YARDIMMMMM

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Cemal
Ad Soyad: Cemal Uzuner

YARDIMMMMM

Mesaj gönderen Cemal » 03 Mar 2023, 21:41

Merhaba arkadaşlar bu işte yeniyim ve yardımınıza ihtiyacım var. Bana RadioMaster kumandalı fpv bir drone gerekiyor. Elrs modüllü olacak ve km lerce uzakta kullanabileceğim. Bütçe konusunda içiniz rahat olsun. İhtiyacım olan parçaların tamamının isimlerini tek mesaj altında toplayabilecek arkadaşlar yazsın lütfen. Ben seçmece iş yapamam çünkü ne nedir neye uyumludur bilmiyorum. Özellikle istediğim RadioMaster kumanda ile elrs protokolü ve buna uyumlu en iyi fpv gözlük ile drone takımı. Desteklerinizçin şimdiden teşekkürler 😊😊

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: YARDIMMMMM

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 04 Mar 2023, 02:21

Hocam keşke bu acelenizin sebebini neden sırf radiomaster ve elrs olduğunu daha güzel aciklasaydınız ve kilometrelerce dediğiniz ne kadar mesela 5-10 km mi

Cemal

Mesaj gönderen Cemal » 04 Mar 2023, 21:19

Merhaba. Acelem yok. Merakım var. RadioMasterın işini profesyonelce yaptığını biliyorum. En az 5 km. Elrs nin uzun mesafede etkili olduğunu bildiğimden yazdım.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 06 Mar 2023, 17:25

Sizin isterlerinize long range dronlar oluyor uyum yapım vb sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız 7inch hazır modellere bakabilirsiniz. Chimera7 ve Chimera7 pro kaliteli modellerdir onun dışında rekon7 de olabilir.
Kumanda konusuna gelirsek radiomaster tx16s kendim kullanıyorum gayet güzel onu öneririm
ELRS modülü kullanmak istiyorum demiştiniz elrs yerine TBS crossfire da kullanılabilir ben Crossfire tercih ederdim daha yaygın kullanılıyor ama Elrs de kullanılabilir.
Fpv konusunda çok tecrübeli değilim ama iki ye ayrılıyor HD sistemler ve analog sistemler, Hdlerij görüntü kalitesi daha iyi ama daha pahalılar orada pek seçenek yok zaten dji fpv Google almanız gerekir her türlü, analogda seçenek çok fazla var

Atmaca
Ad Soyad: Selim Demirci
İletişim:

Mesaj gönderen Atmaca » 07 Mar 2023, 23:25

burada herşeyiyle tam set olup satmak isteyen bulamayabilirsiniz? öncelikle kumandayı bence es geçin, üzerinde DJİ 03 sistem kurulu bir hd drone alın, yanına dji v2 kumanda ve dji gözlük alın dji googles v2 veya googles 2 tercih edin, kumanda zaten dji 03 ile direk bind olacağı için ortalama 10 km mesafede kumanda sorununuz olmaz ve ayrıca bir alıcı sistemiyle uğraşmazsınız
Jumper TPro - Flysky İ6
Qav180 - X2 elf 88
Flysight Spx02 - Eachine Ev800

Cemal

Mesaj gönderen Cemal » 10 Mar 2023, 09:28

Arkadaşlar esasında işi bilmediğimden istediğimi anlatmakta güçlük çekiyorum. Yarışlarda kullanılan takla atılan hani o videolarda binaların arasından süzülecek bir drone a ihtiyacım var. Bu şekilde yönlendirme yaparsanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 10 Mar 2023, 13:13

Cemal yazdı: 10 Mar 2023, 09:28 Arkadaşlar esasında işi bilmediğimden istediğimi anlatmakta güçlük çekiyorum. Yarışlarda kullanılan takla atılan hani o videolarda binaların arasından süzülecek bir drone a ihtiyacım var. Bu şekilde yönlendirme yaparsanız sevinirim.
Yukarıdaki yapılan öneriler sizin isteklerinize zaten uygun

“Genel” sayfasına dön