Dronun Pid ayarları

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Dronun Pid ayarları

Mesaj gönderen BarisB » 02 Tem 2018, 16:10

Ve şu da çok önemli. Artık quad'ların %90'ı betaflight varsayılan PID değerleri ile oldukça iyi uçuyor. Artık, hemen hemen hiçbir quad'da, PID'de boğulmak gerekmiyor. Betaflight varsayılan PID ayarları oldukça başarılı. Eğer quad'da ciddi bir problem yok ise sadece uçuş stilimize göre "super rate" leri ve "Throttle MID/Throttle EXPO ayarlarını yapmamız yeterli.

Bu arada aklıma gelmişken sizin pervaneler de baya gitmiş. PID ayarlarını temiz bir set ile yapmak gerekli. O prop'lar size yanlış ayar yaptırır - sevgiler.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Re: Dronun Pid ayarları

Mesaj gönderen Aliuzunali » 03 Tem 2018, 12:09

Ayarları değiştirerek uçtum biraz ama farkı anlayamadım. anti gravityi gözlüksüz denedim. acronun hafifletilmişi oluyor galiba. etrafımda girilemeyecek bahçeler olduğu için henüz bu modu kullanmıyorum. belki daha müsait bir yerde olabilir. Bayağı bir otlara daldığım için dron neredeyse yeşile döndü. fly egg in ayarlarını yakalarsam buda bana yeter düşünüyorum. Adamlar ayarlarını iyi yapmış. aslında uzun ve karmaşık işler. bu işten para kazanmadıkça hepsini öğrenmek zor. pervaneleride şimdilik değiştirmiyorum. 135 likle uçuyorum o daha yeni.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

“Genel” sayfasına dön