f450 drone havalanma problemi

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
doktore
Ad Soyad: emre edil

f450 drone havalanma problemi

Mesaj gönderen doktore » 12 Tem 2020, 17:53

arkadaslar merhaba. araniza yeni katıldım. cok once topladigim f450 dronum var. daha once defalarca ucus yaptim. en son dronu demonte hale getirdim kutu ile kaldirdim. yeni bir pil alip dronu tekrar topladim bütün ayarlari ve donanimi eskisinin aynisi fakat ne yaptiysam havalandiramiyorum. ne yaptiysam ne denediysem olmadi. yarim gaz civarinda arkaya dogru yatmaya basliyor ve gaz kesiyorum. yatma acisi pervaneler yere degecek gibi oluyor. sanki arka pervaneler ondekilerle senkron çalışmıyor gibi. kiymetli oneri ve tavsitelerinizi bekliyorum. pilim sifir 3s 5200 Mah.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: f450 drone havalanma problemi

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 12 Tem 2020, 22:12

doktore yazdı: 12 Tem 2020, 17:53 arkadaslar merhaba. araniza yeni katıldım. cok once topladigim f450 dronum var. daha once defalarca ucus yaptim. en son dronu demonte hale getirdim kutu ile kaldirdim. yeni bir pil alip dronu tekrar topladim bütün ayarlari ve donanimi eskisinin aynisi fakat ne yaptiysam havalandiramiyorum. ne yaptiysam ne denediysem olmadi. yarim gaz civarinda arkaya dogru yatmaya basliyor ve gaz kesiyorum. yatma acisi pervaneler yere degecek gibi oluyor. sanki arka pervaneler ondekilerle senkron çalışmıyor gibi. kiymetli oneri ve tavsitelerinizi bekliyorum. pilim sifir 3s 5200 Mah.

Emre merhaba foruma hoşgeldin.

bu durumun bir sürü sebebi olabilir. bunu test ederek bulmak lazım. şu saydıklarımı birdaha kontrol et ama öncesinde kartına firmware flasher sekmesinden "full chip erase" işaretli olacak şekilde doğru firmware hedefini yeniden flashla ve ayarlarını yap. kumandanın ayarlarının doğru olduğuna emin ol eğer emin değilsen sıfırlamayı dene özellikle trimlere dikkat et.

öncelikli kontrol etmen gereken şeyler.

*motor sıralaması
*motor yönleri
*pervane yönleri
* dshot kullanmıyorsan esc kalibrasyonları
*kart yönü
* gyro/acc kalibrasyonları
* esc protokolü

kolay gelsin.

Resim

doktore
Ad Soyad: emre edil