Dive yardım

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
serkandan
Ad Soyad: serkan doğan

Dive yardım

Mesaj gönderen serkandan » 17 Nis 2021, 11:16

Arkadaşlar merhaba bir süredir fvp ile ilgileniyorum.
Uçuş tecrübem idare eder ama dive yapamıyorum.
Bana bununla ilgili yardımcı olacak teknikleriniZ varmı yada video çekebilirmisiniz. Acro modda bir kaç kez denedim. Durumu tahmin etmişsinizdir. Pervaneleri kırdım bir kezde hasarsız düşüş yaşadım. Drl de az da olsa yapıyorum ama pek istediğim gibi olmuyor. İşin püf noktası varmıdır?

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: Dive yardım

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 17 Nis 2021, 16:16

Bu konuda biraz bilgi eksikliği var biti internete girip drone nasıl kullanılır diye öğrenmek istediğinde doğru düzgün bilgi yok herkes simülatör çalış diyor. Ama simülatöre girince nasıl dönüş yapıcam nasıl inicen neye dikkat etmek lazım bununla ilgili bilgi yok.
Bende fpv ye meraklıyım daha önce sabit kanat kullandım büyük boy dronlar kullandım. Bu sebeple fpv ile ilgili temel şeyleri bilmiyorum. Drl sim veya freerider da kumanda ile deneme yapıyorum. Ama doğru düzgün kullanamıyordum direk düşmüyorum baya uçuyorum ama hareketler yumuşak değil istediğimi yapamıyordum istediğim yöne gitmek biraz uğraştırıyordu.
Geçenlerde bir youtube kanalında bir kumanda incelemesi izlerken anlatan kişi şöyle bir ifade kullandı dönerken aynı anda yaw ve roll kullanırken biraz zor olabiliyor gibi bir cümle söyledi. O an aklımda bir ışık yandı dönüşte ikisini aynı anda mı kullanmak lazımmış dedim. Normalde ben sadece yaw kullanıyordum veya rc uçakta döndüğüm gibi roll pitch kullanarak dönmeye çalışıyordum. Simülatöre bunu deneyince resmen bir anda level atladım dronun hareketleri gayet düzgün ve yumuşak yapmaya başladım yönlendirme daha kolay oldu

“Genel” sayfasına dön