dronum stabil uçmuyor

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
ermelos
Ad Soyad: Emre Alver

dronum stabil uçmuyor

Mesaj gönderen ermelos » 02 May 2020, 22:13

dronu yeni topladım bütün betaflıght ayarlarını yaptım ama dron kalkıştan birkaç saniye sonra dengesini yitirip düşüyor.
motor-mt2204
esc-emax bl heli 12A ESC
uçuş kontrolcüsü-Omnibus F4 Rev3 Pro
kumanda-flysky fs-i6x

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: dronum stabil uçmuyor

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 02 May 2020, 22:25

dron yerden havalanıyor ama daha sonra düşüyorsa sorun birçok şey olabilir. nasıl bir sorun yaşadığını tam olarak anlatırsan ya da bir video ile gösterebilirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.

düşmeden önce ne oluyor belirtiler ne dron yüksek ya da alçak frekansta aşırı bir salınım titreşim yapıyor mu. yoksa pat diye kapanıp mı düşüyor. biraz ayrıntı verebilirsen daha iyi olur.

Kullanıcı avatarı
aaZZaa
Ad Soyad: Yasin koçak

Mesaj gönderen aaZZaa » 02 May 2020, 22:28

Yarış drone'u toplamışsınız sanırım. Kontrolü zor ve stabilitesi düşük olduğu için ben henüz başında vazgeçip f450 topladım. Naza kontrolör kullanıyorum.
Öncelikle eğer ki stabil uçuş istiyorsanız, escleriniz simonk olsun, ağır ve stabil bir uçuş sağlıyor. (ben de hata yapıp racerstar tattoo 30a almıştım)
Kontrolör ise ya naza ya da pixhawk olsun, çok daha stabil bir uçuş sağlıyor.
Maalesef şu durumda, stabil bir uçuş elde edeceğinizi pek sanmıyorum, başka görüş bildirmek isteyen olursa da konunun takipçisiyiz. Umarım bir çözüm bulursunuz

Yusufkg
Ad Soyad: yusuf gün

Mesaj gönderen Yusufkg » 02 May 2020, 22:33

ermelos yazdı: 02 May 2020, 22:13 dronu yeni topladım bütün betaflıght ayarlarını yaptım ama dron kalkıştan birkaç saniye sonra dengesini yitirip düşüyor.
motor-mt2204
esc-emax bl heli 12A ESC
kumanda-flysky fs-i6x
Uçuş video su yüklerseniz daha iyi yardımcı olunabilir
.

Kullanıcı avatarı
Yiğit Efe ERDOĞMUŞ
Ad Soyad: Yiğit Efe ERDOĞMUŞ

Mesaj gönderen Yiğit Efe ERDOĞMUŞ » 02 May 2020, 22:39

aaZZaa yazdı: 02 May 2020, 22:28 Yarış drone'u toplamışsınız sanırım. Kontrolü zor ve stabilitesi düşük olduğu için ben henüz başında vazgeçip f450 topladım. Naza kontrolör kullanıyorum.
Öncelikle eğer ki stabil uçuş istiyorsanız, escleriniz simonk olsun, ağır ve stabil bir uçuş sağlıyor. (ben de hata yapıp racerstar tattoo 30a almıştım)
Maalesef şu durumda, stabil bir uçuş elde edeceğinizi pek sanmıyorum, başka görüş bildirmek isteyen olursa da konunun takipçisiyiz. Umarım bir çözüm bulursunuz
Önerilerinizi pek uygun bulmadım simonk escler çok çabuk bozulup yolda bırakan esclerdendir fc olarak arkadaşın seçtiği uçuş kontrolcü kötü bir kontrolcü değildir.
Aklım fikrim havada 8-)

Kullanıcı avatarı
aaZZaa
Ad Soyad: Yasin koçak

Mesaj gönderen aaZZaa » 02 May 2020, 22:58

Yiğit Efe ERDOĞMUŞ yazdı: 02 May 2020, 22:39
aaZZaa yazdı: 02 May 2020, 22:28 Yarış drone'u toplamışsınız sanırım. Kontrolü zor ve stabilitesi düşük olduğu için ben henüz başında vazgeçip f450 topladım. Naza kontrolör kullanıyorum.
Önerilerinizi pek uygun bulmadım simonk escler çok çabuk bozulup yolda bırakan esclerdendir fc olarak arkadaşın seçtiği uçuş kontrolcü kötü bir kontrolcü değildir.
Hocam Simonk veya opto esclerin tepki süresi açısından stabiliteyi oldukça etkilediğini düşünüyorum. Opto sürümün aksine oldukça etkili stabil bir uçuş sağladığını biliyorum.
Betaflight' İn kötü olduğunu söylemedim, dilediği stabil uçuş için farklı tercihler yapması daha uygun olur diye düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
Yiğit Efe ERDOĞMUŞ
Ad Soyad: Yiğit Efe ERDOĞMUŞ

Mesaj gönderen Yiğit Efe ERDOĞMUŞ » 02 May 2020, 23:08

ermelos yazdı: 02 May 2020, 22:13 dronu yeni topladım bütün betaflıght ayarlarını yaptım ama dron kalkıştan birkaç saniye sonra dengesini yitirip düşüyor.
motor-mt2204
esc-emax bl heli 12A ESC
kumanda-flysky fs-i6x
Motorlarınız orjinal emax değilse sorun onlardan kaynaklanabilir
Aklım fikrim havada 8-)

“Genel” sayfasına dön