GETFPV GÜMRÜKTE KALDI

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
regnocelso
Ad Soyad: Alper Çelebi

GETFPV GÜMRÜKTE KALDI

Mesaj gönderen regnocelso » 13 Mar 2023, 17:57

Arkadaşlar 1000 dolarlık ve 600 dolarlık iki tane kargom DHL gümrük çekim işleminde gözüküyor 5 gündür birkaç gümrük müşavirliğiyle görüştüm ama pek yardımcı olamadılar burda drone parçaları gümrük işlemi hakkında tecrübeli arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ?

Ücret ödeyebilirim.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: GETFPV GÜMRÜKTE KALDI

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 13 Mar 2023, 19:05

regnocelso yazdı: 13 Mar 2023, 17:57 Arkadaşlar 1000 dolarlık ve 600 dolarlık iki tane kargom DHL gümrük çekim işleminde gözüküyor 5 gündür birkaç gümrük müşavirliğiyle görüştüm ama pek yardımcı olamadılar burda drone parçaları gümrük işlemi hakkında tecrübeli arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ?

Ücret ödeyebilirim.
Daha önce UPS ile gelen bir kargom gümrükte kalmıştı 700tl lık fırçasız motor için gümrük müşavirliği 2400tl civarı bir ücret çıkarmıştı ürünü teslim almadım daha sonra para iadesi gerçekleşti.
Eğer çok çok önemli başka bir yerde bulunamayan parçalar değilse uğraşmamanız ve ürün elime ulaşmadı diyerek para iadesi istemeniz.

regnocelso
Ad Soyad: Alper Çelebi

Mesaj gönderen regnocelso » 13 Mar 2023, 20:11

regnocelso yazdı: 13 Mar 2023, 17:57 Arkadaşlar 1000 dolarlık ve 600 dolarlık iki tane kargom DHL gümrük çekim işleminde gözüküyor 5 gündür birkaç gümrük müşavirliğiyle görüştüm ama pek yardımcı olamadılar burda drone parçaları gümrük işlemi hakkında tecrübeli arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ?

Ücret ödeyebilirim.
Sanırım motorlarda özel inceleme gerekli o yüzden pahalı çıkıyor, bana DHL den ORDINO evrağı geldi bununla ne yapıcam biliyor musunuz ?

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 13 Mar 2023, 21:12

regnocelso yazdı: 13 Mar 2023, 20:11

Ücret ödeyebilirim.
Sanırım motorlarda özel inceleme gerekli o yüzden pahalı çıkıyor, bana DHL den ORDINO evrağı geldi bununla ne yapıcam biliyor musunuz ?
Gümrüktekilerin onun motor olduğunu bile anladığını sanmıyorum. Bana söyledikleri gümrük görevlisinin bu ürünün kişisel kullanıma uygun olmadığı bunun ticari bir mal olduğuna karar verildiği bu sebeple ticari vergiler alınacağı tarza bişeydi.
Maalesef bahsettiğiniz şeyi bilmiyorum.
DHL Türkiye'yi arayıp konuştunuz belki kendi anlaşmalı gümrük müşavirleri vardır onlar yardımcı olabilirler. UPS in vardı pek Bir işe yaramasa bile

“Genel” sayfasına dön