Simulator Hakkında

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
Mcannn
Ad Soyad: Mehmet Can ATEŞ

Simulator Hakkında

Mesaj gönderen Mcannn » 09 Ara 2019, 13:39

Bu videodan yardım alarak FPVFreerider programında uçuş gerçekleştirebiliyorum fakat pili bağlamam gerekiyor , bağlamadığım takdirde alıcıya güç gitmiyor. Videoda pili bağlamadığı halde sadece USB ile betaflıghtda switchler çalışıyor. Bu durumu anlamadım yardımcı olur musunuz ? Ayrıca simulator programında , uçuş yaparken bir süre sonra kartdaki buzzerın çalışmasıyla beraber kesilme yaşanıyor. USB çıkarıp tekrar takmam gerekiyor. (Bu arada INAV kullanıyorum GPS olduğu için.)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Simulator Hakkında

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 09 Ara 2019, 20:35

Mcannn yazdı: 09 Ara 2019, 13:39

Bu videodan yardım alarak FPVFreerider programında uçuş gerçekleştirebiliyorum fakat pili bağlamam gerekiyor , bağlamadığım takdirde alıcıya güç gitmiyor. Videoda pili bağlamadığı halde sadece USB ile betaflıghtda switchler çalışıyor. Bu durumu anlamadım yardımcı olur musunuz ? Ayrıca simulator programında , uçuş yaparken bir süre sonra kartdaki buzzerın çalışmasıyla beraber kesilme yaşanıyor. USB çıkarıp tekrar takmam gerekiyor. (Bu arada INAV kullanıyorum GPS olduğu için.)

kartlarda genellikle iki ayrı 5v çıkışı vardır biri usb kabloyu ya da pili bağladığınızda çalışır. diğer çıkış ise sadece pili bağladığınızda çalışan 5v bec ten geliyordur videyu izlemedim ama muhtemelen o arkadaş usb den gelen 5v tu kullanıyor. genelde de reciverları hem usb hem pil bağlayınca çalışan bec çıkışına bağlıyoruz ki pil bağlamadan pc ye bağladığımızda ayarları yapabilelim.

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 10 Ara 2019, 09:39

Receiver ın 5v-GND si kartın üzerindeki 5v ve GND'ye bağlı , anladığım kadarıyla USB yi taktığımda bu 5 v'a güç gitmiyor. Matek F4 kullanıyorum. Kart üzerinde 6 adet 5v var. Hangisinin o dediğiniz türden 5v olduğunu anlamam için , USB i taksam boşta olan bütün 5V'ları avometre ile ölçsem. 5v gördüğüm uca da receiver ı bağlasam sorun çözülür gibi ?
Dosya ekleri
Kartdaki 5v'ların kullanımları
Kartdaki 5v'ların kullanımları

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 10 Ara 2019, 20:02

Mcannn yazdı: 10 Ara 2019, 09:39 Receiver ın 5v-GND si kartın üzerindeki 5v ve GND'ye bağlı , anladığım kadarıyla USB yi taktığımda bu 5 v'a güç gitmiyor. Matek F4 kullanıyorum. Kart üzerinde 6 adet 5v var. Hangisinin o dediğiniz türden 5v olduğunu anlamam için , USB i taksam boşta olan bütün 5V'ları avometre ile ölçsem. 5v gördüğüm uca da receiver ı bağlasam sorun çözülür gibi ?
yanlış hatırlamıyorsam 4v5 yazan usb den gelen çıkış.

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 10 Ara 2019, 23:26

Tamamdır deneyip tekrar size dönüş sağlayacağim.

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 17 Ara 2019, 08:47

Dediğiniz 4v5 yazan pinden sadece USB yi bağladığımda 4.5 volt okuyorum ve alıcım çalışıyor. Fakat yine de ara ara USB nin bağlantısı kesiliyor. Bazen 3-4 dk sonra kesiliyor. Bazen de 10-15 dk sonra kesiliyor. Bazen de hiç kesilmiyor. Bu durumu anlamadım ama idare ediyorum. Teşekkür ederim cevaplarınız için :)

“Genel” sayfasına dön