pandemi sonrası aliexpress ve banggood

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
oguzkhan
Ad Soyad: ghenghis khan

pandemi sonrası aliexpress ve banggood

Mesaj gönderen oguzkhan » 16 Tem 2020, 13:09

arkadaşlar selam. bayadır yurt dışından alışveriş yapmadığım için sizlere sormak istedim. pervane, motor civatası, anten gibi yedek parça sipariş vereceğim. salgından sonra aliexpress veya banggood'dan sipariş veren varsa, salgından dolayı teslimat süreci çok uzuyor mu? bir de son olarak gümrük vergileri ne durumda? en son küçük parçalar için 13 lira gibi bir rakam ödüyorduk hala aynı mı ?

berkerm4n

Re: pandemi sonrası aliexpress ve banggood

Mesaj gönderen berkerm4n » 16 Tem 2020, 13:25

Banggood rezalet ötesi şu an. 1 ay önce aldığım ürünü halen kargoya vermediler. Aliexpressden special line yw kargo seçeneğiyle sipariş verirseniz 10 günde bile gelebilir. Gayet hızlı son dönemde. Vergiler min 15 lira çıkıyor 1 kuruşluk ürün alsanız bile 15 lira ama bunun sitelerle alakası yok. Yeni düzenlemeyle birlikte geldi.

DarthPac

Mesaj gönderen DarthPac » 16 Tem 2020, 14:37

oguzkhan yazdı: 16 Tem 2020, 13:09 arkadaşlar selam. bayadır yurt dışından alışveriş yapmadığım için sizlere sormak istedim. pervane, motor civatası, anten gibi yedek parça sipariş vereceğim. salgından sonra aliexpress veya banggood'dan sipariş veren varsa, salgından dolayı teslimat süreci çok uzuyor mu? bir de son olarak gümrük vergileri ne durumda? en son küçük parçalar için 13 lira gibi bir rakam ödüyorduk hala aynı mı ?
berkerm4n ustamın dediğine katılıyorum cidden yanwen çok hızlı.
Banggood a gelirsek 1-2 hafta önce başlık açılmıştı,bg nin kargo sorunlarıyla alakalı.
Ben de kıllanıp ali den toplamayı düşündüm fakat fiyat farkından dolayı bg den aldım kargo seçeneği "Direct Turkey mail" gibi bir seçenekti.
Vergiler dahil ve kısa sürede getirdiğini iddia ettiği için onu seçtim.
Fakat ses seda çıkmadı 4 gündür,daha sonra canlı destekle görüştüm herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi.
garip şekilde kargo çinden hongkong a gidiyor gözüküyor daha sonrasında tr ye gelicek herhalde anlamadım gitti
Tahminim özel kargo hongkong menşeili bundan dolayı gecikti ya da bizim medyaya yansımasa da hongkong çok karışık bu karışıklıktan dolayıda gecikmiş olabilir.
Uzun lafın kısası
1-Maddi bir sorun teşkil etmiyorsa,satıcı güvenilir ise aliexpress ve kesinlikle yanwen kargo ile al.
2-Banggood tercih etmemeye çalış.
3-Her ne getirirsen getir %20 gümrük vergisi 8 lira gümrüğe sunma ücreti 80 kuruş damga vergisi ödersin.Aliden alırsan satıcıya rica et fiyatı düşük yazsın paket fazla büyük değil ise. yani vergiyi kafadan +8,8TL düşünebilirsin.
Biraz uzun ama umarım yardımcı olmuştur

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 16 Tem 2020, 15:34

Kesinlikle aliexpress yanwen
11 ürün sipariş ettim 7 tanesi yanwen ile geldi 2 tanesi china post ile geldi
yanwen ile gelenler 10 günde elime ulaştı fakat china post ilr gelenler 15 gün oldu hala türkiyeye giriş yapmadı
En son Xxgamer45 tarafından 16 Tem 2020, 17:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

berkerm4n

Mesaj gönderen berkerm4n » 16 Tem 2020, 15:47

DarthPac yazdı: 16 Tem 2020, 14:37
oguzkhan yazdı: 16 Tem 2020, 13:09 arkadaşlar selam. bayadır yurt dışından alışveriş yapmadığım için sizlere sormak istedim. pervane, motor civatası, anten gibi yedek parça sipariş vereceğim. salgından sonra aliexpress veya banggood'dan sipariş veren varsa, salgından dolayı teslimat süreci çok uzuyor mu? bir de son olarak gümrük vergileri ne durumda? en son küçük parçalar için 13 lira gibi bir rakam ödüyorduk hala aynı mı ?
berkerm4n ustamın dediğine katılıyorum cidden yanwen çok hızlı.
Banggood a gelirsek 1-2 hafta önce başlık açılmıştı,bg nin kargo sorunlarıyla alakalı.
Ben de kıllanıp ali den toplamayı düşündüm fakat fiyat farkından dolayı bg den aldım kargo seçeneği "Direct Turkey mail" gibi bir seçenekti.
Vergiler dahil ve kısa sürede getirdiğini iddia ettiği için onu seçtim.
Fakat ses seda çıkmadı 4 gündür,daha sonra canlı destekle görüştüm herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi.
garip şekilde kargo çinden hongkong a gidiyor gözüküyor daha sonrasında tr ye gelicek herhalde anlamadım gitti
Tahminim özel kargo hongkong menşeili bundan dolayı gecikti ya da bizim medyaya yansımasa da hongkong çok karışık bu karışıklıktan dolayıda gecikmiş olabilir.
Uzun lafın kısası
1-Maddi bir sorun teşkil etmiyorsa,satıcı güvenilir ise aliexpress ve kesinlikle yanwen kargo ile al.
2-Banggood tercih etmemeye çalış.
3-Her ne getirirsen getir %20 gümrük vergisi 8 lira gümrüğe sunma ücreti 80 kuruş damga vergisi ödersin.Aliden alırsan satıcıya rica et fiyatı düşük yazsın paket fazla büyük değil ise. yani vergiyi kafadan +8,8TL düşünebilirsin.
Biraz uzun ama umarım yardımcı olmuştur
Turkey direct mail seçeneği sıkıntılı son zamanlar. Türkiyeye gelmesinde problem yok ama ondan sonraki süreç çok uzun sürüyor. Ben kullanmadım yakın zamanda ama telegram gruplarında çok şikayet var.

huseyin_bagci
Ad Soyad: Hüseyin Yİğit Bağcı

Mesaj gönderen huseyin_bagci » 16 Tem 2020, 22:47

Ben banggooddan motor,esc,pervane seti - şarj aleti voltaj modülü - lipo guard torbası denen şeyi aldım 1 haftada İStanbula geldi.

Aliexpressten lipo aldım 1.5 haftadır tayvanda kargo şirketinde görülüyor. Bir de kumanda aldım onuda 1 hafta sonra yurt dışına sevk ettiler. pili epacket seçeneği ile aldım erken geliyor diye 1.5 haftadır ses seda yok. satıcıyla konuşmuştum gümrükte kalır mı diye ? biz hallederiz gibi bir şey söyledi heralde o yüzden pil geç gelicek

Bana kalırsa kargo zamanı tamamen şans işi .

Gogenternt

Mesaj gönderen Gogenternt » 17 Tem 2020, 14:37

Pilin linkini atabilir misin

huseyin_bagci
Ad Soyad: Hüseyin Yİğit Bağcı

Mesaj gönderen huseyin_bagci » 17 Tem 2020, 21:42

Gogenternt yazdı: 17 Tem 2020, 14:37 Pilin linkini atabilir misin
https://tr.aliexpress.com/item/33035985 ... 4c4dYK0wHP youtube'da videosunu gördüm adam iyi diyince aldım.

“Genel” sayfasına dön