SHGM'de Uçuş İzni Alırken Belirlediğim Alanlar Sportif/Amatör'ken Kırmızı AR-GE İken Yeşil Oluyor.

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
BURAKH
Ad Soyad: Burak H.

SHGM'de Uçuş İzni Alırken Belirlediğim Alanlar Sportif/Amatör'ken Kırmızı AR-GE İken Yeşil Oluyor.

Mesaj gönderen BURAKH » 10 Ara 2019, 15:36

Merhaba arkadaşlar,

İlk uçuş iznim için başvuru yapayım dedim. Uçuş amacı Sportif/Amatör iken seçtiğim heryer kırmızı, uçuş amacını AR-GE olarak değiştirince kırmızı olan bölgeler yeşile dönüyor ve sigorta poliçesi istiyor. Nasıl yani şimdi ben test uçuşu yapamayacak mıyım?

Bulunduğum şehirde hangi bölgelerin yeşil olduğunu görmenin kolay bir yolu yok mudur? Uçuş izni alırken bir tek görülebiliyor. Uçuş Bölgesi Haritasında herhangi bir renklendirme söz konusu değil. (Stadyum dışında)

Ne yapmalıyım?

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: SHGM'de Uçuş İzni Alırken Belirlediğim Alanlar Sportif/Amatör'ken Kırmızı AR-GE İken Yeşil Oluyor.

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 10 Ara 2019, 19:49

hiç mi tarla falan yok hocam yakınlarda izin mizin alma boş arazide takıl.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Re: SHGM'de Uçuş İzni Alırken Belirlediğim Alanlar Sportif/Amatör'ken Kırmızı AR-GE İken Yeşil Oluyor.

Mesaj gönderen Gandalf » 11 Ara 2019, 01:37

gökhan YANKI yazdı: 10 Ara 2019, 19:49 hiç mi tarla falan yok hocam yakınlarda izin mizin alma boş arazide takıl.
Arkadaş ihbar yada es kaza bir jandarma devriyesi tarafından yakalanirsa da yaklasik 8 bin liralik cezasini da siz ödersiniz 😁

BURAKH

Mesaj gönderen BURAKH » 11 Ara 2019, 08:36

gökhan YANKI yazdı: 10 Ara 2019, 19:49 hiç mi tarla falan yok hocam yakınlarda izin mizin alma boş arazide takıl.
Hocam tarla çok ta hem full çamur hem de @Doktorumtrak ın da dediği gibi buralarda devriye araçları çok olabiliyor. Oldukça riskli olur. Öyle görünüyor ki evin bodrumun da uçuracam ufacık alanda. 3. Şahıs mali mesuliyet sigortasını araştırdım. Bulunduğum şehirde hiç kimse yapmıyor. Daha doğrusu yapmak isteseler bile firmalar onay vermiyorlarmış. Durumu anlattım ancak nafile. Artık evde ya da bodrumda quadın değil de pervanelerin uçuşunu izlerim arasıra :)

Peki şu çok saçma değil mi? AR-GE seçince yeşil olması sportif olunca heryerin kırmızı olması?

hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 11 Ara 2019, 09:55

BURAKH yazdı: 11 Ara 2019, 08:36
Hocam tarla çok ta hem full çamur hem de @Doktorumtrak ın da dediği gibi buralarda devriye araçları çok olabiliyor. Oldukça riskli olur. Öyle görünüyor ki evin bodrumun da uçuracam ufacık alanda. 3. Şahıs mali mesuliyet sigortasını araştırdım. Bulunduğum şehirde hiç kimse yapmıyor. Daha doğrusu yapmak isteseler bile firmalar onay vermiyorlarmış. Durumu anlattım ancak nafile. Artık evde ya da bodrumda quadın değil de pervanelerin uçuşunu izlerim arasıra :)

Peki şu çok saçma değil mi? AR-GE seçince yeşil olması sportif olunca heryerin kırmızı olması?
hocam o kadar uğraştınız hiç mi dışarıda uçurmayacaksınız?

BURAKH

Mesaj gönderen BURAKH » 11 Ara 2019, 10:00

hkoseoglu yazdı: 11 Ara 2019, 09:55
BURAKH yazdı: 11 Ara 2019, 08:36

hocam o kadar uğraştınız hiç mi dışarıda uçurmayacaksınız?
Öyle görünüyor hocam. Şimdiden hevesim kursağımda kaldı. :| :(

hkoseoglu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 11 Ara 2019, 10:04

hocam ben gözümü karartım. dışarıda uçuruyorum. biraz büyükçe bir park alanı var. sıkıntı olmadı. çalıştığım yerin önünde de fındık bahçeleri var. sahipleri ile konuştum sıkıntı yok dediler o yönden biraz avantajlıyım.

BURAKH

Mesaj gönderen BURAKH » 11 Ara 2019, 10:10

hkoseoglu yazdı: 11 Ara 2019, 10:04 hocam ben gözümü karartım. dışarıda uçuruyorum. biraz büyükçe bir park alanı var. sıkıntı olmadı. çalıştığım yerin önünde de fındık bahçeleri var. sahipleri ile konuştum sıkıntı yok dediler o yönden biraz avantajlıyım.
Hocam uçuş yaptığınız yer izin vermiş olabilir ancak mulki amirlikten emir kararı çıkmışsa sorun yaşamaz mısınız? Burada valilik emir kararı var. İl sınırları içinde uçuş yasak. Ama benim anlamadığım şey şu. AR-GE olunca nasıl oluyor da uçuş serbest olabiliyor? AR-GE için uçuçun bir zararı yoksa sportif amaçlı uçmanın ne zararı olacak aklım almıyor. AR-GE de bir de 3. şahıs mali sorumluluk sigortası istiyorlar. İyi güzel hoş ta AR-GE için yapılacak uçuşlar gibi sportif amaçlı olan uçuşlar da en az o kadar tehlikeli olabilir. Tuhaf.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 11 Ara 2019, 13:20

Bunu şuraya bırakayım da insanları bilip bilmeden yanlış yönlendirmiş olmayalım. cezalar astronomik boyuttta 11.747 TL az bir para değil
https://www.haberturk.com/izinsiz-drone ... 02-ekonomi

hkoseoglu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 11 Ara 2019, 17:33

Doktorumtrak yazdı: 11 Ara 2019, 13:20 Bunu şuraya bırakayım da insanları bilip bilmeden yanlış yönlendirmiş olmayalım. cezalar astronomik boyuttta 11.747 TL az bir para değil
https://www.haberturk.com/izinsiz-drone ... 02-ekonomi
Malpraktis yapmayalım diyon yani hocam:)

“Genel” sayfasına dön