(ÇÖZÜLDÜ)taranise open tx 2.2.4 yükledikten sonra bağlanma sorunu

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

(ÇÖZÜLDÜ)taranise open tx 2.2.4 yükledikten sonra bağlanma sorunu

Mesaj gönderen Aliuzunali » 03 Eyl 2019, 11:53

merhaba arkadaşlar.
Taranis x9d + kumandama open tx 2.2.4 ü yükledikten sonra alıcılarımın hiçbirisiyle bağlanamıyorum. yeniden bind etmeye çalıştım. bind olmuyor. sorun nedir acaba. alıcılarım lbt yüklü. kumandamda öyleydi. yoksda unuttuğum birşeymi var anlamadım. yardımcı olursanız sevinirim.
En son Aliuzunali tarafından 04 Eyl 2019, 11:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
mustafapusti
Ad Soyad: Mustafa PUSTİ

Re: taranise open tx yükledikten sonra bağlanma sorunu

Mesaj gönderen mustafapusti » 03 Eyl 2019, 13:12

Aliuzunali yazdı: 03 Eyl 2019, 11:53 merhaba arkadaşlar.
Taranis x9d + kumandama open tx 2.2.4 ü yükledikten sonra alıcılarımın hiçbirisiyle bağlanamıyorum. yeniden bind etmeye çalıştım. bind olmuyor. sorun nedir acaba. alıcılarım lbt yüklü. kumandamda öyleydi. yoksda unuttuğum birşeymi var anlamadım. yardımcı olursanız sevinirim.
Alicinida yeniden guncelle. FCC mi EU mu versiyonlari kontrol et. Farkli versiyonlarda bind olmuyor.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 03 Eyl 2019, 13:39

Alıcı yazılımı da güncelledikten sonra halen olmuyorsa,
kumandadan modeli silip, sıfırdan tekrar bir model oluşturup öyle bind etmeye çalışır mısın?
Bir de D8 harici D16 ve diğer protokoller için Receiver ID si olur... Onun diğer modellerde bind ettiğin ID'lerle çakışmamasına dikkat et... Yeni bir ID olsun

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 03 Eyl 2019, 15:04

KingNothing yazdı: 03 Eyl 2019, 13:39 Alıcı yazılımı da güncelledikten sonra halen olmuyorsa,
kumandadan modeli silip, sıfırdan tekrar bir model oluşturup öyle bind etmeye çalışır mısın?
Bir de D8 harici D16 ve diğer protokoller için Receiver ID si olur... Onun diğer modellerde bind ettiğin ID'lerle çakışmamasına dikkat et... Yeni bir ID olsun
Daha önce bağlanıp kullandığım hiçbir rc ile bağlanmıyor. bint etsemde bint olmuyor. ben avrupa sürümünü kullanmıyorum. üniversal olarak ayarladığımı hatırlıyorum. 2.2.4 mü hatalı acaba. open tx i kurarken avrupa sürümü yada üniversal diye birşey önüme gelmedi. alıcıları fcc yada karıştırıyorum diye lbt olarak yükledim..yinede olmadı. 5 farklı alıcım var. üniversal versiyon fcc oluyordu sanırım. yanlış hatırlamıyorsam.

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Mesaj gönderen Aliuzunali » 03 Eyl 2019, 19:12

Alıcıya FCC de LBT de yükledim olmadı. .herşey open tx i 2.2.4 e yükseltmemle başladı. xm+ xm s6r xsr-e ile denedim. önceden bint ederken yeşil sabit, kırmızı ise yanıp sönüyordu. şimdi ikiside sabit yanıyor. bint işlemi olmuyor. kumandasına 2.2.4 yükleyen var mı?

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali

Re: (ÇÖZÜLDÜ)taranise open tx 2.2.4 yükledikten sonra bağlanma sorunu

Mesaj gönderen Aliuzunali » 04 Eyl 2019, 11:20

Sonunda çözdüm. XJT vericisinide firmware yüklemem lazımmış. yada hatayla onun sürümünü bozmuşum, bilemiyorum. bu arada RXM almayı düşündüğüm için herşeyide avrupa sürümüne geçirdim gitti.

“Genel” sayfasına dön