Racing& Freestyle Drone Toplamak İstiyorum Yardım

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kyosho07
Ad Soyad: Berke GÖKÇE

Racing& Freestyle Drone Toplamak İstiyorum Yardım

Mesaj gönderen Kyosho07 » 05 Nis 2020, 22:38

Öncelikle merhaba. 2007'den beridir RC dünyasındayım. Yaklaşık 3 senedirde yurt dışından ürün getirtmiyorum ve çok değişiklik olmuş...
Hertürlü drone uçurduktan sonra artık hem racing hemde freestyle long&mid range arası bir quad toplamak istiyorum. FC olarak Mamba düşünüyorum. 5" iflight xl5 kullanmayı düşünüyorum frame olarak. Geriye kalan ürünlerinde listesini oluşturup atacağım ancak en önemli sorum şudur. Alacak olduğum ekipmanlar bangooddan nasıl getirticem? Yani demek istediğim her ürün ayrı mağazadan olunca tek tek paketmi gelicek bana yoksa tek bir kutumu oluşturuyorlar, ya da bunu bir yolu varmıdır... Son zamandaki gümrük vergilerinden haberdar değilim ve bu Covid-19 olayından dolayı kargoların gelişleri nasıl etkileniyor... Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kumanda önerilerinize de açığım. Aklımda QX7 var... Şimdiden teşekkürler. Cevap geldikten sonra sipariş listesinide atacağım..

Chief
Ad Soyad: Selman Aslan

Re: Racing& Freestyle Drone Toplamak İstiyorum Yardım

Mesaj gönderen Chief » 06 Nis 2020, 03:04

Bangooddaki çoğu mağaza şuan türkiyeye gönderim yapmıyor ne yazık ki. Umarım ileride düzelir. Ayrı mağazalardan aldığınız ürünler aynı anda alındıysa tek paket şeklinde gelir ayrıca.

Kullanıcı avatarı
Yiğit Efe ERDOĞMUŞ
Ad Soyad: Yiğit Efe ERDOĞMUŞ

Mesaj gönderen Yiğit Efe ERDOĞMUŞ » 06 Nis 2020, 04:21

Chief yazdı: 06 Nis 2020, 03:04 Bangooddaki çoğu mağaza şuan türkiyeye gönderim yapmıyor ne yazık ki. Umarım ileride düzelir. Ayrı mağazalardan aldığınız ürünler aynı anda alındıysa tek paket şeklinde gelir ayrıca.
Evet haklısınız BR2205 motorlar sipariş etmiştim para iadesi ettiler
Aklım fikrim havada 8-)

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Mesaj gönderen Zatoichi » 06 Nis 2020, 12:37

Öncelikle Banggood da farklı farklı mağazalar yok. Sepetteki ürünler o an için mevcut ise hepsini tek torba yapıp gönderirler. Eğer mevcut değilse karttan ödeme aşamasında paketin bölündüğünü görebilirsiniz. Tabii ayrı gönderim ekstra kargo ücreti ve gümrük vergisi olarak size yansır. Gönderimi olmayan bazı ürünler olabiliyor fakat asıl sıkıntı Lipo pil temininde. Drone parçalarını bir şekilde sipariş edebilirsiniz hatta 15 gün gibi bir sürede de gelebilir. Drona uygun pili yurt içinden sıfır veya ikinci el almak zorunda kalabilirsiniz. Lipo pillerin patlayıcı ve/veya yanıcı özellikleri kargo kısıtlamalarına sebep oluyor. Bir kaç firma bu kısıtlamaları bir şekilde aşıp gönderip yapıyor. Fakat seçenekler çok az maalesef.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Chief
Ad Soyad: Selman Aslan

Mesaj gönderen Chief » 06 Nis 2020, 14:49

Zatoichi yazdı: 06 Nis 2020, 12:37 Öncelikle Banggood da farklı farklı mağazalar yok. Sepetteki ürünler o an için mevcut ise hepsini tek torba yapıp gönderirler. Eğer mevcut değilse karttan ödeme aşamasında paketin bölündüğünü görebilirsiniz. Tabii ayrı gönderim ekstra kargo ücreti ve gümrük vergisi olarak size yansır. Gönderimi olmayan bazı ürünler olabiliyor fakat asıl sıkıntı Lipo pil temininde. Drone parçalarını bir şekilde sipariş edebilirsiniz hatta 15 gün gibi bir sürede de gelebilir. Drona uygun pili yurt içinden sıfır veya ikinci el almak zorunda kalabilirsiniz. Lipo pillerin patlayıcı ve/veya yanıcı özellikleri kargo kısıtlamalarına sebep oluyor. Bir kaç firma bu kısıtlamaları bir şekilde aşıp gönderip yapıyor. Fakat seçenekler çok az maalesef.
Şuan hazır drone gönderimi yapmıyor kimse. Ondan dolayı öyle dediydim hocam. Şimdi baktım da parça parça alımda bir sorun yok gibi görünüyor.

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Mesaj gönderen Zatoichi » 06 Nis 2020, 18:32

Chief yazdı: 06 Nis 2020, 14:49
Zatoichi yazdı: 06 Nis 2020, 12:37 Öncelikle Banggood da farklı farklı mağazalar yok. Sepetteki ürünler o an için mevcut ise hepsini tek torba yapıp gönderirler. Eğer mevcut değilse karttan ödeme aşamasında paketin bölündüğünü görebilirsiniz. Tabii ayrı gönderim ekstra kargo ücreti ve gümrük vergisi olarak size yansır. Gönderimi olmayan bazı ürünler olabiliyor fakat asıl sıkıntı Lipo pil temininde. Drone parçalarını bir şekilde sipariş edebilirsiniz hatta 15 gün gibi bir sürede de gelebilir. Drona uygun pili yurt içinden sıfır veya ikinci el almak zorunda kalabilirsiniz. Lipo pillerin patlayıcı ve/veya yanıcı özellikleri kargo kısıtlamalarına sebep oluyor. Bir kaç firma bu kısıtlamaları bir şekilde aşıp gönderip yapıyor. Fakat seçenekler çok az maalesef.
Şuan hazır drone gönderimi yapmıyor kimse. Ondan dolayı öyle dediydim hocam. Şimdi baktım da parça parça alımda bir sorun yok gibi görünüyor.
Drone setlerinde lipo pil dahilse o nedenle gönderilmiyor olabilir.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

“Genel” sayfasına dön