Alıcılar hakkında bilgi havuzu

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Fatih01
Ad Soyad: Fatih Çelik

Alıcılar hakkında bilgi havuzu

Mesaj gönderen Fatih01 » 02 Kas 2019, 00:32

Herkese merhaba ben alıcı alırken çok kararsız kalıyorum. Genelde ben mesafenin 1 veya 2 km olmasını istiyorum.
1-İlk sorum mesafe tamamen alıcıya mı bağlı ?
2-Alıcı seçerken GHz yazıyor ne anlama geliyor?
3-sbus ,ibus gibi protokoller var aralarındaki farklar neler ?
4- En son soru trranis kumandaya 1 km mesafeli mini alacı öneriniz?
Biliyorum biraz fazlaca soru oldu ama bunlar hep aklımda kalan soru işaretleri videoları izledim tam cevabını bulamadım eğer bildiğiniz Türkçe anlatım videosu varasa onu atarsanız da olur.
Herkese teşekkürler 🤗

Kullanıcı avatarı
nctklkn
Ad Soyad: Necat Kalkan
İletişim:

Re: Alıcılar hakkında bilgi havuzu

Mesaj gönderen nctklkn » 02 Kas 2019, 11:30

1-mesafe vericinin çıkış gücü kadar alıcıyada bağlıdır ama mesafe konusunda en önemli konu frekans aralığı ve kirliliğidir bulunduğunuz ortamdaki elektrik telleri baz istasyonları vs. Gibi yan etkiler mesafeyi etkiler aynı zamanda sizin anten konumlandırmanız quadınızdaki anten konumlandırmanız kablolarının carbonfibere değip değmemesi vs.
2-genel olarak görüntü 5.8gh alıcı verici yani kumanda sinyalleri de 2.4 gh den haberleşir wifi sinyalleride bu aralıkta o yüzden şehir merkezlerinde mesafe kısalır görüntünüz parazitlenir.
3-sbus ve ibus aynı sehler denilebilir sadece telif hakkı yüzünden protokol farklılığı olmus sadece ibus flysky da kullanıyor sbus da futaba tarafından ilk kulanıldı. İkiside aynı tek kablodan tüm haberleşmeleri sağlamaları demek.
4-xm+ xs-r(telemetrili).

Sinyaliniz kesilmesin güven duygunuz olaun isterseniz tbs crossfire alabilirsiniz şuan kampanya var kaçırmayın.

hüseyin
Ad Soyad: hüseyin

Mesaj gönderen hüseyin » 02 Kas 2019, 11:51

merhaba arkadaşlar yardımınıza iydiyacım var ben esc calibre yapdım ama kapatım actım yani pili cektim geri taktım ve motorlar dönmedi neden esc hobbywin xtoro 40a kumanda taranis x9d yardım lazım

Fatih01
Ad Soyad: Fatih Çelik

Mesaj gönderen Fatih01 » 03 Kas 2019, 04:04

nctklkn yazdı: 02 Kas 2019, 11:30 1-mesafe vericinin çıkış gücü kadar alıcıyada bağlıdır ama mesafe konusunda en önemli konu frekans aralığı ve kirliliğidir bulunduğunuz ortamdaki elektrik telleri baz istasyonları vs. Gibi yan etkiler mesafeyi etkiler aynı zamanda sizin anten konumlandırmanız quadınızdaki anten konumlandırmanız kablolarının carbonfibere değip değmemesi vs.
2-genel olarak görüntü 5.8gh alıcı verici yani kumanda sinyalleri de 2.4 gh den haberleşir wifi sinyalleride bu aralıkta o yüzden şehir merkezlerinde mesafe kısalır görüntünüz parazitlenir.
3-sbus ve ibus aynı sehler denilebilir sadece telif hakkı yüzünden protokol farklılığı olmus sadece ibus flysky da kullanıyor sbus da futaba tarafından ilk kulanıldı. İkiside aynı tek kablodan tüm haberleşmeleri sağlamaları demek.
4-xm+ xs-r(telemetrili).

Sinyaliniz kesilmesin güven duygunuz olaun isterseniz tbs crossfire alabilirsiniz şuan kampanya var kaçırmayın.
Teşekkürler hocam

“Genel” sayfasına dön