Ilk Ucus deneyimi

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
BurakAlim

Ilk Ucus deneyimi

Mesaj gönderen BurakAlim » 28 Eki 2018, 17:23

Sizlerin yardımı ile topladigim dronenin ilk dışarıdaki uçuş videosu. Evin içinde pratik yaptıktan sonra dışarıda denemek istedim Evin içinde ucurmaktan daha zevkliymis. Bina boyuna falan korkmadan nasıl çıkarım derken hiç farkında olmadan 2 bina boyuna kadar gitmişim :) benim için çok keyifli bir deneyim oldu.

Uçuş videosu :

İki tane sorun yaşadım birincisi görüntü titriyordu evin içinde uçarken böyle bir sıkıntı yaşamamıştım. Bunun nedeni ne olabilir ? Sanırım titreşim emici somunlardan koymam lazım ama emin değilim :)
Birde arada motorların zorlandığını fark ettim bir tanesi arada takılıyor gibime geldi.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Ilk Ucus deneyimi

Mesaj gönderen BarisB » 28 Eki 2018, 20:01

Süper! Elinize sağlık 😁

Bu görüntüdeki titremeden bahsediyorsanız, bu jello. Yani sistemde vibrasyon var. Önce kamerayı biraz soft mount yaparak başlayabilirsiniz. Eğer kurtarmazsa motorları da soft mount yapmak gerekebilir.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 28 Eki 2018, 20:18

Teşekkürler Barış hocam sizin büyük katkılarınız sayesinde drone şuan uçar halde :)

Görüntüdeki titremeden bahsediyorum evet. Kamera yerine vida ve ya vb birseyle sabit değil Kamera framenin kendi koyma yeri vardı oraya koyup ip bağladım kasmasın diye fakat titreme yapıyor. Bunu nasıl önleyebilirim?

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 28 Eki 2018, 21:29

Rica ederim 😁

Elinizde titreşimleri emecek lastik conta tipi malzemeler yok ise vida aralarına küçük sünger benzeri parçalar kullanabilirsiniz. Ama vida ile sabitlemeniz şart. İple yine bu görüntü iyi 😁

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 28 Eki 2018, 22:09

Teşekkür ederim hocam :) motorların altına birkaç videoda siyah bant koymuşlar bende koltukların altına koyulan kaldırmazlar var onu kesip koyucam kamera arasına falanda onu koyarım 😄 drone lehimlerini kötü yapmışım her uçuşta bir yeri kopuyor 😄

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Mesaj gönderen Serdarr » 29 Eki 2018, 00:23

Kameranın altına sünger gibi bişeyler koyarsanda biraz faydası oluyor. Amma önce barış hocamın da dediği gibi ip olayını bi düzeltmekte yarar var :)
ayrıca tebrik ederim 👏🏻👏🏻👏🏻 😄
Uçuşa devam 😬😬

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 29 Eki 2018, 00:36

Ben de zaten kamerayı kastetmiştim. Kamera/kamera sabitleyici ile frame bağlantılarının vidalarını iyice sıkalım. Yanlız vida aralarını darbe emici malzemeler ile destekleyelim: lastik conta, sünger vs. gibi. Eğer bu kurtarmazsa muhtemelen sistemde vibrasyona sebep olan ciddi bir sorun var demektir. Mesela bahsettiğiniz motor olabilir.

“Genel” sayfasına dön