Bir DHL macerası :D

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Bir DHL macerası :D

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Eyl 2019, 11:34

Yeni 5 inch GEPRC MARK4 için bazı parçaları heyecan yapıp expedited shipping service kullandım.
Meğer o da DHL imiş :D

Paketlerin içeriği;

1)
* RUMCAM 5 - 99USD
* Iflıght FC+ESC Stak - 96 USD

2)
*Geprc Mark4 frame - 52 USD
*NAZGUL pervane - 8 USD

Birinci paket 2 gün önce DHL ile İstanbul'a geldi. DHL aradım "Kategory 3" şahsi paket olarak gümrük departmanı ile görüştüm. İşlerin takibi için bana bir temsil yetki verme evrağı gönderdiler.

Bu evrak yanı sıra, kimlik kartı ve de ürünlerin linklerini ekran görüntüsü, fatura ve ödeme detayı istediler. Istediklerinden sağlayabileceklerimi verdim.

Bugün aradım nedir durum diye :D

1. Pakete 100USD üzerinden %20 gümrük, %20 ÖTV çıktı :D

2. Paket bakalım ne olacak... Evrakları bugün gönderdim :)

__isimsiz__

Re: Bir DHL macerası :D

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 25 Eyl 2019, 11:53

Bişe olmayacak :) Ödeyince gelecek... Vergiyi hesaplarına Havale/EFT yapıyorsun... Doldurduğun gümrükten ürün çekme yetkisi ile senin adına gümrükten alıyorlar...

Parça olduğu için sıkıntı çıkmaz...
2-3 güne elinde olur herhalde

1. pakete az çıkmış... Ama %40 dayadıkları için, gerçek fiyatına %20 almış gibi olmuş 😂 Normalde Kameraya %40, FC ESC Stack’a %20 çıkması gerekliydi...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 25 Eyl 2019, 12:27

KingNothing yazdı: 25 Eyl 2019, 11:53 Bişe olmayacak :) Ödeyince gelecek... Vergiyi hesaplarına Havale/EFT yapıyorsun... Doldurduğun gümrükten ürün çekme yetkisi ile senin adına gümrükten alıyorlar...

Parça olduğu için sıkıntı çıkmaz...
2-3 güne elinde olur herhalde

1. pakete az çıkmış... Ama %40 dayadıkları için, gerçek fiyatına %20 almış gibi olmuş 😂 Normalde Kameraya %40, FC ESC Stack’a %20 çıkması gerekliydi...
Hocam bence de 1. Paket vergi dediğin gibi olmalı. Ama bana telefonda yanlış aktarmış da olabilirler. Ben de sesimi çıkarmadım, tamam dedim. Bakalım ne olacak göreceğim. Ama benim tahminim senin dediğin gibi olacak..

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 26 Eyl 2019, 09:08

Konu ile alakalı değil pek ama kumanda siparişim 5 gün önce gönderildi yazıyor ancak 5 gündür herhangi bir bilgi girisi yok . diğer siparişlerim ( aynı gün ) de en azından bir iki satır yazı var 17 track vs baktıgımda bulunamadı falan diyor . Bangood abimiz siparişi iptal etmeyelim diye polim yapmış olmasın bize :D

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 26 Eyl 2019, 10:03

Doktorumtrak yazdı: 26 Eyl 2019, 09:08 Konu ile alakalı değil pek ama kumanda siparişim 5 gün önce gönderildi yazıyor ancak 5 gündür herhangi bir bilgi girisi yok . diğer siparişlerim ( aynı gün ) de en azından bir iki satır yazı var 17 track vs baktıgımda bulunamadı falan diyor . Bangood abimiz siparişi iptal etmeyelim diye polim yapmış olmasın bize :D
Hocam hangi gönderi yöntemi seçtiniz? Kumanda kar genelde gtwr den geliyor ve ordan çıkınca postaya iletilmesi zaman alabiliyor.

Benim DHL macerasında mesela DHL e shipping kaydı yapıldı ama 7 gün sonra DHL e teslim edildi...

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 26 Eyl 2019, 10:09

hknshbz yazdı: 26 Eyl 2019, 10:03
Doktorumtrak yazdı: 26 Eyl 2019, 09:08 Konu ile alakalı değil pek ama kumanda siparişim 5 gün önce gönderildi yazıyor ancak 5 gündür herhangi bir bilgi girisi yok . diğer siparişlerim ( aynı gün ) de en azından bir iki satır yazı var 17 track vs baktıgımda bulunamadı falan diyor . Bangood abimiz siparişi iptal etmeyelim diye polim yapmış olmasın bize :D
Hocam hangi gönderi yöntemi seçtiniz? Kumanda kar genelde gtwr den geliyor ve ordan çıkınca postaya iletilmesi zaman alabiliyor.

Benim DHL macerasında mesela DHL e shipping kaydı yapıldı ama 7 gün sonra DHL e teslim edildi...
Air Parcel Register hocam normalde 1-2 gün içinde 1-2 satır bilgi girişi oluyordu şuan 7 gündür not found yazıyor da ilgimi çekti sanırım hepsi aynı anda girilecek ülkeye girince

“Genel” sayfasına dön