TBS Crossfire hakkında

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
asmodeus
Ad Soyad: Kemal YAZICI

TBS Crossfire hakkında

Mesaj gönderen asmodeus » 13 Tem 2019, 10:19

Özellikle TBS Crossfire micro tx kullanan varsa yorumlarınızı alabilir miyim? Epey fark yaratıyor mu? Aliexpress'de orjinal TBS ürünleri satılmaya başlamış, full versiyonunu şimdilik almak istemedim. Belki ileride alabilirim, kumandanın arkasına ekstra aparatla takıldığından da canım istemedi almak. Zaten fiyatı da iki katından fazlaydı. Şimdilik micro modelle crossfire kullanıcısı oldum. (Tabii sipariş sağ salim gelirse) Forumda bu modül hakkında pek yorum bulamadığımdan ben bir konu açayım dedim. Nedir yorumlarınız?

__isimsiz__

Re: TBS Crossfire hakkında

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 13 Tem 2019, 10:33

Çok yorum yok, çünkü kullanmıyoruz :) Çünkü kullanamıyoruz... Çünkü pahalı... Hoş 1 tane R9M bozdum... Aldığım ikinci R9M de hatalı galiba... Bind olmuyor, olsa da kopuyor... Verdiğim toplam para crossfire full modüle yaklaştı...

Birdahakine crossfire alacam...

Son olarak da bir bardwell videosu ile başlığı yeşillendirelim

Kullanıcı avatarı
asmodeus

Mesaj gönderen asmodeus » 13 Tem 2019, 10:57

Bardwell'in videolarını izledim ya :D Full versiyondan vazgeçmemi de o sağladı zaten. Micro çoğu şey için yeterli diyordu bir videosunda ve kendisi de mikro kullanıcısı... Ama işte almışken yurdum insanından da yorum almak istiyorum :D Bu arada r9m ile crossfire micro arasında çok fark yok fiyat açısından. Ama tabii alıcıları değiştirmek ekstra masraf olabilir senin için :D

prusafpv
Ad Soyad: can can

Mesaj gönderen prusafpv » 13 Tem 2019, 12:09

ben kullanıyorum aşırı başarılı

Kullanıcı avatarı
asmodeus

Mesaj gönderen asmodeus » 13 Tem 2019, 13:08

prusafpv yazdı: 13 Tem 2019, 12:09 ben kullanıyorum aşırı başarılı
Kullandığınız micro modeli mi?

SelcukTNS
Ad Soyad: Selçuk Karaman

Mesaj gönderen SelcukTNS » 13 Tem 2019, 18:22

asmodeus yazdı: 13 Tem 2019, 10:19 Özellikle TBS Crossfire micro tx kullanan varsa yorumlarınızı alabilir miyim? Epey fark yaratıyor mu? Aliexpress'de orjinal TBS ürünleri satılmaya başlamış, full versiyonunu şimdilik almak istemedim. Belki ileride alabilirim, kumandanın arkasına ekstra aparatla takıldığından da canım istemedi almak. Zaten fiyatı da iki katından fazlaydı. Şimdilik micro modelle crossfire kullanıcısı oldum. (Tabii sipariş sağ salim gelirse) Forumda bu modül hakkında pek yorum bulamadığımdan ben bir konu açayım dedim. Nedir yorumlarınız?
Ben crossfire full olanı kullanıyorum micro olan değil büyük olan çok memnunum 25mw da dahi kopma yaşamadım ancak sbustan 3 kat hızlı diyorlar ama betaflight sbus hızına göre ayarlandığı için o gecikmeyi betaflightta kullanamıyorsunuz sbus ile aynı gecikmeye sahip oluyor betaflightta tabiki de kopma hiç yaşamadım çok memnunum tavsiye ediyorum

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 13 Tem 2019, 20:30

SelcukTNS yazdı: 13 Tem 2019, 18:22
asmodeus yazdı: 13 Tem 2019, 10:19 Özellikle TBS Crossfire micro tx kullanan varsa yorumlarınızı alabilir miyim? Epey fark yaratıyor mu? Aliexpress'de orjinal TBS ürünleri satılmaya başlamış, full versiyonunu şimdilik almak istemedim. Belki ileride alabilirim, kumandanın arkasına ekstra aparatla takıldığından da canım istemedi almak. Zaten fiyatı da iki katından fazlaydı. Şimdilik micro modelle crossfire kullanıcısı oldum. (Tabii sipariş sağ salim gelirse) Forumda bu modül hakkında pek yorum bulamadığımdan ben bir konu açayım dedim. Nedir yorumlarınız?
Ben crossfire full olanı kullanıyorum micro olan değil büyük olan çok memnunum 25mw da dahi kopma yaşamadım ancak sbustan 3 kat hızlı diyorlar ama betaflight sbus hızına göre ayarlandığı için o gecikmeyi betaflightta kullanamıyorsunuz sbus ile aynı gecikmeye sahip oluyor betaflightta tabiki de kopma hiç yaşamadım çok memnunum tavsiye ediyorum
Nereden satın aldın? Şuan Team Black Sheep sitesinde out of stock diyor... Ali Express’den almaya cesaret edemiyorum... Ali Express den aldığım R9M fos çıktı...

SelcukTNS

Mesaj gönderen SelcukTNS » 14 Tem 2019, 14:43

KingNothing yazdı: 13 Tem 2019, 20:30
SelcukTNS yazdı: 13 Tem 2019, 18:22
Nereden satın aldın? Şuan Team Black Sheep sitesinde out of stock diyor... Ali Express’den almaya cesaret edemiyorum... Ali Express den aldığım R9M fos çıktı...
Kendi sitesinden almıştım birkaç ay önce micro olan out of stocktu bende full olanı aldım.

SelcukTNS

Mesaj gönderen SelcukTNS » 14 Tem 2019, 14:44

Micro alıcaksanız rcpapayı önerebiliirm aynı gün kargoluyorlar
https://rcpapa.com/products/tbs-team-bl ... ransmitter

prusafpv
Ad Soyad: can can

Mesaj gönderen prusafpv » 15 Tem 2019, 09:26

asmodeus yazdı: 13 Tem 2019, 13:08
prusafpv yazdı: 13 Tem 2019, 12:09 ben kullanıyorum aşırı başarılı
Kullandığınız micro modeli mi?
nano rx

Kullanıcı avatarı
asmodeus

Mesaj gönderen asmodeus » 30 Tem 2019, 21:11

Geldi bizim modül, tabii elimden buna uygun bir drone olmadığından daha test edemedim. Yakın zamanda bakalım :D 28TL gümrük vergisi ödedim.
Dosya ekleri
cross.jpg

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 30 Tem 2019, 22:14

Alıcı?

Kullanıcı avatarı
asmodeus

Mesaj gönderen asmodeus » 30 Tem 2019, 23:44

Geprc Cinepro 4k drone siparişi vermiştim, üzerinde Crossfire alıcılı. O yüzden almadım, o gelince nasipse test edeceğim.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 31 Tem 2019, 00:16

asmodeus yazdı: 30 Tem 2019, 21:11 Geldi bizim modül, tabii elimden buna uygun bir drone olmadığından daha test edemedim. Yakın zamanda bakalım :D 28TL gümrük vergisi ödedim.
Haa... bir de şey demeyi unutmuşum...

B25DEAEC-F9E2-41B7-BDB9-C252740DFD85.jpeg

“Genel” sayfasına dön