Banggood 11.11 ve BlackFriday İndirimleri!!

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb
Ad Soyad: Berkay ŞAHİN

Banggood 11.11 ve BlackFriday İndirimleri!!

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 12 Kas 2018, 00:02

Arkadaşlar Merhaba,

Banggood 11.11 indirimlerinden öncede fiyatlar aynıydı,şimdi ise aynı.Sadece ürünlerin üzerinde yüzde kaç indirim olduğu yazıyor.(Müşteri çekme amaçlı yapılmış bir sistem bence)Şimdi bu 11.11 indirimleri bitince fiyatlar gerçekten artacakmı ?

Ben BlackFriday'ı bekliyeceğim.(Günaha girmeyiz umarım :| :cry: :? :) )

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.Gerçekten indirime giren ürünler varmı ? yoksa müşteri çekme amaçlı bir sistem mi ?

Örnek;FrSky Taranis QX7 almayı düşünüyorum.11.11 den önce 630 TL idi,şimdi ise "46% OFF" yazıyor ve fiyatı 638 TL'cik. :shock: :? ) yoksa ben bu 11.11 indirimlerini yanlışmı anladım )
''Life is short, birds are flying''

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Re: Banggood 11.11 ve BlackFriday İndirimleri!!

Mesaj gönderen Sadık » 12 Kas 2018, 00:54

Banggood bence de birkaç ürün haricinden adam akıllı indirim yapmadı. Ama AliExpress'i 10 gündür takip ediyorum, baya indirim var 11.11 sebebiyle.
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 12 Kas 2018, 01:12

Sadik yazdı: 12 Kas 2018, 00:54 Banggood bence de birkaç ürün haricinden adam akıllı indirim yapmadı. Ama AliExpress'i 10 gündür takip ediyorum, baya indirim var 11.11 sebebiyle.
Tamamen katılıyorum.

Bu arada BG'da sadece 11.11de değil, genelde güzel indirimler olabiliyor. Fakat sorun şu ki, BG'un indirimlerini yakalamak için ürünün asıl fiyatına aşina olmak gerekiyor. Çünkü BG indirim yapsa da, yapmasa da ürünü her zaman indirimliymiş gibi gösteriyor. Asıl soru ne kadar indirim yaptığı. Bunu da üründe yazan "yüzde bilmem kaç indirim" etiketinden değil de, ürünün takip ettiğimiz piyasa fiyatından anlayabiliyoruz.

Bir de BG her zaman piyasadan %15-20 civarında daha pahalı. İndirimleri takip ederek ve puan kullanarak bu farkı es geçebiliyoruz.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 12 Kas 2018, 01:23

100 liraya Flysky i6X, 90 liraya Eachine VR006 sattılar geçtiğimiz sene. Eachine ProDVR 30 TL, Flysky sbus alıcı 12 TL idi. "İhtiyacın olmayan şeyi çok ucuz da olsa alma" diyerek kendimi engelledim. Tabii ki bin pişman oldum. Yani, bazen gerçekten indirim yapabiliyorlar.

Şu bataryanın iki tanesini 38 liraya almıştım banggood'tan: https://www.banggood.com/Gaoneng-GNB-7_ ... rehouse=CN
gnb.png
gnb.png (12.09 KiB) 3278 kere görüntülendi
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 12 Kas 2018, 02:03

Fiyat takibi için yapılmış Alitools diye bir uygulama var. Ürünün son bilmem kaç aylik süreçteki fiyat hareketliliğini gösteriyor ve AliExpress Banggood gearbest. Hepsinde çalışıyor. Kullanmanızı tavsiye ederim.
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

“Genel” sayfasına dön