Ups kargo

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Ups kargo

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 16 Tem 2020, 18:43

Merhaba arkadaşlar aliexpress üzerinden ups kargo ile çinden 1 adet motor aldım gayet yüksek bir fiyat ödedim ama 2 seçenek vardı ya dhl yada ups idi ben ups i seçtim

Daha önce hiç ups ile ürün almadım bildiğim kadarıyla bulunduğum yerde ups in şubesi yok bana teslimatı nasıl yapılır?

gümrük vergisini pttdeki gibi mi ödüyorum?

ne kadar gümrük vergisi çıktığını nasıl öğrenebilirim ?

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Re: Ups kargo

Mesaj gönderen Zatoichi » 16 Tem 2020, 22:16

Bildiğim kadarı ile UPS sizin adınıza gümrük işlerini hallediyor. Amazon.de üzerinden alışveriş yapanlardan böyle olduğunu biliyorum. Vekalet istiyorlardı. Çin üzerinden alışverişlerde nasıl yol izlerler bilmiyorum. Sonucu buraya yazarsanız bizde bilgi sahibi oluruz.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 17 Tem 2020, 08:46

Zatoichi yazdı: 16 Tem 2020, 22:16 Bildiğim kadarı ile UPS sizin adınıza gümrük işlerini hallediyor. Amazon.de üzerinden alışveriş yapanlardan böyle olduğunu biliyorum. Vekalet istiyorlardı. Çin üzerinden alışverişlerde nasıl yol izlerler bilmiyorum. Sonucu buraya yazarsanız bizde bilgi sahibi oluruz.

Süreci kısaca anlatıyım normal yanwen veya china posta göre daha değişik bir yol izliyor
Önce çinden yol çıktı daha sonra Taylanda gitti. Taylandan Hindistana geçti oradanda Almanyaya gitti. Daha sonra İstanbula geldi.

Ürünü 17track üzerinden takip ediyorum şöyle bir yazı var Şu anda paketi miz var. Alıcı, UPS olmayan bir broker tarafından izin istedi. / Paket takas ajansı son sürümü bekliyor.
Bunun anlamını bende bilmiyorum. Ama ups in kendi sitesinden takip ettiğimde gümrük işlemleri sürüyor yazıyo.

Sanırım işler biraz yavaş yürüyor çünkü aynı anda sipariş verdiğim yanwen ile gelen ürünler çoktan elime ulaştı

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 17 Tem 2020, 10:39

Az önce ups tarafından telefonuma mesaj geldi sayın ...... gümrük işlemlerinizi devam ettirebilmemiz için aşağıdaki linkteki belgeyi doldurup ......... mail adresine atın diye

Linkteki belgede ad soyad tc kimlik telefon teslimat adresi falan var iyi güzel ama aldığınız ürünün fiyatını gösteren bir link istiyor ben bir adet t-motor mn5006 aldım fiyatı 608tl idi ben kuponlarla falan kargo hariç 550tl civarında aldım ben aldığım link i gönderirsem yüksek bir gümrük ücreti gelicek yüksek ihtimal ben aldığım ürün yerine daha ucuz t-motor mn3120 nin linkini atsam sıkıntı olurmu ki kutuların dışı ayni hepsinde

Gogenternt

Mesaj gönderen Gogenternt » 17 Tem 2020, 12:39

Racerstar linki yolla😀

“Genel” sayfasına dön