Drone yapiminda yardimci olcak

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Mustafa_22
Ad Soyad: Mustaga can

Drone yapiminda yardimci olcak

Mesaj gönderen Mustafa_22 » 20 Tem 2020, 16:42

Merhaba herkese iyi çalışmalar
Zirai ilaçlamada drone lar kullanılıyor ancak bunlar yaptiklari işe göre fazla pahalilar 20 kg sıvı tasiyacak ve puskurtme sistemi olacak sekilde drone yapma konusunda ucreti karsiliginda yardimci olacak arkadaslar varmidir acaba

berkerm4n

Re: Drone yapiminda yardimci olcak

Mesaj gönderen berkerm4n » 20 Tem 2020, 17:14

Özelden mesaj atıyorum.

Mustafa_22
Ad Soyad: Mustaga can

Mesaj gönderen Mustafa_22 » 25 Haz 2021, 09:24

Gunceldir

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 25 Haz 2021, 17:15

Mustafa_22 yazdı: 25 Haz 2021, 09:24Gunceldir
Hocam tam olarak beklentiniz nedir bilmiyorum ama o çok pahalı dediğiniz dronlar bile çok verimli düzgün çalışmıyor daha önce bir tanesini bizim köyde karpuz tarlası ilaçlarken girme fırsatım oldu. Her 5 dk bir sorun çıkıyor geri geliyordu bi geliyor ilaç çok yoğun geldi motor basmıyor bi geliyor ilaç püskürten memeler tıkanmış onlarla uğraşıyorlar yok orası şöyle burası böyle traktörün 15 dk ilaç atacağı yeri 3-4 saatte anca attılar. Yine verimli olmadı ilacı fazla sulandırmışlar biraz çok püskürtmüş tarlanın bir kısmını ilaç yetmedi. Ki bu dronu yapan koskoca dji firması kullananlarda yurt dışında eğitim almış teknik bilgisi iyi 3 mühendis arkadaştı.
Siz ne amaçla kullanacaksınız bilmiyorum ama bizim köyde o sene karpuzlarda değişik bir hastalık gelmişti. Ürünlerde artık içine traktoe giremeyecek kadar büyümüştü bu sebeple birazda deneme amaçlı yapıldı. Tarla sahibide pek memnun kalmadı onun yerine işçi tutup sırt tulumbası ile atanlar hem daha az maliyetle hemde daha verimli ve daha düzgün bir ilaçlama oldu.
Böyle büyük bir projeye girmeden iyice araştırıp yapılmış olanları iyice güzelce inceleyin. Pahalı bir dron olacaktır yine bence arge deneme yanılma falan derken 80-90 bin tl arası tutar ki piyasayı şuan pek takip edemiyorum dolar çok arttı. Direk dronun fiyatı belki 50 tl olur ama acaba bu ilaç atma sistemimi şu motor mu daha iyi falan derken bazı parçalardan iki üç farklı çeşit alıp denemek gerekecek. Ama yinede bir dji yaptığı drondan belki fiziksel olarak daha bir cihaz çıkartabilirsiniz ama yazılımsal olarak pek sanmıyorum.

“Genel” sayfasına dön