Drone Düşme Sonucu Motorlar Çalışmıyor

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Drone Düşme Sonucu Motorlar Çalışmıyor

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 18 Tem 2019, 23:06

bir de bunun ben fotoğrafta göremedim eğer kullanmıyorsan mutlaka bir kapasitör tak lipo girişine tercihen 35v 1000uf . karta aldığın elektriğide esc üzerinden almayıp harici alıyorsan kapasitörü bağladığın yerden al böylece ani motor yavaşlamasında meydana gelen voltaj yükselmelerinden elektroniği korumuş olursun.

ayrıca esc rec35 galiba aşağıdaki kabloyla tertemiz şekilde kablolayabilirsin.(bazı pinlerin yerlerinin değişmesi gerekebilir) bir de hocam lehimlerini biraz daha geliştirirsen çok daha güzel olur. mat lehimler görüyorum. soğuk lehim varsa sıkıntı olabilir.

https://www.hobbytime.com.tr/urun/80046 ... ble-for-co

Kullanıcı avatarı
mustafapusti
Ad Soyad: Mustafa PUSTİ

Mesaj gönderen mustafapusti » 18 Tem 2019, 23:11

gökhan YANKI yazdı: 18 Tem 2019, 23:06 bir de bunun ben fotoğrafta göremedim eğer kullanmıyorsan mutlaka bir kapasitör tak lipo girişine tercihen 35v 1000uf . karta aldığın elektriğide esc üzerinden almayıp harici alıyorsan kapasitörü bağladığın yerden al böylece ani motor yavaşlamasında meydana gelen voltaj yükselmelerinden elektroniği korumuş olursun.

ayrıca esc rec35 galiba aşağıdaki kabloyla tertemiz şekilde kablolayabilirsin.(bazı pinlerin yerlerinin değişmesi gerekebilir) bir de hocam lehimlerini biraz daha geliştirirsen çok daha güzel olur. mat lehimler görüyorum. soğuk lehim varsa sıkıntı olabilir.

Yeni fc omnibus f4 ile bu kablodan aldim hocam. Pinlerin hepsi yer degusmesi gerekiyordu hallettim. Lehim olayinida hallettim. Gucu ESC uzerinden 8pin kablodan geliyor. ESC de kapasitör okdugu icin harici var elimde ama takmadim. Ekstra takmak ise yarar ise takayim ESC lipo girisine.
Dosya ekleri
20190718_231340.jpg

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 18 Tem 2019, 23:17

mustafapusti yazdı: 18 Tem 2019, 23:11
gökhan YANKI yazdı: 18 Tem 2019, 23:06 bir de bunun ben fotoğrafta göremedim eğer kullanmıyorsan mutlaka bir kapasitör tak lipo girişine tercihen 35v 1000uf . karta aldığın elektriğide esc üzerinden almayıp harici alıyorsan kapasitörü bağladığın yerden al böylece ani motor yavaşlamasında meydana gelen voltaj yükselmelerinden elektroniği korumuş olursun.

Yeni fc omnibus f4 ile bu kablodan aldim hocam. Pinlerin hepsi yer degusmesi gerekiyordu hallettim. Lehim olayinida hallettim. Gucu ESC uzerinden 8pin kablodan geliyor. ESC de kapasitör okdugu icin harici var elimde ama takmadim. Ekstra takmak ise yarar ise takayim ESC lipo girisine.
iyi yapmışsın. kapasitör mutlaka tak elinde varsa faydasını görürsün.hem video feed iyileşir hem de elektironiğini korumuş olursun. yaşadığın regulatör yanmasının nedeni onun yokluğu yani sistemde yeterli sönümleyici bir elemanın olmayışı olabilir.

Kullanıcı avatarı
mustafapusti
Ad Soyad: Mustafa PUSTİ

Mesaj gönderen mustafapusti » 18 Tem 2019, 23:24

gökhan YANKI yazdı: 18 Tem 2019, 23:17
mustafapusti yazdı: 18 Tem 2019, 23:11

iyi yapmışsın. kapasitör mutlaka tak elinde varsa faydasını görürsün.hem video feed iyileşir hem de elektironiğini korumuş olursun. yaşadığın regulatör yanmasının nedeni onun yokluğu yani sistemde yeterli sönümleyici bir elemanın olmayışı olabilir.
O zaman yarin kapasitorun montajini yapacagim hocam. Cok tesekkur ederim.

“Genel” sayfasına dön