HELP HELP !!! Yeniyim yardım edin

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Şahinn
Ad Soyad: ŞAHİN ÇETİN

HELP HELP !!! Yeniyim yardım edin

Mesaj gönderen Şahinn » 24 Ara 2019, 13:03

Herkese merhaba
3” drone yapmaya karar verdik ilk deneyimimiz olucak dediğiniz parçaları aldık ( kamera ve kamera vericisi hariç henüz gelmedi ) bizde elimizde olan parçaları toplayalım bir görelim dedik ancak pili taktığımızda ilk sinyali alıyoruz ancak esc kartından kontrol kartına güç geçişi olmuyor sanırım kontrol kartının ve vericinin hiç ışığı yanmıyor kontrol kartını bilgisayara bağladığımda kontrol kartının ve vericinin Işık’ları yanıyor bilgisayara bağlantı sorunu yok
İkinci bir sorun bilgisayara başlamışken yazılım güncelliyelim dedik güncelleme kısmında yine hata veriyor biraz araştırdım sanırsam dfu moda geçmiyormuş
Ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Re: HELP HELP !!! Yeniyim yardım edin

Mesaj gönderen GoldWing » 24 Ara 2019, 14:40

güç olayını herhangi birşeyden 5v vererek çözersiniz bu kolay, dfu moda 2 pini brick yaparak geçildiğini biliyomusunuz

recep2749
Ad Soyad: Recep Şen
İletişim:

Mesaj gönderen recep2749 » 24 Ara 2019, 15:10

Şahinn yazdı: 24 Ara 2019, 13:03 Herkese merhaba
3” drone yapmaya karar verdik ilk deneyimimiz olucak dediğiniz parçaları aldık ( kamera ve kamera vericisi hariç henüz gelmedi ) bizde elimizde olan parçaları toplayalım bir görelim dedik ancak pili taktığımızda ilk sinyali alıyoruz ancak esc kartından kontrol kartına güç geçişi olmuyor sanırım kontrol kartının ve vericinin hiç ışığı yanmıyor kontrol kartını bilgisayara bağladığımda kontrol kartının ve vericinin Işık’ları yanıyor bilgisayara bağlantı sorunu yok
İkinci bir sorun bilgisayara başlamışken yazılım güncelliyelim dedik güncelleme kısmında yine hata veriyor biraz araştırdım sanırsam dfu moda geçmiyormuş
Ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz

Şahinn
Ad Soyad: ŞAHİN ÇETİN

Mesaj gönderen Şahinn » 24 Ara 2019, 21:37

Şimdiden teşekkür ederim
Ancak biraz kafam karıştı pili bağladığım an kontrol kartının vericinin lambası yanması gerekmiyor mu bende sadece USB bağlantısı yapınca çalışıyor :roll: :oops:
Dosya ekleri
8908965B-3227-4EC9-B3A6-C6F7B87F6628.jpeg
9BADE6D9-FE7C-445C-A208-635346DC0227.jpeg

“Genel” sayfasına dön