Drone mentor ihtiyacı

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
ramada
Ad Soyad: Ahmet S.

Re: Drone mentor ihtiyacı

Mesaj gönderen ramada » 09 Eki 2019, 23:10

iyi de ben firmalar kafalarına göre üretim yapar, devlet ne karışır gibi bir cümle kurduğumu görmüyorum. üretimin devletle alakası yok diyorum. üretmek isteyen herkes üretebilir. devlet buna karışmaz karşıda durmaz. üretici/yatırımcı devlet değil. izin makamı devlet olabilir. ama firmanın sahibi değil. dolayısı ile yanlış bir açıklama olmuş.

burada ki tek eksik lisans dediğimiz izin konusu. onu da bilmediğimi zaten belirtmişim. ufak bir google araması ile o izinin de ne olduğu ortaya çıkıyor. milli savunma bakanlığı tarafından yayınlanan "kontrole tabi liste"

bu listeye giren bir iha yapacaksan msb'den iznini alıyorsun oldu bitti. sonrası şirketini kurup iha üretmek. örnek verdiğin altınay gibi mesela.

başa dönecek olursak projeyi yapmak isteyen arkadaşı kınamanın bir manası yok. silahlı iha üretimi var ve şartları sağlayan herkes yapabilir.
üşeniyorum... öyleyse yarın.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 10 Eki 2019, 08:26

Işin trajikomik tarafı, 20kusur mesaj olmuş, konuyu yazar ortalıkta yok 😅 Acayip bir arayistalar sanırım..

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 10 Eki 2019, 10:58

Diyoruz ki biz de, bunu forumdan öğrenerek yapacak firma/insan vs yapmasın bir zahmet...
Bunları devlet kontrolünde yapacak, ciddi firmaların, kurumların işi bu...

Yazan kişi terörist mi? Nedir ne değildir bilmeden, gel yardım edeyim de denmez...

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 10 Eki 2019, 11:14

Bunun bir de eski sevgilisine drone ile saldirdi versiyonu vardi 😀
Dosya ekleri
IMG_20191010_111254.jpg
IMG_20191010_111324.jpg

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 10 Eki 2019, 11:42

Bak o bile forumdan nasıl yaparım diye sormamış, paraya kıymış Mavic kullanmış :)

Hocam bu başlık sıkıntı yöne doğru gidiyor
Kapatmak gerekli bence... @BarisB @Gökhan Bora

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 16 Eki 2019, 18:42

ramada yazdı: 09 Eki 2019, 23:10 iyi de ben firmalar kafalarına göre üretim yapar, devlet ne karışır gibi bir cümle kurduğumu görmüyorum. üretimin devletle alakası yok diyorum. üretmek isteyen herkes üretebilir. devlet buna karışmaz karşıda durmaz. üretici/yatırımcı devlet değil. izin makamı devlet olabilir. ama firmanın sahibi değil. dolayısı ile yanlış bir açıklama olmuş.

burada ki tek eksik lisans dediğimiz izin konusu. onu da bilmediğimi zaten belirtmişim. ufak bir google araması ile o izinin de ne olduğu ortaya çıkıyor. milli savunma bakanlığı tarafından yayınlanan "kontrole tabi liste"

bu listeye giren bir iha yapacaksan msb'den iznini alıyorsun oldu bitti. sonrası şirketini kurup iha üretmek. örnek verdiğin altınay gibi mesela.

başa dönecek olursak projeyi yapmak isteyen arkadaşı kınamanın bir manası yok. silahlı iha üretimi var ve şartları sağlayan herkes yapabilir.
Konu sakat ama bi o kadar da ilginç. Tamamen tahmin yürütüyorum. O halde ben kafama göre bir imalathane açıp, tüfek üretebiliriz. Bunları bir şekilde satmadıkça veya topluma dağıtmadıkça sorun yok. Bu bana mantıklı gelmiyor. Evde bira üretmek bile belirli bir litrenin üzerinde yasak. Ya da mesela haşhaş bitkisi ağırlıklı olarak ilaç hammaddesi olarak kullanılmasına karşın yetiştirmek izin olmadan yasaktır. Sadece devletin izin verdiği bölgelerde kontrollü yetiştirilir. Ama şimdi bu konu sayemde daha da boka sarmaya başladı ben sustum 😁
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Genel” sayfasına dön