INAV'a kablolu bağlantı olmadan erişim !

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
Mcannn
Ad Soyad: Mehmet Can ATEŞ

INAV'a kablolu bağlantı olmadan erişim !

Mesaj gönderen Mcannn » 19 Kas 2019, 23:01

Merhabalar , INAV' a kablolu bağlantı olmadan telefondan ya da bilgisayardan Mission planner yapabilir miyim ? Yani android için bir uygulama var mıdır? Ve bu işlem için hangi bluetooth modulunu kullanmam gerekir.
Daha önceki konularda bluetoothla alakalı birkaç bilgi edindim. Fakat net bilgi edinemedim .Telefondan INAV'a bağlanıp rotayi değistirmek , yani yeni görev planlamak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Re: INAV'a kablolu bağlantı olmadan erişim !

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 19 Kas 2019, 23:18

Mcannn yazdı: 19 Kas 2019, 23:01 Merhabalar , INAV' a kablolu bağlantı olmadan telefondan ya da bilgisayardan Mission planner yapabilir miyim ? Yani android için bir uygulama var mıdır? Ve bu işlem için hangi bluetooth modulunu kullanmam gerekir.
Daha önceki konularda bluetoothla alakalı birkaç bilgi edindim. Fakat net bilgi edinemedim .Telefondan INAV'a bağlanıp rotayi değistirmek , yani yeni görev planlamak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
youtube da ınav bluetooth telemetry yazarsanız cokca kaynak cıkıyor bır bakın derım.

Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 19 Kas 2019, 23:24

otg kablouyla telefon üzerinden spedybee app ile bağlanabilirsin ben arada kullanıyorum sahada falan. kablosuz çözüm için

https://www.banggood.com/Eachine-Wizard ... rehouse=CN

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 20 Kas 2019, 00:15

Kabloyu ne için kullanacağımı anlamadım sadece , kablo bluetooth ve kontrol kartı arasindaki bağlantıyımı sağlayacak ?

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 20 Kas 2019, 13:24

Mcannn yazdı: 20 Kas 2019, 00:15 Kabloyu ne için kullanacağımı anlamadım sadece , kablo bluetooth ve kontrol kartı arasindaki bağlantıyımı sağlayacak ?
Hocam telefondan kablolu bağlantı için otg kablo ile kullanabilirsin. Otg kabloyu telefona takip ona da karta bağladığın normal USB kablosunu bağlayarak kullanabilirsin.

Bluetooth bağlantı için modül alman gerekiyor. Otg kablonun modulle alakası yok yani biraz karisiklik olmuş orda.

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 20 Kas 2019, 14:26

Şimdi anladım , ben direk hiç kablo olmadan kontrol kartına bağlanmak istiyorum. Speedybee bluetooth modulu almayi dusunuyorum simdilik. Birkaç farklı olan da var siz hangisini tavsiye edersiniz. Benim amacım kablosuz INAV'a bağlanip , telefondan mission controldeki görev rotasını değistirebilmek.

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 20 Kas 2019, 14:29

45 liraya olanda var , 116 liraya olanda var. Farkı nedir ?Hangisi işimi görür. ? Kartım Matek F4

“Genel” sayfasına dön