Bi set dizicem parçalarımın uyumunu gözden geçirirmisiniz ?

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
GCMavisi33
Ad Soyad: Yusuf Berkay

Bi set dizicem parçalarımın uyumunu gözden geçirirmisiniz ?

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 04 Nis 2021, 02:50

Bi fpv set dizme planım var . Aklımda toplayacağım ürünün parça listesini oluşturdum. Sadece esc ve rx kaldı.
O konudada sizden öneri bekliyorum.
Genel olarak seçmiş olduğum parçaların uyumluk açısından ters bir durumu varmı onada bi göz gezdirebilirmisiniz?

Radiomaster tx 16s hall gimbal
Dji fpv sistem ( camera vtx gözlük )

Geprc Mark 3 H5 225mm H tipi 5inch frame
Mamba stack F722 flight controller
ESC aldığım öneri üzerine> HGLRC İleri FD50A 50A
Emax Eco v2 motor 2400kv 4s battery
Emax, 3 blade, 5inch prop
Emax, 2 blade, 6inch prop

Yada gidip 1500tlye diatone R349 alıcam bunu toplamak yerine. Düşündüğüm set gereksizce pahalı ise.
Dosya ekleri
Screenshot_20210404-102231_AliExpress.jpg
Screenshot_20210404-024229_AliExpress.jpg
Screenshot_20210404-024122_AliExpress.jpg
Screenshot_20210404-024046_AliExpress.jpg
352491702-1666421261.jpg
Screenshot_20210404-023934_AliExpress.jpg
-1361561109563136969.jpg
696716909-854508502.jpg
1189566355710188979.jpg
Screenshot_20210404-024508_AliExpress.jpg
En son GCMavisi33 tarafından 04 Nis 2021, 10:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Polish

Re: Bi set dizicem parçalarımın uyumunu gözden geçirirmisiniz ?

Mesaj gönderen Polish » 04 Nis 2021, 03:38

Frame olmaz.. Air unit sığmaz bir kere.. Aynısını kullanıyorum.. Anten pig tail zor sığıyor
_20210404_030752.JPG
Racer frame seviyorsanız transtec laser hd, flywoo vampir 2 hd olabilir. Freestyle için ise en klasik mark 4 hd, alternatif olarak hglrc sector 5 hd, flywoo mr crock 5 hd. Benim favorim ise transtec freedom hd.

Motoru tavsiye etmem. Uygun ve kaliteli olarak xing 2207 kırmızı motor, flywoo robo 2207, tmotor pacer. Bütçe varsa tmotor f60 pro 4, rcinpower smoox, flywoo nin plus olabilir.

Tekli esc pek tercih edilimiyor olsada bana göre daha sağlıklı bir kurulum sağlıyor. Ama Blheli_32 bakınız. F/p ürünü hglrc fd50a, alternatif olarak iflight slick, tmotor f35-45. Bütçe varsa holybro tekko32 metal. Uygun olarak flycolor x-cross.. Fakat tekli esc kullanacaksanız aio fc almanız gerekiyor.

Diğerleri iyi seçim.. Sadece radiomaster yerine jumper olabilir.

GCMavisi33

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 04 Nis 2021, 06:13

Polish yazdı: 04 Nis 2021, 03:38 Frame olmaz.. Air unit sığmaz bir kere.. Aynısını kullanıyorum.. Anten pig tail zor sığıyor

_20210404_030752.JPG

Racer frame seviyorsanız transtec laser hd, flywoo vampir 2 hd olabilir. Freestyle için ise en klasik mark 4 hd, alternatif olarak hglrc sector 5 hd, flywoo mr crock 5 hd. Benim favorim ise transtec freedom hd.

Motoru tavsiye etmem. Uygun ve kaliteli olarak xing 2207 kırmızı motor, flywoo robo 2207, tmotor pacer. Bütçe varsa tmotor f60 pro 4, rcinpower smoox, flywoo nin plus olabilir.

Tekli esc pek tercih edilimiyor olsada bana göre daha sağlıklı bir kurulum sağlıyor. Ama Blheli_32 bakınız. F/p ürünü hglrc fd50a, alternatif olarak iflight slick, tmotor f35-45. Bütçe varsa holybro tekko32 metal. Uygun olarak flycolor x-cross.. Fakat tekli esc kullanacaksanız aio fc almanız gerekiyor.

Ustam önerileriniz ve fikirleriniz gerçekten mutlu etti, herşeyden önce ilginiz için teşekkür ederim :)
Hocam bi kaç sorum daha olucak. Şimdi bu air ünitesini şasi dışına sizin go pro taktığınız yere taksam anten kısmını frami içinden geçirsem. Ya bende go bro tarzı daha iyi bir kamerada yok almayıda düşünmüyorum zatenm air ünitesi üzerinden 1080p 60fps kayıt alınıyor ordan aldığım kayıt gayet yeterli olur benik için.

Ikinci sorum ise ben hobiye ara vermeden önce emax eco T motorlar kalitesiyle piyasayı sallamıştı herkes tarafından tavsiye edilmişti. Bu gün ise baktığımda Emax eco'nun 2. Serisi çikmıştı ilk defa gördüm ama sonuc olarak zamanında çok ses getiren motorun versiyon 2siydi. Ki hatırlıyorum gökhan bora hocamızın videolarındada yer almıştı bi ara. Siz bu motoru neden önermediniz acaba yerine önerdiğiniz motorlarin artıları nedir. Fiyat performans olarak bir değerlendirmedemi bulundunuz burda.
Önerdiğiniz motorlarada bakıcam hocam güç verilerine performans durumları grafiğine ama okuduklarımdan değilde, kullanan tecrube sahibi birinden öğrenmek bilgi almak daha iyidir diye düşünüyorum . O yüzden sordum

3.sü bu 4in 1 escler hayatıma gireli ve tecrübe edeli gerçekten bu hobiden soğudum. 1 tane esc yansa en ufak mosfet zarar görse tamir etmesi zaten ölüm. Bütün kart çöp sonra. Ki ardı ardına 4 tane 4 in 1 esc yakmışlığım var aynı drone üzerinde. Bunun her yandiğinda bütün drone gövdrsini söküp toplam 12 motor kablosunun lehimlerini söküp yeni escye takmak falan yemin ederim her esc yanmasında hayatdan soğutuyor insanı. Tekli escyi 4 in 1 esc ile harmanlayıp esc üzerinden lehimleyerek yarı 3in1 ve tekli esc kullanmışlığımda var. Ama yani tertemiz tekli escler varken niye tek kartta 4 esc. Tamam yer açışından kolaylik sağlıyor diyor herkes tepkimeler daha hızlı oluyor ama yer olarak kanatlara bağlıyorum ben tekli escleri ana gövdede zaten yer kaplamamış oluyor . Bilmem kaç 0.msn daha hızlı tepkime versin diyede bukadar bunalıma girmeye gerek yok.
Ayrıca gövdede esc karti olmayacağı için fc ile birlikte gövdeye air ünitesi gerçekten sığmazmı merak ediyorum. Gövde bomboş kalıyor çünkü esc'siz. Rx desen oda yok. air üniti içe sığdırabilirsem dışarı rx bağlamayı düşünüyorum gövde üzerine.

berkerm4n

Mesaj gönderen berkerm4n » 04 Nis 2021, 09:16

GCMavisi33 yazdı: 04 Nis 2021, 06:13
Polish yazdı: 04 Nis 2021, 03:38 Frame olmaz.. Air unit sığmaz bir kere.. Aynısını kullanıyorum.. Anten pig tail zor sığıyor

_20210404_030752.JPG

Ustam önerileriniz ve fikirleriniz gerçekten mutlu etti, herşeyden önce ilginiz için teşekkür ederim :)
Hocam bi kaç sorum daha olucak. Şimdi bu air ünitesini şasi dışına sizin go pro taktığınız yere taksam anten kısmını frami içinden geçirsem. Ya bende go bro tarzı daha iyi bir kamerada yok almayıda düşünmüyorum zatenm air ünitesi üzerinden 1080p 60fps kayıt alınıyor ordan aldığım kayıt gayet yeterli olur benik için.

Ikinci sorum ise ben hobiye ara vermeden önce emax eco T motorlar kalitesiyle piyasayı sallamıştı herkes tarafından tavsiye edilmişti. Bu gün ise baktığımda Emax eco'nun 2. Serisi çikmıştı ilk defa gördüm ama sonuc olarak zamanında çok ses getiren motorun versiyon 2siydi. Ki hatırlıyorum gökhan bora hocamızın videolarındada yer almıştı bi ara. Siz bu motoru neden önermediniz acaba yerine önerdiğiniz motorlarin artıları nedir. Fiyat performans olarak bir değerlendirmedemi bulundunuz burda.
Önerdiğiniz motorlarada bakıcam hocam güç verilerine performans durumları grafiğine ama okuduklarımdan değilde, kullanan tecrube sahibi birinden öğrenmek bilgi almak daha iyidir diye düşünüyorum . O yüzden sordum

3.sü bu 4in 1 escler hayatıma gireli ve tecrübe edeli gerçekten bu hobiden soğudum. 1 tane esc yansa en ufak mosfet zarar görse tamir etmesi zaten ölüm. Bütün kart çöp sonra. Ki ardı ardına 4 tane 4 in 1 esc yakmışlığım var aynı drone üzerinde. Bunun her yandiğinda bütün drone gövdrsini söküp toplam 12 motor kablosunun lehimlerini söküp yeni escye takmak falan yemin ederim her esc yanmasında hayatdan soğutuyor insanı. Tekli escyi 4 in 1 esc ile harmanlayıp esc üzerinden lehimleyerek yarı 3in1 ve tekli esc kullanmışlığımda var. Ama yani tertemiz tekli escler varken niye tek kartta 4 esc. Tamam yer açışından kolaylik sağlıyor diyor herkes tepkimeler daha hızlı oluyor ama yer olarak kanatlara bağlıyorum ben tekli escleri ana gövdede zaten yer kaplamamış oluyor . Bilmem kaç 0.msn daha hızlı tepkime versin diyede bukadar bunalıma girmeye gerek yok.
Ayrıca gövdede esc karti olmayacağı için fc ile birlikte gövdeye air ünitesi gerçekten sığmazmı merak ediyorum. Gövde bomboş kalıyor çünkü esc'siz. Rx desen oda yok. air üniti içe sığdırabilirsem dışarı rx bağlamayı düşünüyorum gövde üzerine.
Hocam motor konusuna ben cevap vereyim. Emax eco serisi motorlar ucuz fiyatına rağmen performansı çok iyi olduğu için tercih ediliyor. Gerçekten de o bütçeye göre en iyi performansı emax eco motorlar veriyor. Arkadaşın önerdiği xing motorların ise fiyatı biraz daha yüksek bununla birlikte emax eco motorlardan daha iyi performans veriyor. Sizin kendi bütçenize göre tercih yapmanız gerekiyor.

GCMavisi33

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 04 Nis 2021, 10:21

_20210404_030752.JPG

Ustam aio fc tek kart üzerinde hem fc hem esc içeriyor diye biliyorum. Aio alırsam kart üzerinde zaten esc oluyor.
Ben pdb aracılığı ile fcye bağlayabilirim diye düşünüyorum. O şekilde olmuyor mu ?
Genelde mobula büyüklüğündeki gibi micro quadlarda aio fc kullaniliyor ve fc üzerinde esc dahili oluyor diye biliyorum. Yanlış viliyorsamda lütfen düzeltin.
Ve dediğiniz gibiyse aio fc olarak ne önerirsiniz fiyat performans açısından. Bide data port type c olsun istiyorum.
En son GCMavisi33 tarafından 04 Nis 2021, 10:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

GCMavisi33

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 04 Nis 2021, 10:31

Polish yazdı: 04 Nis 2021, 03:38 Tekli esc pek tercih edilimiyor olsada bana göre daha sağlıklı bir kurulum sağlıyor. Ama Blheli_32 bakınız. F/p ürünü hglrc fd50a, alternatif olarak iflight slick, tmotor f35-45. Bütçe varsa holybro tekko32 metal. Uygun olarak flycolor x-cross.. Fakat tekli esc kullanacaksanız aio fc almanız gerekiyor.

Esc olarak HGLRC İleri FD50A 50A düşünüyorum ustam. Biraz daha ince uzun çubuk gibi bir esc daha iyi airodinamik ve güzel bir görüntü sağlar. Kalite olarakda dediğinize göre iyidir dimi.

Polish

Mesaj gönderen Polish » 08 Nis 2021, 00:55

Eco motorlar piyasadaki en ucuz motorlar.. Tanesi 10-11 dolar.. 25 dolarlık motorun elbet farkı var.. Çok tutulması da ucuz olduğu için.. Geçen yıl merakımdan denemiştim.. Neresini sayayım.. İnce çanını mı, sürekli sürtünme sesi gelen basit rulmanlarınımı, yüksek air gap oranı yüzünden ani gaza hemen tepki vermediğini ve ivmelenemediğini mi.. Sürü psikolojisi ile ürün alınmaz.. Saydığım motorlardan sadece flywoo robo 2207 yi denemedim.. Ama onun da yorumları iyi. Onun haricindeki tüm motorları kullandım.. Hatta kafa karıştırmamak için kullandığım başka motorları saymadım bile.. Brotherhobby lpd, geprc gr2306.5, airbot vite kullandığım diğer motorlar.

Aio fc sadece esc fc bir arada demek değil. Bazen fc vtx bir arada bazen fc pdb bir aradadır.. Bazen hepsi.. Kastettiğim fc pdb bir arada olandır. Tekli esc lehimlemek için kart üzerinde yer olmalıdır.. Çünkü diğer türlü güncel fc lerin çoğu 4in1 esc ye göre tasarlanmış ve konnektörlüdür.. Bütçe uygun ise holybro kakute aio fc olabilir.

Yusufkg
Ad Soyad: yusuf gün

Mesaj gönderen Yusufkg » 08 Nis 2021, 10:17

Polish yazdı: 08 Nis 2021, 00:55 Eco motorlar piyasadaki en ucuz motorlar.. Tanesi 10-11 dolar.. 25 dolarlık motorun elbet farkı var.. Çok tutulması da ucuz olduğu için.. Geçen yıl merakımdan denemiştim.. Neresini sayayım.. İnce çanını mı, sürekli sürtünme sesi gelen basit rulmanlarınımı, yüksek air gap oranı yüzünden ani gaza hemen tepki vermediğini ve ivmelenemediğini mi.. Sürü psikolojisi ile ürün alınmaz.. Saydığım motorlardan sadece flywoo robo 2207 yi denemedim.. Ama onun da yorumları iyi. Onun haricindeki tüm motorları kullandım.. Hatta kafa karıştırmamak için kullandığım başka motorları saymadım bile.. Brotherhobby lpd, geprc gr2306.5, airbot vite kullandığım diğer motorlar.

Aio fc sadece esc fc bir arada demek değil. Bazen fc vtx bir arada bazen fc pdb bir aradadır.. Bazen hepsi.. Kastettiğim fc pdb bir arada olandır. Tekli esc lehimlemek için kart üzerinde yer olmalıdır.. Çünkü diğer türlü güncel fc lerin çoğu 4in1 esc ye göre tasarlanmış ve konnektörlüdür.. Bütçe uygun ise holybro kakute aio fc olabilir.
Elinizde bir çok motor var sanırım, bunlardan bir kaçının thrust değerlerini merak ediyorum, kendiniz test ettiyseniz verileri buraya yazabilir misiniz, xing motorları ve Eco motorları mesela, ben flywoo 2306 2450 kv motor aldım paraya kıyıp ama sitedeki test verileri doğru değil gibi.
.

YldzEnes
Ad Soyad: Enes Yıldız

Mesaj gönderen YldzEnes » 08 Nis 2021, 14:26

Aynı motorları kullanıyorum, martian 2 220 frame, 5.1 inc pervane.
Max 30a çekiyor. Bende hglrc 35a 32bit esc var 50 amper gereksiz pahallı olur. Bulabilirseniz bu esc yi tavsiye ederim

“Genel” sayfasına dön