Frsky kumanda hakkında Bilgi

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Fatih01
Ad Soyad: Fatih Çelik

Frsky kumanda hakkında Bilgi

Mesaj gönderen Fatih01 » 09 Oca 2020, 23:04

Bu işaretlediklerim ne anlama geliyor ve hangisini önerirsiniz teşekkürler
Dosya ekleri
IMG_20200109_230404.jpg

hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

Re: Frsky kumanda hakkında Bilgi

Mesaj gönderen hkoseoglu » 10 Oca 2020, 09:48

Frsky iki ayrı versiyonu. Bildiğim kadarıyla FCC Amerika da kullanılan sinyal iletişim protokolu, LBT avrupada kullanılanı (farklı frekans aralıkları var galiba parazitlerden daha az etkilenmesi için). Aynı zamanda AB Ve AB dışı diye de kullanılıyor. AB dışındaki ülkelerde FCC kullanılıyor. Frsky yazılımsal olarak kumanda ve alıcılarda bu sürümü değiştirme imkanı sunuyor bildiğim kadarıyla. Hangi sürümü seçerseniz o sürüm yüklü olarak gelecek. Alacağınız vericinin de buna uygun yazılımda olması gerekli. Alacağınız vericinin kumanda ile uyumuna ve güncel sürümlerinin destekleyip desteklemediğine dikkat edebilirsiniz. FCC de alabilirsiniz LBT de. Bendeki kumanda FCC.

Fatih01

Mesaj gönderen Fatih01 » 10 Oca 2020, 14:48

hkoseoglu yazdı: 10 Oca 2020, 09:48 Frsky iki ayrı versiyonu. Bildiğim kadarıyla FCC Amerika da kullanılan sinyal iletişim protokolu, LBT avrupada kullanılanı (farklı frekans aralıkları var galiba parazitlerden daha az etkilenmesi için). Aynı zamanda AB Ve AB dışı diye de kullanılıyor. AB dışındaki ülkelerde FCC kullanılıyor. Frsky yazılımsal olarak kumanda ve alıcılarda bu sürümü değiştirme imkanı sunuyor bildiğim kadarıyla. Hangi sürümü seçerseniz o sürüm yüklü olarak gelecek. Alacağınız vericinin de buna uygun yazılımda olması gerekli. Alacağınız vericinin kumanda ile uyumuna ve güncel sürümlerinin destekleyip desteklemediğine dikkat edebilirsiniz. FCC de alabilirsiniz LBT de. Bendeki kumanda FCC.

Hocam Bilgi için teşekkürler
Benim alacağım verici bu buna hangisi uyumlu oluyor
[TRY138.28 8% OFF]FrSky R-XSR Ultra SBUS / CPPM D16 16CH Mini Yedekleme Alıcı RC Multirotor FPV Yarış için 1.5g Drone RC Par ar? from Oyuncaklar ve Hobiler on banggood.com
https://banggood.app.link/GIPzmqPm82

hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 10 Oca 2020, 15:32

Hocam siz bu verici ile muhtemelen ACCESS protokolu üzerinden kullanacaksınız. Bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. FCC yada LBT almanız bir şey değiştirmeyecek yanlış bilgi vermiş olmayayım şimdi :D. Ama frsky bu tarz değişiklik ve güncellemeler için sitesinde destek veriyor. Birbiri arasında değişiklik de yapabilirsiniz. Alacağınız kumandanın güncelleme sayfasını buraya koydum. Verici için Access tam uyumlu yazmışlar yani tüm ,access gencellemelerini destekliyor diyor muhtemelen. Ben bu vericiyi kullanmadım ama baya tavsiye edildiğini duydum.
https://www.frsky-rc.com/taranis-x9d-plus-2019/

Fatih01

Mesaj gönderen Fatih01 » 10 Oca 2020, 20:23

Teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için ☺️

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 10 Oca 2020, 21:19

hocam biraz daha bütçen varsa kesinlikle special edition sürümünü al bir sürü artısı var bir defa alıp bir daha kumanda ile uğraşmazsın. sürüm olarak da fcc sürümünü al.

Resim
https://www.banggood.com/FrSky-Taranis- ... rehouse=CN

kupon koduyla 224$ geliyor

kupon kodu

Kod: Tümünü seç

BGX9DSE3

Fatih01

Mesaj gönderen Fatih01 » 11 Oca 2020, 02:49

Hocam ben fazla fark göremedim acaba ne farkı var merak ettim

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 11 Oca 2020, 10:43

Fatih01 yazdı: 11 Oca 2020, 02:49 Hocam ben fazla fark göremedim acaba ne farkı var merak ettim

bir kere m9 gimballer kurulu olarak geliyor hall sensor gimballer çok uzun ömürlü daha yumuşak pürüzsüz takılmasız çok daha iyi bir hissiyat verecektir fiyatı 45-50 dolar civarında . anten girişi harici anten takılabilecek şekilde güncellenmiş. normal versiyona anten takılacak şekilde sen de kablo lehimleyebilirsin ama bu modül biraz hassas(bir sürü bozulan taranis görebilirsin bu işlemi yapılırken) ve çok küçük padlere lehim yapabilmek gerekiyor dolayısıyla bu zor bir iş. bu kumanda da o da yapılmış yani kendi anteninin daha yüksek dbi li anten takma şansın var. ayrıca m9 gimballlerde topuzlar güncellenmiş lotus gimbal topuzları sadece onun fiyatı bile 12 dolar civarında. ayrıca swicthler de güncellenmiş. daha yumuşak çalışan daha kaliteli swichler kullanılıyor.

kumanda da wireless trainer yani kablosuz eğitmen bağlantısı destekletyecek bluetooth modul de bulunuyor ayrıca telefondaki app sine telemetri verisi de aktarabiliyor.

bir eva taşıma çantası da birlikte geliyor ki bu çanta şart aslında kumandayı çok iyi koruyor onun da fiyatı 20 dolar civarında.

yani artı çok. normal sürümü alana kadar se sürümünü almak daha mantıklı.

Fatih01

Mesaj gönderen Fatih01 » 12 Oca 2020, 07:13

Haklısınız hocam teşekkürler ☺️

ddkarakas
Ad Soyad: Dora Karakaş

Mesaj gönderen ddkarakas » 02 Nis 2020, 14:46

hkoseoglu yazdı: 10 Oca 2020, 15:32 Hocam siz bu verici ile muhtemelen ACCESS protokolu üzerinden kullanacaksınız. Bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. FCC yada LBT almanız bir şey değiştirmeyecek yanlış bilgi vermiş olmayayım şimdi :D. Ama frsky bu tarz değişiklik ve güncellemeler için sitesinde destek veriyor. Birbiri arasında değişiklik de yapabilirsiniz. Alacağınız kumandanın güncelleme sayfasını buraya koydum. Verici için Access tam uyumlu yazmışlar yani tüm ,access gencellemelerini destekliyor diyor muhtemelen. Ben bu vericiyi kullanmadım ama baya tavsiye edildiğini duydum.
https://www.frsky-rc.com/taranis-x9d-plus-2019/
Abi ben dahili vericiyi kullanacağım bir süre. LBT FCC hangisi daha iyi olur? FCC Türkiye’de yasal olmayan frekansta ama daha mı kullanışlı? Keşke diğerini alsaydım diye pişman olmamak için soruyorum.

Barisaygoren
Ad Soyad: Barış Aygören

Mesaj gönderen Barisaygoren » 02 Nis 2020, 18:26

Genelde fabrikasyon yazılımı fcc ama sen güncelleme ile lbt yada alırken fabrikasyon yazılımı lbt olarak alabiliyorsun , kullandığın kumanda ile alıcı aynı yazılımda olsun sıkıntı yok. Benim de fcc sıkıntı yaşamıyorum. İleride 900mhz modül kullanırım dersen fcc tercih et.

“Genel” sayfasına dön