Fimi a3 kapalı ortam uçuşu

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
oktayhappy
Ad Soyad: oktay mutlu

Fimi a3 kapalı ortam uçuşu

Mesaj gönderen oktayhappy » 04 May 2020, 15:18

Merhaba arkadaşlar,
Fimi A3 Drone aldım kapalı ortamda (fabrika alanı, fuar alanı) uçmak istiyorum... Fakat atti mod diye bir şey var onu açtığımda uçabiliyorum onda da cihaz sağa sola çok kayıyor...
GPS ile uçmak için GPS arttırmam için ne yapmam gerekiyor ?

Tavsiyelerinizi bekliyorum, Teşekkürler.

berkerm4n

Re: Fimi a3 kapalı ortam uçuşu

Mesaj gönderen berkerm4n » 04 May 2020, 15:20

Kapalı alanda gps her türlü sıkıntı çıkarır.

oktayhappy

Mesaj gönderen oktayhappy » 04 May 2020, 15:23

Amacım şu: Ürettiğimiz makinaların çekimini yapacağım. Düz bir şekilde ileri gitmek ve Düz bir şekilde geri gelmek...
Ama bunu ATTI mod ile yapamıyorum cihaz sağa sola kayıyor çok...

DarthPac

Mesaj gönderen DarthPac » 04 May 2020, 15:39

oktayhappy yazdı: 04 May 2020, 15:23 Amacım şu: Ürettiğimiz makinaların çekimini yapacağım. Düz bir şekilde ileri gitmek ve Düz bir şekilde geri gelmek...
Ama bunu ATTI mod ile yapamıyorum cihaz sağa sola kayıyor çok...
Kullanım kılavuzundan alıntı

The aircraft enters ATTI mode under the condition of poor GPS signal or compass interference . under ATTI mode the aircraft will drift in the horizontal direction and do not support the intelligent fligt function Therefore in order to avoid an accident users should choose a location with good gps signal and open space to flyonce the aircraft enters ATTI mode please land to a safe position as soon as posiblebefore the take off and during fly users can select to start ATTI mode from menu of remote control When ATTI mode is turned on the mode key can be turned to the left to enter Attı mode and mode key can be turned to the right to switch to GPS mode

gps mode geçmenizi ve açık alanda uçurmanızı tavsiye diyor ve ATTI mode a geçtiğinizde tekrar GPS mode a almanız kayma problemini engeller. önemli gördüğüm yerleri belirttim
buyrun bu da user manual

https://www.fimi.com/media/Productattac ... nual_3.pdf

umarım yardımcı olmuşumdur :D
Sadece merakımdan soruyorum ne üretiyorsunuz?

oktayhappy

Mesaj gönderen oktayhappy » 07 May 2020, 15:00

teşekkürler, gıda makineleri üretiyoruz. o dediğinizi yaptık yine kayma var tabi ki tam stabilize değil dışarda uçurduğumuz gibi...

herneyse yabancı forumlardan araştırdığım kadarıyla şu cihaz varmış: (GPS yansıtıcı)

Resim

ancak bunu ülkemize nasıl buluruz veya yaptırırız hiç bir fikrim yok.
anladığım kadarıyla bununla iç ortamda da uçuş sağlanabiliyor eğer doğru anladıysam bizim de amacımız zaten fabrika içerisinde bu çekimleri yapmak yani işimizi görecek olan şey bu ama nasıl bulunur...

“Genel” sayfasına dön