kamerada titreşim VİDEOLU

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

kamerada titreşim VİDEOLU

Mesaj gönderen Serdarr » 08 Ara 2019, 19:14

selamlar sevgiler herkese :)
uzun zaman sonra vakit bulup bugün bir uçuş yaptım. quadın üzerine de arkadaşıma ait Quelima sq12 diye güya hd çekim yapan 10 dolarlık bir kamera bağladım :) bu arada ilk kez fpv kamera haricinde bir kamera ile görüntü alıyorum.
videoyu da aşağıya bırakıyorum neden bu kadar titreşim yapar bir görüntü?
yada bu gopro tarzı kameralarda elektronik stabilizasyon tarzı bir özellik varmış sanırsam. öyle bir özellik olmadığı için mi bu titreşim?

matek f405
dys 1806 2700kv
chnl 4s 1300mah pil
5 inch frame
yeni takılmış 5x4x3 LDARC pervaneler

video :
Uçuşa devam 😬😬

Kullanıcı avatarı
antiban
Ad Soyad: Atıl KAN

Re: kamerada titreşim VİDEOLU

Mesaj gönderen antiban » 08 Ara 2019, 19:38

Hocam acemi pilot olarak konudan alakasız bir şey soracağım, gölün üzerinde uçarken hiç korkmuyor musunuz ? İzlerken benim içim gitti biraz :D

Kullanıcı avatarı
Serdarr

Mesaj gönderen Serdarr » 08 Ara 2019, 19:55

antiban yazdı: 08 Ara 2019, 19:38 Hocam acemi pilot olarak konudan alakasız bir şey soracağım, gölün üzerinde uçarken hiç korkmuyor musunuz ? İzlerken benim içim gitti biraz :D
Valla ben alıştım diyebilirim hocam. Tabi bu cihazların aniden arıza verip yere çakılmayacağını hiçbir zaman garanti edemesekte aşağı yukarı 1 yıldır bu cihazla uçuyorum 1000-1500mt mesefede hiç failsafe yada sinyal kopması gibi bir durum yaşamadım ( 41 kere maşallah 🧿 ) 🤣🤣
O yüzden ekipmanıma güveniyorum birazda sanırsam ama yine de adrenalin hat safhada oluyor 😄
Uçuşa devam 😬😬

Kullanıcı avatarı
antiban
Ad Soyad: Atıl KAN

Mesaj gönderen antiban » 08 Ara 2019, 20:58

Serdarr yazdı: 08 Ara 2019, 19:55
antiban yazdı: 08 Ara 2019, 19:38 Hocam acemi pilot olarak konudan alakasız bir şey soracağım, gölün üzerinde uçarken hiç korkmuyor musunuz ? İzlerken benim içim gitti biraz :D
Valla ben alıştım diyebilirim hocam. Tabi bu cihazların aniden arıza verip yere çakılmayacağını hiçbir zaman garanti edemesekte aşağı yukarı 1 yıldır bu cihazla uçuyorum 1000-1500mt mesefede hiç failsafe yada sinyal kopması gibi bir durum yaşamadım ( 41 kere maşallah 🧿 ) 🤣🤣
O yüzden ekipmanıma güveniyorum birazda sanırsam ama yine de adrenalin hat safhada oluyor 😄
Anladım hocam, kırımsız uçuşlar diliyorum :)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 08 Ara 2019, 22:15

Serdarr yazdı: 08 Ara 2019, 19:14 selamlar sevgiler herkese :)
uzun zaman sonra vakit bulup bugün bir uçuş yaptım. quadın üzerine de arkadaşıma ait Quelima sq12 diye güya hd çekim yapan 10 dolarlık bir kamera bağladım :) bu arada ilk kez fpv kamera haricinde bir kamera ile görüntü alıyorum.
videoyu da aşağıya bırakıyorum neden bu kadar titreşim yapar bir görüntü?
yada bu gopro tarzı kameralarda elektronik stabilizasyon tarzı bir özellik varmış sanırsam. öyle bir özellik olmadığı için mi bu titreşim?

matek f405
dys 1806 2700kv
chnl 4s 1300mah pil
5 inch frame
yeni takılmış 5x4x3 LDARC pervaneler

video :
hocam hem titreşim önleme özellikleri yok hem cmos kamera hem de çok kaliteli ollmadığı için fps de biraz düşük bu etkiyi daha da artırmış. yapabileceğin şey kamerayı yumuşak bir sünger üzerine monte etmek o zaman jello çok azalacaktır. ben küçük dronlarda kamerayı çift taraflı köpük bantlarla ortamından izole ediyorum. jello tamamen kayboluyor.

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 08 Ara 2019, 22:54

ben pladan basılmış mountla uçuyorum kameramda eken h9 bunun yanında gopro 7 gibi durur, kamera berbat, sizinde kameranızın açısı düşük o da baya bi sıkıcı görüntü sağlıyo

Kullanıcı avatarı
Serdarr

Mesaj gönderen Serdarr » 08 Ara 2019, 23:12

GoldWing yazdı: 08 Ara 2019, 22:54 ben pladan basılmış mountla uçuyorum kameramda eken h9 bunun yanında gopro 7 gibi durur, kamera berbat, sizinde kameranızın açısı düşük o da baya bi sıkıcı görüntü sağlıyo
Kameranın berbat olduğu fiyatından belli zaten hocam 🤣
Ben ilk kez aksiyon kamerası ile görüntü aldım quad ile. Genelde dvr kaydı alırım onu da hiç açıp izlemem 😄
Dedim acaba daha iyi bir kamera alsam da bu titreme sorunu devam eder mi? quaddan mı kaynaklanıyor yoksa kameranın kötü oluşundan mı onu bilemedim
Uçuşa devam 😬😬

“Genel” sayfasına dön