kontrol edin temassızlık yapıyo olabilir
Receiver sekmesindesiniz mesela yapın ayarlarınızı sağ alttan save atın, betaflighttan çıkın tekrar açın ara sıra hala bende dekaydetmeme sorunu oluyor
Dronun takla atarak düşmesi normal yere 10cm kala arm kapatmanız yeterli yere değince dışarıdan bir tepki olduğu için konumunu koruma amaçlı tuhaf hareketler yapabiliyor

“Genel” sayfasına dön