Bir kaç soru..

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Gariban
Ad Soyad: Ayhan

Bir kaç soru..

Mesaj gönderen Gariban » 12 Eyl 2020, 00:45

Arkadaşlar merhaba,
Bende bu işe yeni başlayanlardanım. Parçaların siparişini verdim. F330 frame kullanacağım. Yarış dronu istemiyorum ama fiyatı uygun olduğu için 4in1 esc aldım. Kontrolcüm Matek F405-STD acaba hatamı etmişim. F330 frame e 4in1 esc kullanılmaz diye bir kural varmı? Ayrıca rc verici ve alıcıyı arduino ve nrf24l01 kullanarak kendim yapmak istiyorum. Rangei çok önemli değil 40m range olsada kendim yapmak istiyorum. Daha sonra iyi bir kumanda alacağım. Bu kontrolcüye pwm protokolü ile haberleşen rc verici ile kontrol edelirmiyim acaba yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

DarthPac

Re: Bir kaç soru..

Mesaj gönderen DarthPac » 12 Eyl 2020, 09:00

Hocam öyle bir kural yok.Yaptığınız şey uçuyorsa sorun yoktur :) İsterseniz potansıyometre takın drona servo ile kontrol edin gibi değişik değişik fikirler bile kullanılabilir.(tabi örnek bu denemeyin :D)4in1 esc nin normal esc ye normal esc nin 4in1 esc ye + ları ve - leri var ama sonucta adı üstünde "ESC" oldukları için aynı işi yapıyorlar.

Son dediğiniz konuya gelirsek sanırsam şu video işinizi görür.

şu da

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: Bir kaç soru..

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 12 Eyl 2020, 12:39

Hocam kullandığınız kartta bildiğim kadariyla pwm desteği yok ama basit bir pwm to ppm encoder ile kullanabilirsiniz

“Genel” sayfasına dön