Aliexpresss Kargo

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
BurakAlim

Aliexpresss Kargo

Mesaj gönderen BurakAlim » 14 May 2018, 15:35

İyi günler, Aliexpressden geçenlerde sipariş verdim kayıtlı kargo bedava gözüküyordu (aliex standart kargo) fakat satıcı kayıtsız olan small pocket ile gönderime vermiş bu gün verdi bende ilk satıcıya yazdım durumu 5dolar üstünü aliexpress standartla gönderiyoruz dedi. Aldığım ürün 4,88 dolar (2-3 defa takipsiz kargo aldım daha önce hiçbiri gelmedi) Daha sonra müşteri hizmetlerine yazdım satıcı ile iletişime geçicez dendi bu durumu düzeltmek için ne yapabilirim? takipli kargo diye ordan sipariş vermiştim. Takipsiz olduğu için büyük ihtimal yine elime geçmicek ve 80 90 gün beklicem para iadesi için.

frkfurkan
Ad Soyad: furkan kayabaşı

Re: Aliexpresss Kargo

Mesaj gönderen frkfurkan » 16 May 2018, 21:54

iyi günler, büyük ihtimal bekliyceksin ya ayrıca aliex standart kargo kayıtsız olan small packet dedikleri alırken daha dikkatli ol.

DroneX

Mesaj gönderen DroneX » 03 Haz 2018, 01:27

BurakAlim yazdı: 14 May 2018, 15:35 İyi günler, Aliexpressden geçenlerde sipariş verdim kayıtlı kargo bedava gözüküyordu (aliex standart kargo) fakat satıcı kayıtsız olan small pocket ile gönderime vermiş bu gün verdi bende ilk satıcıya yazdım durumu 5dolar üstünü aliexpress standartla gönderiyoruz dedi. Aldığım ürün 4,88 dolar (2-3 defa takipsiz kargo aldım daha önce hiçbiri gelmedi) Daha sonra müşteri hizmetlerine yazdım satıcı ile iletişime geçicez dendi bu durumu düzeltmek için ne yapabilirim? takipli kargo diye ordan sipariş vermiştim. Takipsiz olduğu için büyük ihtimal yine elime geçmicek ve 80 90 gün beklicem para iadesi için.
Direk satıcı ile iletişime geçin bence. Aldığınız ürünlerde 2-3 ürün üstüne kargo seçenekleri de değişiyor buna da dikkat etmek gerekir

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 03 Haz 2018, 15:38

Bir tane ürün aldım takipli diyordu takipsiz kargo vermiş dispute açıp şikayet ettim bakalım ne olacak

“Genel” sayfasına dön