betaflight bağlantı sorunu

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Cgty99

betaflight bağlantı sorunu

Mesaj gönderen Cgty99 » 05 Haz 2020, 23:17

Merhaba arkadaşlar 2 dron topladım.konu hakkında az çok bilgim var fakat şöyle bir sorunum var.ben cihazları toplayalı uzun süre oldu yedek olarak ne olur nolmaz diye extra parçalar sipariş etmiştim. her neyse bunlardan 1 dron daha topladım bugun fakat betaflight baglantısını kuramadm. com1 muhabbeti var ya usb uart dönüstürme olayı yuzunden sanırım denedim herşeyi bağlantıyı sağlayamadım. eski dronları toplarken sistem windows 7 idi. şuan windows 10 o yüzden mi yapamadm acaba. yada windwos 10 ile bu bağlantıyı yapan varsa hangi yolu izlemem gerekiyor bilgi verirmisiniz. cihazı topladım betaflight kurulumu yapamadığım için ucuramıyorm. zadig indirdim stm silabs driverlerini indirdim hatta zadigle uğraşırken driverları bozdum şuan pcnın usb leri klavyeyi görmüyor :) neyse yardımcı olacak varsa cok makbule gecer.

Kullanıcı avatarı
Selim FPV
Ad Soyad: Selim Yağız Coşkara

Re: betaflight bağlantı sorunu

Mesaj gönderen Selim FPV » 09 Haz 2020, 03:26

Öncelikle zadig en son kullanılacak işlem gerçekten çok sinir bozucu. birazdaha detaylı bi anlatım yaparsanız sevinirim mesela ss atabilirsiniz pc kontrol kartınımı görmüyor yoksa flashlıyamıyormusunuz kontrol kartınız nedir? bu arada win10 kullanmanız daha iyi olmuşhiçbi sıkıntı çıkarmaz aksine daha günceldir bizim evde usb mikroskop vardı ufak yerleri lehimlerkedikten sonra ölçüm yapmak zor olduğu için onu kullanıcaktım pc win7 di algılamadı bi türlü internettede driver yoktu bende diğer pc ye bağladım oda win8.1 di o algıladı kolayca kurup hemen izlememi yaptım güncel windows kullanın.ha bu arada klavyenizi aygıt yöneticisinden bulun sonra o driverı silin klavyeyi tekrar takın otomatik yüklicektir ve eski haline dönecektir bende aynısını FTDI dönüştürücüsüne yaptım yanlışlıkla öyle yaptım düzeldi
Nası sumilatör gerçek hayattan golay yağv bizim zamanımızda oluyoduğ

-Freerider

Kullanıcı avatarı
Omercan
Ad Soyad: Ömer şimşek

Mesaj gönderen Omercan » 14 Eki 2020, 15:54

Arkadaşlar mrb betaflayta kontrol kartmı flaşladım connet oldu fakat diğer sekmelere giremiyom neden acaba

Kullanıcı avatarı
Omercan
Ad Soyad: Ömer şimşek

Mesaj gönderen Omercan » 14 Eki 2020, 15:54

20201014_140001.jpg

DarthPac

Mesaj gönderen DarthPac » 14 Eki 2020, 21:01

Omercan yazdı: 14 Eki 2020, 15:54 20201014_140001.jpg
Başka bir kabloyla denediniz mi ?
Temassızlık olmadığından emin olun.