Motorlar çalışmayı durduruyor

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Weeider

Motorlar çalışmayı durduruyor

Mesaj gönderen Weeider » 18 Kas 2021, 08:13

Motor ve ESC video görüldüğü üzere gayet istikrarlı çalışıyor,
https://youtu.be/JKEJOWSlZZg

fakat 2.video da ki gibi kanatları takınca bir süre sonra gücü kesiyor. bunun sebebi ne olabilir?
https://youtu.be/JKEJOWSlZZg

Weeider

Re: Motorlar çalışmayı durduruyor

Mesaj gönderen Weeider » 18 Kas 2021, 09:37

Sanırım ESC kendini korumaya alıyor. Kanatları takınca motor yüke bindiğinden pilden olduğundan daha fazla akım çekiyor fakat bu kadar güçsüz bir motor korumaya alacak kadar bir akım çekmez bu kanatla. ESC firmware güncellemem lazım, koruma akımını parametreleri değişerek attırmam gerek diye düşünüyorum aklıma başka bir şey gelmiyor? Başka bir sebebi olabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 18 Kas 2021, 13:17

Weeider yazdı: 18 Kas 2021, 09:37 Sanırım ESC kendini korumaya alıyor. Kanatları takınca motor yüke bindiğinden pilden olduğundan daha fazla akım çekiyor fakat bu kadar güçsüz bir motor korumaya alacak kadar bir akım çekmez bu kanatla. ESC firmware güncellemem lazım, koruma akımını parametreleri değişerek attırmam gerek diye düşünüyorum aklıma başka bir şey gelmiyor? Başka bir sebebi olabilir mi?
Öncelikle bir kavram karmaşasını düzeltmek istiyorum onlar kanat değil pervane.
Kullandığınız esc kaç Amperlik ve pervanenin boyutu nedi ve motor kaç kv.
Dururken bir anda gaz mı kesiliyor yoksa tekliyerek mi duruyor.
Durduğunda esc sıcaklığı nasıl elinizi yakıyor mu? Belki ısı korumasına alıyordur.
Kullandığınız pil nedir
Bu sarı markasız esclerde yazılım güncellemesi veya ayrıntılı ayarlar olmaz.
Ayrıca iki videoda aynı gözüküyor.

Weeider

Mesaj gönderen Weeider » 18 Kas 2021, 14:13

Xxgamer45 yazdı: 18 Kas 2021, 13:17
Weeider yazdı: 18 Kas 2021, 09:37 Sanırım ESC kendini korumaya alıyor. Kanatları takınca motor yüke bindiğinden pilden olduğundan daha fazla akım çekiyor fakat bu kadar güçsüz bir motor korumaya alacak kadar bir akım çekmez bu kanatla. ESC firmware güncellemem lazım, koruma akımını parametreleri değişerek attırmam gerek diye düşünüyorum aklıma başka bir şey gelmiyor? Başka bir sebebi olabilir mi?
Öncelikle bir kavram karmaşasını düzeltmek istiyorum onlar kanat değil pervane.
Kullandığınız esc kaç Amperlik ve pervanenin boyutu nedi ve motor kaç kv.
Dururken bir anda gaz mı kesiliyor yoksa tekliyerek mi duruyor.
Durduğunda esc sıcaklığı nasıl elinizi yakıyor mu? Belki ısı korumasına alıyordur.
Kullandığınız pil nedir
Bu sarı markasız esclerde yazılım güncellemesi veya ayrıntılı ayarlar olmaz.
Ayrıca iki videoda aynı gözüküyor.
30 A ESC, 1400 KV A2212 Motor kullanıyorum, linklerde bir sıkıntı olmuş pervaneli linki iletiyorum. ( https://youtu.be/ES8Yh74cVqI ) ESCsıcaklığı başlangıç sıcaklığı ile aynı oluyor, Gaz bir anda kesiliyor, bazen ise de tam gazda çalışıyor fakat bi süre sonra yavaşlıyor ve duruyor, ESC içi FET`ler de mi sıkıntı acaba? Kullandığım pil ise Power-Extra 2200mAh 3S 20C. Pervaneler de 10nch.

“Genel” sayfasına dön