DRONE HAVADAYKEN KAPANIP YERE DÜŞTÜ

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Efex3D

DRONE HAVADAYKEN KAPANIP YERE DÜŞTÜ

Mesaj gönderen Efex3D » 22 Tem 2018, 10:46

Evet arkadaslar basliktan anlayacaginiz gibi disarda drone u test ederken biraz yuksege cikardim fakat birden isiklari ve motorlari durdu ve ucurum gibi biryer var yolu var ve cok bozuk buyuk ihtimal dusup agaclara takildi sanirim ucurumdan asagi inip aradim ama dikenli yerler oldugu icin pek inceleyemedim fiyati 160 tl pek fazla degil ama daha 5 dk olmadi ucurali :cry: :cry: pili yerine dogru yerlestirmistim ama ara sira gidip geliyodu havada fotograf atacagim o yerin birazdan

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Re: DRONE HAVADAYKEN KAPANIP YERE DÜŞTÜ

Mesaj gönderen Aliuzunali » 22 Tem 2018, 11:23

Geçmiş olsun. Ara sıra gidip geliyorsa hiç uçurmaman lazımdı. Lehimlerden biri tam değil yada kablolardan biri gevşekti sanırım.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 22 Tem 2018, 13:25

Geçmiş olsun. Ali arkadaşımızın da dediği gibi pek çok sorun olabilir. Hatalı bir lehim, gevşek bir bağlantı, sorunlu bir motor, kusurlu bir alıcı, verici, fc veya esc. Fakat 150 tl'lik bir drone dediğinize göre, acaba çekim alanı dışına çıkmış olabilir misiniz? Bu fiyat bandındaki drone'ların çekim mesafeleri tamamen açık alanda bile 100-150mt civarı oluyor. Araya bir engel girdiğinde ise 30-40 metrelere kadar düşebilir.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Efex3D

Mesaj gönderen Efex3D » 22 Tem 2018, 15:26

Aliuzunali yazdı: 22 Tem 2018, 11:23 Geçmiş olsun. Ara sıra gidip geliyorsa hiç uçurmaman lazımdı. Lehimlerden biri tam değil yada kablolardan biri gevşekti sanırım.
Ucururken sorun yoktu fakat havada gidip gelmeye baslayinca indirmeye calistim fakat drone yalpalamaya baslayinca agaclik alana gitti :/ Bulsam iade etmeye calisacagim

Efex3D

Mesaj gönderen Efex3D » 22 Tem 2018, 15:29

elmoblatch yazdı: 22 Tem 2018, 13:25 Geçmiş olsun. Ali arkadaşımızın da dediği gibi pek çok sorun olabilir. Hatalı bir lehim, gevşek bir bağlantı, sorunlu bir motor, kusurlu bir alıcı, verici, fc veya esc. Fakat 150 tl'lik bir drone dediğinize göre, acaba çekim alanı dışına çıkmış olabilir misiniz? Bu fiyat bandındaki drone'ların çekim mesafeleri tamamen açık alanda bile 100-150mt civarı oluyor. Araya bir engel girdiğinde ise 30-40 metrelere kadar düşebilir.

Yok hocam cekim alani disina cikmadim yakindi drone hatta engel falan yoktu gece oldugu icin isiklarida gorunuyordu fakat kontrolden cikinca durup dururken oyle uzaga gittiki isiklari gorunmemeye baslayinca direk yere dustu maalesef :/

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 22 Tem 2018, 16:33

O zaman kapanmadı, kontrolden çıktı ve kendi kendine uzaklaştı öyle mi?

Efex3D

Mesaj gönderen Efex3D » 22 Tem 2018, 16:46

elmoblatch yazdı: 22 Tem 2018, 16:33 O zaman kapanmadı, kontrolden çıktı ve kendi kendine uzaklaştı öyle mi?
Hayır hocam normal kullanırken birkere gidip geldi sonra kumandayla iletişimi falan tamamen gitti sonra nedendir bilmiyorum uzaklaştı sonrada tekrar kapandı ve yere düştü

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 22 Tem 2018, 16:52

Gidip gelmesi muhtemelen fc ile alakalı. Kumandayla iletişiminin gidip kendi kendine uzaklaşması ise alıcı/verici sorunu olmalı. Eğer failsafe yok ise kumanda ile iletişimi gittiğinde pil bitene kadar son emirleri uygular. Failsafe var ise yaklaşık yarım saniye sonra kendi kendini düşürür.

Muhtemelwn ciddi sorunlu bir quad. Varsa anakartını değiştirmek gerekebilir. Yoksa çöp gibi sanki :( Tekrar geçmiş olsun.

Efex3D

Mesaj gönderen Efex3D » 22 Tem 2018, 17:03

elmoblatch yazdı: 22 Tem 2018, 16:52 Gidip gelmesi muhtemelen fc ile alakalı. Kumandayla iletişiminin gidip kendi kendine uzaklaşması ise alıcı/verici sorunu olmalı. Eğer failsafe yok ise kumanda ile iletişimi gittiğinde pil bitene kadar son emirleri uygular. Failsafe var ise yaklaşık yarım saniye sonra kendi kendini düşürür.

Muhtemelwn ciddi sorunlu bir quad. Varsa anakartını değiştirmek gerekebilir. Yoksa çöp gibi sanki :( Tekrar geçmiş olsun.
Sağolun hocam bulursam kontrol edeceğim kartı

Efex3D

Mesaj gönderen Efex3D » 22 Tem 2018, 17:13

elmoblatch yazdı: 22 Tem 2018, 16:52 Gidip gelmesi muhtemelen fc ile alakalı. Kumandayla iletişiminin gidip kendi kendine uzaklaşması ise alıcı/verici sorunu olmalı. Eğer failsafe yok ise kumanda ile iletişimi gittiğinde pil bitene kadar son emirleri uygular. Failsafe var ise yaklaşık yarım saniye sonra kendi kendini düşürür.

Hocam birşey diyeceğimde gece led ışığı görünmemeye başlayınca arada kaç metre olduğunu falan öğrenmem mümkünmüdür bu sayede daha rahat bulabilirim

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 22 Tem 2018, 17:14

Ancak tahmin :(

Efex3D

Mesaj gönderen Efex3D » 22 Tem 2018, 17:16

elmoblatch yazdı: 22 Tem 2018, 17:14 Ancak tahmin :(
Kaç metre falan vardır hocam sizce ben tahmin edemem böyle şeyleri :( 150 200 galiba çünkü Kumanda işlemiyordu 150 m den sonra

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 22 Tem 2018, 17:18

Hiç bilemiyorum.. Ne hızda bir drone'dur, ne kadar hızda gidiyodu, ilerimi gidiyodu, yukarı mı... Failsafe var mıydı, yoksa pil bitene kadar devam mı etti. Kestirmek gerçekten imkansız...

Efex3D

Mesaj gönderen Efex3D » 22 Tem 2018, 17:23

elmoblatch yazdı: 22 Tem 2018, 17:18 Hiç bilemiyorum.. Ne hızda bir drone'dur, ne kadar hızda gidiyodu, ilerimi gidiyodu, yukarı mı... Failsafe var mıydı, yoksa pil bitene kadar devam mı etti. Kestirmek gerçekten imkansız...
Hocam fazla hızlı değildi rüzgar vardı hafif o ittiriyordu ve aşağı gidiyordu ama failsafe nedir bilmiyorum hocam ayrıca baya aşağıya indiğinde pili bitti ve yavaş yavaş inmeye başladı sadece onu görebildim hocam

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 22 Tem 2018, 17:34

Geeçekten hiçbir fikrim yok çok üzgünüm. Tekrar geçmiş olsun.

“Genel” sayfasına dön